Beszereztél egy drága kávéfőzőt, magas minőségű kávét vásárolsz és a legjobb kávéra vágysz? Ne hagyd elrontani a kedvenc italodat a kávégép belsejében található lerakódások és további szennyeződések által. Olvasd el ezt a tömör tisztítási útmutatót a karos és automata kávéfőzőkhöz. Segítünk abban, hogyan tisztítsd ki a kávéfőzőt és mi minden szükséges a kávéfőző tökéletes tisztításához. Rájössz majd, hogy elég néhány percet áldozni a rendszeres karbantartásra, és a vasárnapi látogatásra a kávéfőződ még hetekkel később is emlékezni fog.
Az ízletes kávé, mely a karos kávéfőzőből jön, nem épp egy természetes dolog. Ugyanis nem csak az a fontos, mennyire magas minőségű a felhasznált alapanyag, hanem az is, hogy mennyire gondoskodsz a berendezésről megfelelően. Röviden, az összes kávéfőzőnek szüksége van rendszeres karbantartásra, máskülönben az általa elkészített kávé nem sokat ér.
Bár nem sír, mint a kisbaba, de a karos kávéfőző így is megszolgálja a mindennapos tisztítást, mivel csodálatos kávét készített neked. A kávéfőző tisztítása során ne feledkezz el ezekről a lépésekről:
A karos kávéfőző kémiai készítménnyel történő tisztítása hét naponta ajánlott. A tisztító porból és vízből készített fürdőbe mártsd bele a karokat, a szitákat és hagyd, hogy a készítmény néhány percig hasson. Kiöblítés után gondosan mosd le őket forró, folyó víz alatt, mivel valószínűleg nem szeretnél vegyszer ízű kávét inni.
Hogyan tisztítsuk azt a kávéfőzőt, ami "automata"? Lehet, hogy ez a gondolat arra enged következtetni, hogy erről a kávéfőzőről nem kell gondoskodni. Pedig épp ellenkezőleg. Főleg akkor, ha mindig finom kávét szeretnél inni. Habár a berendezés az összes csésze elkészítése után, és a be- és kikapcsolás után is tisztul, ez nem elég. Ha ráfordítasz némi időt a kávéfőzőről való gondoskodásra, a jutalmad hosszú élettartam és magas minőségű italok lesznek.
A kávé megfőzésével és felszolgálásával még nincs minden befejezve. Mindig, amikor kikapcsolod a kávéfőzőt, szakíts egy kis időt a kávéfőző tisztítására a következőekben leírt egyszerű műveletekkel:
Hogyan tisztítsuk meg a kávéfőzőt egyheti használat után? Emeld ki a készülékből a főzőegységet, mosd le langyos (vagy enyhén meleg) vízzel, tisztítsd meg a szűrőket és hagyd megszáradni. A kávéfőzőt töröld le belül is puha, nedves kendővel.
A kávéfőző havonta egyszer megszolgál egy alaposabb tisztítást is. Általában a következő lépések szükségesek:
A kávéfőzők speciális karbantartási kategóriája a lerakódott vízkő eltávolítása. Erre a célra vízkőmentesítő készítményeket használunk folyadék vagy tabletta formájában, melyeket elég behelyezni a víztartályba abban a pillanatban, amikor a készülék kijelzi a vízkőmentesítés szükségességét. Különböző házi praktikák felhívhatják a figyelmünket az ecet használatára. De vigyázat! A kávéfőző tisztításához soha ne használjunk ecetet, mert előfordulhat, hogy a kávéfőző a szeméttelepen végzi.
A kávéfőző rendszeres karbantartásához és tisztításához hozzá tartozik a vízszűrők cseréje is. Ezek ugyanis megakadályozzák a vízkőképződést a berendezés belsejében és javítják a víz minőségét, mely a magas minőségű kávé elkészítéséhez rendkívül fontos. Ezért ne feledkezz meg az elégséges szűrőkészletről a háztartásban, se a rendszeres cseréről, amelyre egyébként a kávéfőzők nagy része időben figyelmeztet.
Ha továbbra is ízletes kávét szeretnél kortyolgatni, ne hanyagold el a kávéfőző tisztítását és karbantartását. A tisztítószereknek és a vízkőmentesítőknek köszönhetően az automata és a karos kávéfőző tisztítása is egyszerű.