AD květen univerzal Effaclar

Milyen légtisztítót vegyek?

Catalogue
Aktualizálva:

Érzékeny vagy a levegőben lévő szennyező anyagokra, és a por, a penész vagy a pollen allergiát és légzési nehézségeket okoz? Akkor érdemes befektetni egy légtisztítóba. Ezen kívül még akkor is érdemes lehet, ha újszülött van az otthonodban, háziállatod van vagy egy forgalmas városban élsz. A légtisztító javíthatja a nap mint nap belélegzett levegő minőségét, és jelentősen hozzájárulhat az egész család egészségének megőrzéséhez.

Milyen légtisztítót vegyek

Néhány tipp a légtisztító kiválasztásához

  1. A helyiség mérete döntő fontosságú a légtisztító kiválasztásakor - nagyobb helyiségekhez nagyobb légteljesítményű levegőtisztító szükséges.

  2. Ha abban a szobában alszol, ahova a légtisztító kerül, nagyon figyelj a légtisztító zajszintjére, amely éjszaka nem haladhatja meg a 30 dB-t.

  3. Döntsd el magadban, te mit tartasz fontosnak, melyik szennyeződéseket fogja fel a légtisztító.

  4. Nézd át a kínálatunkat. A légtisztító árát befolyásolja, milyen különböző funkciókkal és jellemzőkkel rendelkezik.

  5. A szűrő szennyeződésérzékelője segít takarékoskodni, mégpedig azáltal, hogy érzékeli, mikor kell a szűrőt valóban cserélni.

  6. Egyes levegőtisztítók több teljesítményszintet kínálnak, ami pozitív hatással van a fogyasztásra, különösen egész napos használat esetén.

Alapvető paraméterek a légtisztító kiválasztásához

Légteljesítmény

A légteljesítmény az a paraméter, amelynek mindenképpen meg kell felelnie annak a helyiségnek, amelyben a légtisztító elhelyezésre kerül. A következő képlet alapján lehet kiszámítani: alapterület (m2) × belmagasság (m) × 2,5. Ennek eredményeként a légtisztító szükséges teljesítményét kapjuk meg m3/h-ban. Allergiások esetében nagyobb teljesítményre van szükség, a 2,5-es számot 4-re kell cserélni a számolásnál.

Zajszint

Ahhoz, hogy a légtisztító betöltse a feladatát, rendszeresen és gyakran kell használni. Ezért a zajszint nagyon fontos. A zajszint általában egyenesen arányos a kimenő teljesítménnyel, és ha azt szeretnéd, hogy a levegőtisztító napközben erőteljesen tisztítsa a levegőt, de éjszaka is használni szeretnéd, javasoljuk, hogy egy teljesítményszabályozással rendelkező modellt válassz. Éjszaka a készülék zajszintje nem haladhatja meg a 30 dB (A) értéket.

Energiafogyasztás

A légtisztítók energiafogyasztása általában a bemeneti teljesítménytől függ. Leggyakrabban 30-60 W bemeneti teljesítménnyel találkozhatunk, ami optimális értéknek tekinthető. Általában elmondható: minél nagyobb a bemeneti teljesítmény, annál nagyobb az energiafogyasztás. Ugyanakkor minél kisebb a bemeneti teljesítmény, annál gyengébb a légtisztító teljesítménye. A különböző teljesítményszintek és üzemmódok vagy a használt szűrő típusa szintén hatással lehet a fogyasztásra. Például, a HEPA szűrős légtisztító hatékonyabb, mint más típusok, de több áramot is fogyaszt. Hogy még jobb képet kapj, a légtisztító fogyasztása hasonló, mint a háztartásokban használt villanykörték fogyasztása.

Méret és design

Ha azt tervezed, hogy a légtisztítót egyik szobából a másikba viszed, akkor a könnyű mozgatás érdekében kerekekkel és kompakt mérettel kell rendelkeznie. Ahhoz, hogy a légtisztító igazán hatékonyan működjön, ideális esetben a szoba közepéhez közel kell elhelyezni, ahol nem akadályozzák bútorok, növények vagy dekorációs elemek. Természetesen használat közben nem lehet letakarni vagy bármit elé tenni. Ezért nemcsak a teljesítményre kell figyelni, hanem a designra is, amelynek illeszkednie kell a belső térhez, hogy annak stílusos kiegészítője legyen.

Karbantartási igény

Egyes modellek mosható szűrőkkel rendelkeznek, ezek fenntartási költségei jóval alacsonyabbak. Más modellek esetében rendszeresen új szűrőket kell vásárolni a levegőtisztító megfelelő működésének biztosítása érdekében. A szennyeződésérzékelős szűrővel ellátott modellek pénzt takarítanak meg, mert pontosan tudni fogod, mikor kell a szűrőt cserélni.

Egyéb kiegészítő funkciók

A légtisztító kiválasztásakor az egyéb hasznos funkciókra is figyelj:

A légtisztítók típusai

HEPA szűrős légtisztító

  • Felfogja a szálló port, baktériumokat, vírusokat, penészgombát, allergéneket
  • A port közel 100%-os hatékonysággal begyűjti
  • Igazán tiszta levegőt biztosít, amit jó belélegezni
  • Ideális allergiásoknak, kisgyermekeknek és időseknek

A HEPA szűrő a mechanikus gát elvén működve fogja fel a részecskéket, így ez a szűrőtípus alkalmas allergiások számára, valamint olyanoknak, akik érzékenyek az apró lebegő porrészecskékre. Ez az egyik legkorszerűbb légtisztító szűrő.

Előnyök és hátrányok
  • Magas, közel 100%-os hatékonyság
  • Hosszú élettartam
  • Nem jutnak ki belőle a szennyezett részecskék
  • Javítja az otthoni környezetet
  • Csökkenti a szervezetet érő terhelést
  • Ritkábban kell portalanítani a lakásban
  • A HEPA szűrőt rendszeresen cserélni kell
Vízszűrős légtisztító

Vízszűrős légtisztító

  • Por és mikrobák felfogása
  • Porgyűjtési hatékonyság 50 - 70%
  • Segít a levegő párásításában
  • Különösen jó a téli hónapokban

A vízszűrő azon az elven működik, hogy a szennyeződéseket a víz felszínén fogja fel. Víztartalmának köszönhetően párásítja a levegőt, amit különösen azok fognak értékelni, akiket száraz köhögés gyötör vagy akik asztmában szenvednek.

Előnyök és hátrányok
  • Párásítóként is működik
  • Javítja az otthoni környezetet
  • Alkalmas asztmások számára
  • Egyes modellek ionizátort tartalmaznak, amely még hatékonyabban távolítja el a levegőben összegyűlt szennyeződéseket
  • Allergiásoknak nem alkalmas
  • Alacsonyabb hatékonyság
  • Rendszeres tisztítás és karbantartás szükséges (vízkő miatt)

Gyakran ismételt kérdések a légtisztító kiválasztásakor

Hol helyezzük el a légtisztítót?

A légtisztítók padlóra vagy polcra helyezhető változatban kaphatók. Ideális esetben a tiszta levegőnek oda kell áramlania, ahol a leggyakrabban tartózkodsz (a szoba közepe, íróasztal stb.). Ne helyezd a légtisztítót a földre, mert úgy a tiszta levegő túl alacsonyan áramlik, de a mennyezetre sem. A levegőtisztítót nyitott, akadálymentes tér felé kell irányítani, nem javasoljuk, hogy ablakok vagy ajtók közelébe helyezd.

Milyen gyakran és mennyi ideig kell működtetni a légtisztítót a maximális hatás elérése érdekében?

A légtisztítót ideális esetben zárt térben kell használni (zárt ablakok és ajtók mellett, szellőztetés nélkül). A légtisztító egy óránál rövidebb ideig történő működtetése nem hatékony, napi 2-3 óra ajánlott, de ha a lakásban allergiások, dohányosok élnek, vagy háziállatok tartózkodnak bent, akkor még hosszabb ideig ajánlott használni. A légtisztítót akkor kell bekapcsolni, amikor valaki tartózkodik a szobában.

Milyen extra funkciókat kínálnak a légtisztítók?

Az általános funkciók közé tartozik az időzítő, amellyel beállíthatod, hogy a légtisztító csak a levegő tisztításához szükséges ideig legyen bekapcsolva. Ha nem szellőztetsz egész nap, akkor nem szükséges a tisztítót a nap 24 órájában bekapcsolva tartani. Egy másik nagyra értékelt funkció a teljesítményszabályozás, amelynek éjszaka is hasznát veheted, hiszen csökkentheted a működő levegőtisztító zaját. A jobb modellek a levegőminőségre vonatkozó mutatókkal is rendelkeznek, amelyek segítségével megtervezheted, mikor működteted a légtisztítót, vagy maga a légtisztító is képes szabályozni a teljesítményét ezen információk alapján. Végül, de nem utolsósorban a szennyeződés- és eltömődés-érzékelő is hasznos funkció.

Mi az az ionizáció?

Az ionizáció viszonylag gyakori funkció a légtisztítóknál, ami elektromos kisülés segítségével ionizálja a levegőt. Ha elegendő ilyen ion van a levegőben, az javítja a légzést, ezáltal a vér oxigénellátását, és az emberi pszichére is hatással van. Ezenkívül az ionizáció segít a levegő tisztításában is. Az egyes szennyeződéseket összegyűjti és por formájában tömöríti, amelyet a légtisztító egy másik szűrő (pl. HEPA) segítségével eltávolít.

Léteznek olyan légtisztító készülékek, amelyekben több szűrő kombinációja van?

A piacon ma fellelhető legelterjedtebb légtisztítók a nagyobb hatékonyság érdekében legalább két vagy több különböző szűrőt kombinálnak. A legelterjedtebb a szállópor felfogására alkalmas, népszerű és hatékony HEPA-szűrő, valamint a baktériumokat elpusztító és így a levegőt sterilizáló UV-lámpa kombinációja. A piacon kapható legjobb légtisztítók akár 7 különböző szűrést is kínálnak a tökéletes eredmény érdekében.

Print
P-DC1-WEB10
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ
Több infó
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info