A testradír használata ragyogóbb, egészségesebb és feszesebb bőrt eredményez, a házi bőrradír ráadásul három hatalmas előnnyel is rendelkezik. Megfizethetőbb, mint a márkás szépségápolási termékek, 100%-ban tudod, hogy mi van benne, és a bőröd igényeihez igazíthatod. A bőrradír házilag elkészítve olyan akár egy egészségügyi elixír az arc, a test, a kéz és az ajkak számára. Nemcsak az elhalt hámréteget távolítja el, hanem a pattanások és a narancsbőr ellen kiváló. Cikkünkben tanácsokkal látunk el arra vonatkozóan, hogy milyen gyakran és miért érdemes bőrradírt használni, emellett hat házi arcradír, testradír és ajakradír receptet is bemutatunk.
A hámlasztás, vagy más néven peeling, egy olyan eljárás, amely mechanikusan eltávolítja a bőrről az elhalt hámsejteket. Leggyakrabban durva szemcséket tartalmazó krémmel végzik. Hámlasztót vásárolhatsz például a drogériában, de bőrradír házilag is bátran készíthető, mindössze néhány általános összetevőre lesz hozzá szükséged.
A hámlasztás minden korosztály számára alkalmas, de kombinált vagy zsíros bőr esetén különösen fontos. Ne végezz azonban hámlasztást minden nap, mert károsíthatja a bőröd. Milyen gyakran végezzünk otthoni hámlasztást az arcon és a testen?
Testradír használata vs. hámlasztó használata: a két elnevezés alapvetően ugyanarra a kezelésre utal, tehát nincs különbség. A boltban kapható peelingek azonban sokban különbözhetnek egymástól. A peeling többnyire a mechanikus hámlasztásra utal, amely a legkevésbé kíméletes a bőrhöz és csiszoló összetevőket tartalmaz. A kémiai hámlasztás kíméletesebb, míg az enzimatikus hámlasztás az érzékeny bőr számára a leginkább megfelelő.
A klasszikus reggeli és esti tisztító bőrápolási rutin önmagában nem elegendő. Az elhalt hámsejtek felhalmozódnak a bőrön, száraz pikkelyek és apró kiütések alakulhatnak ki, és a bőr hajlamos lehet szürkéssé válni. Mit tesz az otthoni hámlasztás a bőrrel?
A házi bőrradír egyik legnagyobb előnye az összetételében rejlik, hiszen mindig pontosan tudod, hogy mit tartalmaz, saját ízlésed szerint készítheted el, és olcsóbb, mint a vásárolt kozmetikumok.
Citrusos hámlasztó arcradír házilag - összetevők:
Eljárás: Keverd össze egy tálban 1:2 arányban az olívaolajat a cukorral vagy a sóval. Ha illatosítani szeretnéd a keveréket, adj hozzá egy csepp illóolajat, majd keverd jól össze. Vidd fel a keveréket az arcodra, majd ujjbegyeiddel masszírozd be az arc közepétől kifelé haladva. Ezt követően öblítsd le.
TIPP: A nádcukor sokkal kíméletesebb, mint a só, tehát nem irritálja a bőrt. Ezért, ha bőröd hajlamos kipirosodni a bőrradír használata után, válassz olyan cukrot, amelyet szükség esetén tovább lehet morzsolni.
A házi kézradírhoz a következőkre lesz szükséged:
Eljárás: Keverd össze a kézkrémet a darált dióval körülbelül 1:1 arányban. Gyúrd és masszírozd bele a kezedbe, majd öblítsd le vízzel.
TIPP: Minél több diófélét adsz a krémhez, annál hatékonyabb lesz a házi testradír. A diófélék sok vitamint és tápanyagot tartalmaznak, emellett visszaadják a feszült bőrnek az egészséges megjelenését.
A kókuszos hámlasztó házilag a következő összetevőkből állítható elő:
Eljárás: Alaposan keverd össze az összetevőket, és vidd fel az ajkakra. Enyhén masszírozd be, majd hagyd rajta néhány percig. Ezután öblítsd le.
TIPP: A tökéletes sminkhez elengedhetetlen az otthoni hámlasztás. A bőrradír házilag eltávolítja a hámsejteket, dúsítja, puhává és táplálttá varázsolja az ajkakat. A rúzs sokkal szebben fog mutatni a hámlasztó használata után.
A testradír házilag a következő összetevőkből állítható elő:
Eljárás: A házi testradír elkészítéséhez körülbelül 2 evőkanál tusfürdőre lesz szükséged. Keverd össze 1:1 arányban a kristálycukorral, majd jól keverd össze. Ha száraz a bőröd, a tusfürdőt helyettesítheted olívaolajjal. Vidd fel a keveréket a bőrödre, körkörös mozdulatokkal masszírozd végig a testeden, majd öblítsd le az egészet meleg vízzel.
TIPP: Ez a fajta bőrradír házilag olcsón elkészíthető, ráadásul nagyon hatékony. Azonban közvetlenül a használat előtt kell elkészíteni, hogy a cukor ne oldódjon fel az olajban vagy a tusfürdőben.
A pattanások elleni házi bőrradír összetevői:
Eljárás: Keverd össze az összes hozzávalót egy tálban, majd vidd fel a bőrödre. Az ujjbegyeiddel finoman masszírozd be az arcodba és hagyd a keveréket körülbelül 15 percig hatni. A méz gyulladáscsökkentő, a banán segít hidratálni a bőrt, A- és C-vitamint tartalmaz, segít eltüntetni a pattanásokat és enyhíti a bőrpírt.
TIPP: Kerüld a durva bőrradírokat a pattanások kezelése során, mivel akár ronthatsz is a helyzeten. A gyengéd otthoni hámlasztás és az arcmaszk segíthet megszabadulni a csúnya pattanásoktól. Arcmaszk készítéséhez használhatod ugyanezt a receptet, csak hagyd ki a zabpelyhet, és tej helyett használj fehér joghurtot. A maszkot hetente legfeljebb 3 alkalommal használd.
A narancsbőr elleni testradír házilag a következő összetevőkből állítható elő:
Eljárás: Melegítst fel a mézet, majd add hozzá a kávét és a nádcukrot. Keverd jól össze, majd vidd fel a fenék és a comb bőrére. Jól masszírozd be, majd hagyd hatni körülbelül 15 percig. Ezután öblítsd le.
TIPP: A házi testradír keverékben lévő kávé támogatja a szervezet nyirokrendszerét és javítja a vérkeringést. A méz méregteleníti a bőrt. A nagyobb hatás elérése érdekében hetente többször is használhatod a mézes kávés házi bőrradírt.
A bőrradír házilag meglehetősen egyszerűen elkészíthető. Csak össze kell keverni néhány összetevőt és máris kész a természetes házi kozmetikum. Azonban ez nem mindenki számára megfelelő. A részecskék túl durvák lehetnek, a kezelést követően bőrirritáció tapasztalható. Ebben az esetben célszerű inkább az érzékeny bőrhöz készült kész bőrradírt vagy egyéb speciális bőrápolási terméket választani a kínálatunkból.