ASUS ROG STRIX SCAR III G531GW-AZ267 Szürke
Herní notebook
Code:  NA683i90x8 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
ASUS ROG STRIX SCAR III G531GW-AZ267 Szürke Discontinued
Specifications
SSD capacity
512 GB (0.51 TB)
Size of operational RAM
16 GB
Processor model number
Intel Core i9 9880H Coffee Lake
Processor frequency
2.3 GHz (2,300 MHz)
Storage Type
SSD
Display size
15.6"
Storage capacity (total)
512 GB
Equipment
Memory Card Reader, Numeric keyboard
Display
Display size
15.6"
Display refresh rate
60 Hz
Aspect Ratio
16:9
Display resolution
1920 × 1080 px
Processor
Processor type
Intel Core i9
Processor model number
Number of processor cores
8 ×
Processor frequency
2.3 GHz (2,300 MHz)
Core boost frequency
4.8 GHz (4,800 MHz)
Cache processor
16 MB
Memory
Size of operational RAM
16 GB
Memory frequency
2,666 MHz (2.67 GHz)
GPU series/model
Graphics card series
NVIDIA GeForce
Operating system
Operating system
Without Operating System
Hard drive
Storage Type
SSD
Storage capacity (total)
512 GB
SSD capacity
512 GB (0.51 TB)
Equipment
Webcam
720 px
Battery
Battery capacity
66 Wh
Number of cells
4pc(s)
Construction
Convertibility
Rigid (classic laptop)
Weight
Weight
2.57 kg
Dimensions
Width
360 mm
Maximum height
24.9 mm
Depth
275 mm
Keyboard layout
Keyboard language
HU
Product series
Laptop Series
Asus ROG
Package contents
Package includes
Power adapter
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for ASUS ROG STRIX SCAR III G531GW-AZ267 Szürke
P-DC1-WEB20
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ