Hogyan kell helyesen szárítani a ruhákat?

Catalogue

Ha nincs otthon ruhaszárító géped, ez esetben a ruhaszárító kötél használatakor nagyon figyelj oda a ruhák helyes felakasztására. Ezzel időt takaríthatsz meg a vasalásnál. Ha van otthon ruhaszárító géped, akkor jó ötlet arra összpontosítani, hogy a ruhaszárítás hogyan menjen benne véghez, hogy a ruhák ne zsugorodjanak vagy más módon ne sérüljenek meg.

Ruhaszárítás
A megfelelő ruhaszárítás 5 legfontosabb alapelve
  • A ruhaszárító zsinór ne legyen túlságosan tömve – a ruhákat egyenletesen terítsd el a ruhaszárító kötél felületén.
  • Felakasztásuk előtt rázd ki a ruhákat, hogy ezzel kiegyenesítsd őket.
  • Az adott ruházat típusának és anyagának megfelelően akaszd őket fel.
  • Ne szárítsd túl a ruhákat.
  • A ruhákat óvatosan helyezd a ruhaszárító torony belsejébe, ahol az majd „kivasalja“ saját magát.

Felmerülő kérdések a ruhaszárítás kapcsán

Hol szárítsuk meg a ruhákat?

A ruhaszárítás szabadban, a friss levegőn általában a lehető legjobb megoldás. Amellett, hogy ilyenkor ruháink kiszellőznek, a napsütés még rá is segít a finom foltok kifehérítésére. Nyáron azonban ne akaszd ki a szennyest délben vagy délután, amikor a legerősebb a napsütés. A ruhák színei így nem fakulnak ki.

A ruhaszárítás télen azonban még a kerttulajdonosok szerint is inkább zárt térben a legjobb. A beltéri ruhaszárítás esetén a szárítót helyesen kell elhelyezni a penészesedés megelőzése érdekében. Ezért ajánlott a szárítót jól szellőző helyen elhelyezni. Kerüld, a ruhaszárító radiátorra helyezését, vagy hogy a szárítót túl közel legyen a fűtőtesthez, és kerüld mindemellett a ruhák fürdőszobában történő szárítását is, hiszen ott megmarad a nedvesség.

Hogyan akasszuk fel a szennyest, hogy a vasalás a lehető legegyszerűbb legyen?

Fontos, hogy a ruhákat teregetés előtt kirázzuk, és úgy akasszuk fel őket, hogy ne keletkezzenek rajtuk gyűrődések. A szennyes ne lógjon, így nem veszíti el a formáját. Nagyobb ruhadarabok (ágyneműhuzatok, terítők) esetén használj több csipeszt. A csipeszek mellett használj akasztókat is, amelyek biztosítják, hogy a ruhák megtartsák eredeti formájukat.

Ruhaszárítás ruhaszárító gépek segítségével. Hogyan csináljuk?

A ruhaszárító gépek használatával a ruhaszárítás nagyon egyszerű. Csupán áthelyezed a mosógépből kivett ruhákat, kiválasztod a kívánt programot, bekapcsolod a ruhaszárító gépet, és megvárod, hogy a ruhák megszáradjanak. Ezután gyorsan tisztítsuk meg a ruhaszárító gépek szűrőjét, és ha nincs vízleeresztőnk, akkor öntsük ki a kondenzátumot is.

Erről a témakörről korábban már egy külön cikket is írtunk: Hogyan szárítsuk meg a ruhaneműt a szárítógépben (TIPPEK ÉS TRÜKKÖK)

Hogyan válogassuk szét a ruhákat a szárítógépben történő szárításhoz?

Ahogy kiveszed a ruhákat a mosógépből, általában egyenesen a szárítógépbe is teheted őket. Igaz, nem ez a legideálisabb módszer, de ez a legegyszerűbb.

A ruhákat anyagtípus szerint kell szétválogatni. A ruhaszárító gépek használatakor nem a szín számít, hanem az, hogy a ruhák pamutból vagy szintetikus anyagból készültek-e, ezt követően pedig a konkrét anyagtól. A szintetikus anyagok alacsonyabb hőmérsékletet viselnek el, mint a pamut, ezért ha lehetséges, a pamut és a szintetikus anyagokat külön kell szárítani. Hasonlóképpen törekedj arra, hogy a ruhaszárító gépek használatakor az anyagok a lehető legjobban hasonlítsanak egymáshoz.

A ruhaszárító gépek tönkreteszik a ruhákat?

Nem, a ruhaszárító gépek nem teszik tönkre a ruhákat, de csak akkor, ha követed a ruhák címkéin található szimbólumokat. A legfontosabb dolog ebben a tekintetben a hőmérséklet. Vannak olyan anyagok, amelyeket nem szabad szárítani, és ezt a mosási szimbólumok is jelzik.

Ruhaszárítás szárítógépben. Hogyan csináljam, hogy ne zsugorodjanak össze a ruháim?

A ruhaszárító gépek használatakor történő zsugorodás elkerülése érdekében a ruhákat a gyártó által ajánlott módon kell szárítani. Kövesd a ruhák címkéjén található mosási szimbólumokat. Ha elasztikus ruhákat vagy más, zsugorodásra hajlamos anyagokat teszel a gépbe, válassz alacsonyabb szárítási hőmérsékletet.

Mit lehet tenni, hogy a ruhaszárítógépből kivett ruhák ne legyenek gyűröttek?

A ruhaszárító gépek használata utáni gyűrődések elkerülése érdekében ne töltsd túl a szárítót. Csak annyi ruhát tölts bele, amennyit a gyártó ajánl. Ellenkező esetben a ruhák szinte biztosan gyűröttek lesznek. Az is fontos, hogy helyesen válogasd össze a ruhaneműket, és állítsd be a pamut vagy szintetikus anyagok számára optimális programot, vagy akár a vegyes programot. Végül ellenőrizd, hogy a szűrők tiszták-e, és hogy a kondenzátumtartály (ha a mosógéped rendelkezik ilyennel) üres-e.

Mit ne tegyünk szárítógépbe?

Az elasztikus ruhák, selyem, csipke, gyapjú ruhaneműk vagy a műanyag cipzárral ellátott ruhák, melltartók és egyéb érzékeny ruhadarabok nem mehetnek a szárítógépbe. Ha bármelyiket ezek közül szükséges ruhaszárító gépek segítségével szárítani, akkor feltétlenül győződj meg róla, hogy a hőmérsékletet alacsonyra állítottad.

Hogyan kell farmert szárítani a szárítógépben?

A farmert nyugodtan száríthatod a szárítógépben, de csak akkor, ha nem túlságosan elasztikus. Az elasztikus farmereket vagy jeggingseket jobb alacsonyabb hőmérsékleten vagy lehetőleg a levegőn szárítani. De ismételten érvényes, hogy minden mosás és szárítás alapszabálya, hogy a ruhadarab címkéjén található megfelelő utasításokat mindig betartsuk.

i Az Alza.hu oldalunkon még több cikket találsz:
Ruhaszárítók - ruhaszárító torony, ruhaszárító kötél
  • Ruhaszárítás télen, ruhaszárító radiátorra, ruhaszárító erkélyre stb. - beltéri és kültéri ruhaszárításhoz
Vasalódeszkák
  • Egy jó minőségű vasalódeszka nagyban megkönnyíti a vasalást.

Hasznos információk

Ruhaszárítás - ruhaszárító torony, ruhaszárító kötél
A ruhaszárítás és vasalás szimbólumai


A vasalás szimbóluma

Az ezzel a szimbólummal jelölt ruhák vasalhatók. A szimbólumban lévő pont a maximális vasalási hőmérsékletet jelzi. Egy pont a legfeljebb 110 °C-os vasalást, a két pont a legfeljebb 150 °C-os vasalást, a három pont pedig a legfeljebb 200 °C-os vasalást jelzi.

A ruhaszárító gépek használatának szimbóluma

Ez a szimbólum a szárítógépes ruhaszárítás jele. A mosáshoz hasonlóan az aláhúzás a kímélő programbeállítást jelzi. Az áthúzott szimbólum tiltja a szárítógépes szárítást.

Teregetés - ruhaszárító torony, ruhaszárító kötél
Hogyan teregessük ki a ruhákat

A ruhák teregetésekor érdemes betartani néhány alapelvet, hogy a vasalás a lehető legkönnyebb legyen, vagy akár teljesen kihagyható legyen. Íme néhány tipp az alapvető ruhadarabok helyes felakasztásához:

Nadrágok: a nadrágokat a derekuknál fogva akaszd fel, a ráncos nadrágokat pedig akaszd fel egy fogasra ugyanúgy, mint ahogyan a szekrényben is tárolod őket.

Ingek, pólók, melegítők: Általában véve a felsőtestre tartozó ruhákat a csipeszek nyomainak elkerülése érdekében a legjobb, ha fogason szárítjuk. Használj lekerekített sarkokkal rendelkező akasztókat, hogy elkerüld a vállvarrás kihúzását.

Pulóverek: A pulóverekkel, különösen a gyapjúpulóverekkel az a probléma, hogy mosás után nagyon magukba szívják a vizet. Ezért nem túl jó ötlet, ha a pulóvereket fogason lógva szárítjuk, ahol a pulóver a víz súlya alatt kinyúlhat. Ezért a pulóvereket ajánlott inkább vízszintes felületen szárítani.

Ágynemű huzatok, terítők: a nagyobb darabok szárításához érdemes több csipeszt használni, hogy megakadályozzuk a kinyúlásukat és hogy ennek köszönhetően egyenletesen kisimuljanak.


Print
P-DC1-WEB15
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ
Több infó
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info