AP+ nový vizuál Shop roku

A gyermekeknél előforduló leggyakoribb emésztési problémák a tápszerre és a szilárd ételekre való áttérés során

Termékkatalógus

Cikk

Frissítve

A változatos és kiegyensúlyozott étrend a gyermek egészséges növekedésének és fejlődésének alapja. Az az átmeneti időszak, amíg a gyermekek megszokják a rendszeres étkezést, igen nehéz az édesanyák számára. A gyermekek fokozatosan ismerkednek meg a különféle ételek új ízével, amelyhez emésztőrendszerüknek is alkalmazkodnia kell. A gyermek szervezete azonban nem mindig áll készen arra, hogy megbirkózzon ezzel a nagy igénybevételt jelentő folyamattal. Ennek eredményei lehetnek a különböző emésztési problémák, például székrekedés vagy hányás csecsemőknél a bébiétel elfogyasztása után. Külön fejezetet szentelünk a csecsemőkori ételallergiának, például a csecsemőkori gluténérzékenységnek vagy a csecsemőknél gyakori tehéntej-allergiának. A legtöbbször, ha ilyen előfordul, a gyermek megtagadja az ételt, és gyakran emberfeletti feladat az etetése. Tanácsokat adunk, hogyan lehet megbirkózni ezzel a nehéz átmeneti időszakkal, és hogyan kell kezelni a csecsemőknél leggyakrabban jelentkező emésztési problémákat.

Allergia a babáknál

A gyermekeknél előforduló leggyakoribb emésztési problémák a tápszerre és a szilárd ételekre való áttérés során (A CIKK TARTALMA)

  1. A csecsemők tápszerre történő átállásának nehézségei
  2. A csecsemők nehézségei a bébiételek bevezetésekor
  3. Székrekedés csecsemőknél
  4. Hasmenés csecsemőknél
  5. Bukás és hányás csecsemőknél
  6. Ételallergia csecsemőknél
  7. Tehéntej-allergia csecsemőknél
  8. Gluténérzékenység csecsemőknél

A csecsemők tápszerre történő átállásának nehézségei

Amíg az anyatej a fő és egyetlen táplálék a gyermek számára, amelyet rendszeresen elegendő mennyiségben fogyaszt, addig általában elégedett, és nincsenek emésztési zavarai. Amikor azonban a szoptatást valamilyen oknál fogva abba kell hagyni, logikusnak tűnik a tápszerre történő átállás, amely optimális anyatejpótlást biztosít. Annak ellenére, hogy biztosan jól áttanulmányoztad a tápszerekkel kapcsolatos tudnivalókat és alaposan végiggondoltad, hogyan válaszd ki a megfelelőt, a baba emésztőrendszere nem mindig kezeli jól ezt a változást, sőt néha kifejezetten rosszul reagál. Leggyakrabban ez abban nyilvánul meg, hogy atipikus összetételű lesz a széklet a tápszer után.

i Az anyatej a legjobb, amit az anya adhat a kisbabájának, és valóban komoly okának kell lennie, hogy abbahagyja a szoptatást.

Milyen a csecsemő székletének összetétele a tápszeres táplálkozás során?

A szoptatott gyermekekkel ellentétben a tápszeres babák székletének színe általában barnássárga és kissé szilárdabb állagú. Tápszeres táplálás esetén a babának legalább kétnaponta, ideális esetben minden nap kellene székletet produkálnia. Ha a gyermek székrekedésben szenved a tápszerre történő áttérés miatt, vagy éppen ellenkezőleg, a széklet túl híg vagy vizes, akkor ez azt jelzi, hogy a gyermek számára felajánlott tápszer nem megfelelő.

Mi a teendő, ha a tápszeres baba széklete problémás?

Először csak a tápszer márkáját próbáld megváltoztatni, a gyógyszertárakban és a drogériákban a tápszerek széles választéka áll rendelkezésre. Nem mindig igaz az, hogy a barátnőd kisbabájának megfelelő tápszer a tiédnek is jó lesz. Ugyancsak kialakulhat a tápszer után bevezetett első szilárd ételek után székrekedés, vagy éppen ellenkezőleg, vizes széklet. Röviden, teljesen egyéni kérdés, hogy megtaláld a baba számára legmegfelelőbb márkájú tápszert, amely mind a baba emésztőrendszerének, mind a szájízének meg fog felelni. Ha a tápszer márkájának megváltoztatása nem segít, és a széklet a tápszer után még mindig nem normális, vagy a csecsemő hasmenése súlyosbodik vagy gyakran szenved kólikában, jobb, ha orvoshoz fordulsz és megbeszéled vele, mit lehet még tenni.

A csecsemők nehézségei a bébiételek bevezetésekor

Az első négy-hat hónap során ajánlott a baba étrendjébe az új elemek bevezetése, mégpedig az első szilárd ételek vagy bébiételek formájában. Ezeket eleinte csak egyszer érdemes adni, így könnyen megfigyelhető, hogy a gyermek emésztőrendszere fel tudja-e dolgozni vagy jelentkezik-e a babánál bizonyos ételek által kiváltott allergia. Ha a gyermek szervezete negatívan reagál egy adott ételre, annak különböző tünetei lehetnek, amelyeknek előfordulási ideje is változó lehet. Előfordulhat, hogy a baba szinte azonnal reagál a nem megfelelő táplálékra, mégpedig hányással, hasfájással és hasmenéssel, de a reakció 2-3 nap elteltével is megjelenhet bőrkiütés vagy kellemetlen székrekedés formájában. Ezért azt javasoljuk, hogy a szilárd étel bevezetésekor a csecsemőnek legalább három egymást követő napon egyféle ételt adjál, így el lehet kerülni, hogy a szervezet negatív reakciói jelentkezzenek.

i Néhány baba újszülött kortól kezdve kellemetlen kólikában szenved.
    Tápszer allergia csecsemőknél
    Néha elég megváltoztatni a tápszer márkáját, hogy a baba emésztése helyre álljon.

    Székrekedés csecsemőknél

    A székrekedés gyakori probléma csecsemőkorban, mind a szoptatott gyermekeket, mind a tápszeres babákat érinti. A székrekedés egy szoptatott babánál és a székrekedés egy tápszeres babánál a székletürítés gyakoriságában különbözik. Míg a szoptatott gyermekeknek normális esetben 4-7 naponta egyszer van széklete, addig a nem szoptatott gyermekeknél ez általában nem haladja meg a 3-4 napot. Székrekedésről akkor beszélünk, ha a szoptatott csecsemő hetente kevesebb, mint egyszer, a nem szoptatott csecsemő pedig hetente kevesebb mint kétszer ürít székletet. Székrekedéskor a széklet általában nagyon szilárd és darabos, a problémás ürítés pedig gyakran kellemetlen hasfájással jár.

    Mi okozza a csecsemők székrekedését?

    Leggyakrabban a székrekedést a babáknál a nem megfelelő táplálék okozza, amelyből hiányoznak az emésztőrendszer megfelelő működéséhez szükséges anyagok, de különféle szervi okai is lehetnek, amelyek anatómiai vagy neurológiai eredetűek lehetnek. Bizonyos esetekben a székrekedés a tápszeres babáknál ételallergia, például csecsemőkori tehéntej-allergia jele is lehet.

    Hogyan kezeljük a csecsemők székrekedését?

    Ha a csecsemőnél székrekedés jelentkezik az első szilárd ételek után, először próbálkozz a gyermek életkorának megfelelő étrenddel, amelynek bevezetésénél a gyermekorvos és a védőnő lesz segítségedre. Célszerű magas rosttartalmú ételeket hozzáadni a gyermek étrendjéhez, és növelni kell a napi folyadékfogyasztást. Próbáld ki a zöldségleveseket és gyümölcsleveket, amely nagyobb gyermekek esetében friss gyümölcsből vagy kompótból is készíthető. Ha székrekedés jelentkezik a tápszerre történő átállás után, válassz olyan tejkészítményeket, amelyek prebiotikus oligoszacharidokat tartalmaznak, amelyek kifejezetten emésztési zavarok kezelésére alkalmasak. Ha gyermekednek a bébiételek után továbbra is székrekedése van, további tanácsért fordulj a gyermekorvoshoz.

    Székrekedés a bébiételek után
    Székrekedés esetén a baba gyakran nyugtalan és sír.

    Hasmenés csecsemőknél

    A három évesnél fiatalabb gyermekeknél az akut hasmenést leggyakrabban a nem megfelelő vagy szennyezett étel vagy víz, az edények elhanyagolt sterilizálása vagy a környezet változása okozza. A bakteriális vagy vírusos eredetű és gyakran visszatérő hasmenés vizes és erősen bűzös székletként jelentkezik, kellemetlen hasi görcsök kíséretében. A hőemelkedés és a láz sem ritka. Bizonyos esetekben a hasmenés az allergia egyik jele is lehet, amit bizonyos típusú ételek okoznak, így például a csecsemőkori gluténérzékenység is okozhat hasmenést.

    Mi a teendő hasmenés esetén egy szoptatott gyermeknél?

    A szoptatott csecsemőknél semmiféleképpen nem szabad abbahagyni a szoptatást, éppen ellenkezőleg, szoptasd még gyakrabban a babát. Az anyatej csökkentheti a széklet gyakoriságát és mennyiségét, ezáltal jelentősen lerövidíti a hasmenés időtartamát. A hasmenés elsősorban a kiszáradás miatt lehet veszélyes a gyermekeknél. A hasmenés ideje alatt a csecsemő testsúlyának gyakori mérése ajánlott, és ha a csecsemő súlya csökken, és a pelenkák nem annyira nedvesek, mint általában, akkor ne várj tovább, és azonnal fordulj orvoshoz.

    Széklet a tápszer után
    Kínáld gyakrabban anyatejjel a babát, ha hasmenése van.

    Mi a teendő, ha a tápszer után hasmenéses lesz a széklet? 

    Az első 24 órában hagyd ki a tápszert, és adj a gyermeknek rizs főzetet. Ezt nyugodtan adhatod akár egy néhány hetes babának is, de minden esetben konzultálj a gyermekorvossal. Úgy kell elkészíteni, hogy 50 gramm rizst felforralunk egy liter babavízben, majd pépesítjük és 1 literig forralt vízzel feltöltjük. A folyadékpótláshoz szőlőcukorral édesített hideg tea ajánlott, amelyet a beteg gyermeknek gyakrabban kell kínálni kisebb adagokban. Másnap töltsd a rizs főzethez a tápszer szokásos adagjának negyedét, a következő napokban pedig fokozatosan növeld a tápszer adagját, amíg el nem éri a teljes adagot. Súlyos hasmenés esetén csökkentsd ismét a tápszer adagját. A szoptatott csecsemőkhöz hasonlóan fel kell keresni az orvost, ha a csecsemő testsúlya csökken vagy a pelenkája a szokásosnál kevésbé nedves.

    i Ha egy újszülöttnek van hasmenése, mindig orvoshoz kell fordulni. Nagyobb gyermekek esetén azonnal fordulj orvoshoz, ha vér nyomait találod a székletben, nem tudod csillapítani a lázat, vagy a gyermek apatikus. 

    Milyen diétás módszereket kell alkalmazni, ha a szilárd ételeket fogyasztó babának van hasmenése?

    Ha gyermeked már megszokta a szilárd ételeket, akkor valószínűleg a betegség első napjaiban étvágytalanság fogja jellemezni. Az ételek elutasítása nem jelent problémát, de fontos figyelni a nagyobb folyadékbevitelre. Gyógytea vagy gyengébb fekete tea szőlőcukorral édesítve keverhető szénsavas ásványvízzel. Akut hasmenés esetén teljesen hagyd ki a tejet és a tejtermékeket az étrendből, és ha étvágytalan, semmiképpen ne erőltesd az evést. Ha hány, több folyadékot veszít. Másnap próbálj meg gyermekednek olyan diétás ételeket kínálni, amelyek biztonságosan emészthetők, például:

    • Egynapos száraz keksz
    • Piskóta
    • Száraz főtt rizs
    • Főtt sárgarépa
    • Banán, alma
    i Ne adj kólát a hasmenéses kisgyermekeknek, amelyeket a hasmenéses betegségben szenvedő felnőtteknek gyakran ajánlanak. Koffeint és szén-dioxidot tartalmazó édesített ital, ezért gyermekek számára teljesen alkalmatlan. Ehelyett kínálj neki iváshoz hideg teát szőlőcukorral, és alaposan figyelj oda, mennyi folyadékot kap a gyermek egy nap, nehogy kiszáradjon. Ebben az esetben ugyanis kórházi kezelésre lenne szükség. 
    Ételallergia csecsemőknél 
    A megfelelő diétás megoldások segítenek a csecsemők hasmenésének gyógyításában.
    i A BABY magazinban egyéb csecsemőkori problémákkal kapcsolatban is tanácsokkal látunk el:

    Bukás és hányás a csecsemőknél

    A kisebb gyermekek az anyatej vagy a tápszer után bukiznak, ha túl sokat isznak, vagy ivás közben több levegőt nyelnek. Ebben az esetben a szervezet természetes reakciójáról van szó, és nem szükséges foglalkozni vele. Probléma akkor lehet, ha a baba minden tejadag után nagy mennyiségben bukik. Az ok leggyakrabban a gastrooesophagealis reflux, amely az emésztőrendszer éretlenségével függ össze, egyes esetekben a csecsemőkori tejallergia megnyilvánulása lehet.

    Hogyan lehet kezelni a csecsemők gyakran ismétlődő bukását?

    A baba általános megelégedése és egészséges közérzete érdekében időben el kell kezdeni a probléma megoldását. Először próbáld meg a tejes ételeket gyakrabban, kisebb adagokban adni a babának, megpróbálhatod a tejes ételeket szentjánoskenyérrel is sűríteni. A szentjánoskenyér rost pozitív hatással van a baba emésztésére és tudományosan is megerősítették, hogy hatására kevesebbet buknak a babák. A nem szoptatott gyermekek számára speciális tápszereket is készítenek, amelyek már szentjánoskenyeret is tartalmaznak. Ha azt gyanítod, hogy a baba gyakori bukása mögött tehéntejfehérje allergia áll, akkor válassz nagyfokú tejfehérje-hidrolízissel készült tejet, és mindenképpen beszéld meg gyermekorvosoddal az egész problémát.

    Hogyan lehet megszüntetni a bébiétel elfogyasztása után bekövetkező hányást a csecsemőknél?

    A nagyobb csecsemőknél az édesanyák elsősorban az első szilárd ételek bevezetésekor fognak szembesülni hányással, ami gyakran olyan helyzethez vezet, hogy a baba egyáltalán nem akar szilárd ételeket enni, és a bébiételek elutasítása a mindennapok részévé válik. Ha ez a probléma nem a csecsemő speciális ételallergiájának köszönhető, akkor általában csak az az oka, hogy idegenkedik az új ízektől vagy az ételek állaga nem megfelelő számára. Ezért próbálj meg először egyfajta zöldségből készült ételeket bevezetni, hogy megfigyelhesd, hogyan reagál a baba az egyes ételtípusokra. Ha nem tetszik neki az étel sűrű állaga, nyugodtan hígítsd babavízzel, és tálald folyékonyabb formában. Ne feledd, hogy a baba nem feltétlenül kóstol meg mindent, amit készítesz neki, és fokozatosan fog hozzászokni az új ízekhez is.

    Allergia a csecsemőknél
    Türelmesnek kell lenni, amikor a babákat a bébiételekkel megismerteted, és fokozatosan kell próbálgatni, hogy a baba milyen ételeket tolerál emésztési zavarok nélkül.

    Ételallergia csecsemőknél

    Sajnos az egyes ételtípusokra allergiás gyermekek száma egyre nő. A gyermekgyógyászatban a leggyakoribb diagnózis a csecsemőkori tejallergia vagy a csecsemőkori gluténérzékenység. De a tojásfehérje, a szója vagy a hal allergia sem számít ritkaságnak. A csecsemőkorban gyakran jelentkező ételallergiák közé tartozik az egyes zöldségek vagy gyümölcsök kiváltotta allergia, például alma, körte, eper, zeller, petrezselyem, vagy csecsemőknél a sárgarépa által okozott allergia.

    Melyek az ételallergia tünetei?

    • Hasmenés
    • Hasfájás, kólika
    • Hányás
    • Atópiás ekcéma
    • Csalánkiütés vagy más allergiás kiütés
    • Duzzanat az arcon
    • Légzési nehézségek
    • Tüsszentés
    • Allergiás nátha
    • Nyugtalan alvás
    • Kitartó sírás
    i A szakemberek a szilárd ételek bevezetését a 4. hónap végétől javasolják, ideális esetben a 17. és 26. hét között. Ez idő alatt a gyermek étrendjébe a lehetséges allergéneket is vezesd be, például a tojást, a tehéntejet, a glutént, a lisztet és a halat. Szakértők szerint az új ételek bevezetésének késleltetése nem jó megoldás, sőt növelheti az ételallergia kialakulásának kockázatát.

    Mikor jelentkeznek allergiás tünetek?

    Nem lehet pontosan meghatározni, hogy a csecsemők ételallergiájának tünetei mikor jelentkeznek. Néha alig néhány perccel az evés után jelentkeznek, máskor azonban a csecsemő allergiás tünetei néhány órával vagy akár nappal később jönnek csak elő. Az sem igaz, hogy a reakció akkor fordul elő, amikor a baba először találkozik egy allergén étellel. Előfordul, hogy a tünetek csak ismételt fogyasztás vagy nagyobb mennyiségű étel elfogyasztása után jelentkeznek. Ezért ajánlott az új típusú ételeket fokozatosan, mindig több napos időközönként bevezetni, hogy az esetleges allergiás reakciókat meg lehessen figyelni.

    Mi a további teendő, ha felmerül a gyanú, hogy a csecsemő ételallergiás?

    Ha úgy gondolod, hogy a baba valamilyen ételallergiában szenved, konzultálj a gyermekorvossal, aki ellát téged a szükséges allergológiai ajánlásokkal. Különleges vizsgálatokat végeznek el a babán, és megfelelő étrendet javasolnak, amelyből először is el kell hagyni a kockázatos ételeket, és úgy kell helyettesíteni azokat, hogy az ételek tápértéke ne változzon.

    Tehéntej-allergia csecsemőknél

    A tehéntejfehérje allergia általában az egyik leggyakoribb, és 95%-ban az első életévben jelentkezik. A tehéntejfehérje allergia tipikus megnyilvánulása a babáknál a gyakori hasfájás és a viszkető ekcéma. Ha a csecsemőnél tejallergia alakul ki, az egyetlen lehetséges megoldás az, ha szigorúan kizárod a tehéntejfehérjét az étrendjéből.

    Hogyan kezeljük a tehéntejfehérje allergiát a csecsemőknél?

    Ha már nem szoptatsz, a normál tápszeres etetést le kell cserélni egy törött tehéntejfehérjét tartalmazó termékre. Kérd ki gyermekorvosod véleményét, hogy melyik a megfelelő termék, aki meg fogja határozni a fehérje hidrolízisének optimális szintjét is. Szükséges az allergének figyelemmel kísérése a gyermeknek adott ételekben is. A bébiételek összetételét és az azokban található allergéneket a gyártó a címkén tünteti fel. Eleinte sok időbe telik, amíg tanulmányozod ezeket, de ahogy fokozatosan megismered azokat az ételeket, amelyek figyelembe veszik a gyermekek tejallergiáját, azt fogod tapasztalni, hogy van belőlük elég a piacon.

    Allergia a csecsemőknél
    Szerencsére a piacon már megtalálhatók a kifejezetten csecsemők számára készült speciális tápszerek.

    Kimutatták, hogy a tehéntej fehérje átjut az anyatejbe, így allergiás reakciót válthat ki egyetlen korty is. A tejfehérje diéta tehát rád is vonatkozik ebben az esetben, és nagyon alaposan oda kell figyelni az összes elfogyasztott étel összetételére.

    i A csecsemőkori tehéntejfehérje allergia esetében fordíts különös figyelmet a laktózmentes tejtermékekre. Az ilyen megjelölésű élelmiszerek tartalmazhatnak tehéntejfehérjét is, például tejsavófehérjét vagy kazeint.

    Milyen diétás megoldásokat alkalmazz a csecsemőkori tehéntejallergia esetén?

    A tehéntejfehérje allergia esetén ki kell zárni az étrendből az összes tejterméket, sőt még azokat az ételeket is, amelyek a tej bármely formáját tartalmazzák, akár nyomokban is. Ha tejről beszélünk, nem feledkezhetünk meg a friss tejről, a tejporról vagy a sűrített tejről sem.

    Egyéb élelmiszerek, amelyeket nem szabad adni, ha a gyermek tehéntejfehérje allergiában szenved:

    • Tejföl
    • Sajt
    • Joghurt
    • Túró
    • Vaj
    • Író
    • Savó
    • Puding
    • Tejoltó enzim, laktalbumin, laktoferrin, kazein

    Ételek, amelyek legtöbbször tejfehérjét is tartalmaznak:

    • Péksütemények
    • Mártások
    • Margarinok
    • Felvágottak
    • Krémek
    • Bonbonok
    • Jégkrém
    • Néhány probiotikum
    • Néhány tabletta töltőanyaga vagy kötőanyaga
    Ételallergia a csecsemőknél
    A csecsemőkori tehéntej allergia csak az ételek gondos megválasztásával kezelhető.

    Gluténérzékenység csecsemőknél

    Ha gyermeked gluténérzékeny, gyakran hasmenéstől, puffadástól és kólikával járó hasfájástól szenved. A gluténérzékenység megnyilvánulása egy csecsemőnél lehet az ekcémás bőr is, és a csecsemőre ez egyáltalán nincs jó hatással, sőt fogyhat is. Mindezt a gyermek általános elégedetlensége, gyakori sírás és alvási nehézségek kísérik. Ha felmerül a gyanú, hogy gyermeked gluténérzékeny, ezt leginkább úgy tudod megerősíteni, ha kis mennyiségű glutént adsz neki tudatosan, majd figyelemmel kíséred a lehetséges tüneteket. Ha beigazolódik a gluténérzékenység gyanúja, iktasd ki a kockázatos ételeket, és további tennivalókért fordulj a gyermekorvoshoz.

    Az emésztési problémák korai felismerése és az arra adott megoldások sok kellemetlenségtől kímélhetnek meg téged, ráadásul a baba is megkönnyebbül és egészségesebbek lesznek a mindennapjai.

    4,7 29×
    TWISTSHAKE 230 ml-es tanulópohár - rózsaszín
    Tanulópohár - műanyag, ergonomikus kialakítás, oktató, alkalmas mikrohullámú sütőbe, fagyasztóba, mosogatógépbe, űrtartalma 230 ml, rózsaszín kivitel, itató és fogantyúk a csomag része, ajánlott 4 hónapos kortól
    1 790 Ft
    Pillanatnyilag nem elérhető
    Termékkód: BABY7046
    5,0 35×
    BANQUET 3db gyerek étkező készlet The Builders A11674
    Gyerek étkészlet - kerámia, tányér és bögre a csomag része, alkalmas mikrohullámú sütőbe és mosogatógépbe, szíj, foglalkozások motívum, többszínű kivitel
    3 890 Ft
    1 db
    Szállításra kész 5 db
    Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
    Infó
    Termékkód: VEPDS002
    4,8
    NUK Sport Cup sportkulacs, 450 ml - Mickey Egér szürke
    Gyerek kulacs - anyaga műanyag, ajánlott 3 éves kortól, űrtartalma 450 ml, mosogatógépben mosható, szürke kivitel
    4 490 Ft
    1 db
    Szállításra kész 1 db
    Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
    Infó
    Termékkód: BABY0031a
    4,5 16×
    TWISTSHAKE Műanyag előke 2x - kék és zöld
    Előke - műanyag, állítható pánttal, morzsafogó zseb és könnyen mosható, kék és zöld színben
    5 790 Ft
    Pillanatnyilag nem elérhető
    Termékkód: BABY7109
    4,5
    LOVI csöpögésmentes ivópohár BUDDY BEAR 210 ml
    Tanulópohár - műanyag, csöpögésmentes, oktató, űrtartalma 210 ml, barna kivitel, itató, fogantyúk és záró fedél a csomag része, ajánlott 9 hónapos kortól
    4 290 Ft
    Pillanatnyilag nem elérhető
    Termékkód: BABY8933
    4,8 28×
    Munchkin – 6db puha kanál
    Gyerek kanál - fiúk és lányok számára egyaránt alkalmas, anyaga: műanyag, 3 hónapos kortól ajánlott, többszínű
    2 690 Ft
    1 db
    Szállításra kész > 10 db
    Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
    Infó
    Termékkód: QBM060j
    4,9 29×
    Zopa szilikon előke - Panda
    Előke - szilikon, állítható pánttal, morzsafogó zseb, könnyen mosható és ftalát-mentes, motívum állatkás, fehér színben
    2 290 Ft
    Pillanatnyilag nem elérhető
    Termékkód: BABY6522
    Nyomtatás
    P-DC1-WEB20
    28 év tapasztalat az e-kereskedelemben
    3 millió megrendelés évente
    a vásárlók 98% visszatérő
    Több infó
    Felhívunk és szakértői tanácsot adunk
    06-1-701-1111
    Kérdés a rendeléssel kapcsolatban
    Kérdés a termék(ek)kel kapcsolatban
    Kérjük, add meg a telefonszámodat:
    Keress minket
    Az Ön adatainak védelme fontos számunkra Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.
    További információ Kevesebb információ