Minden nap 7:00 és 18:30 óra között tartunk nyitva.
A megrendelt termékeket biztonságosan átveheted az AlzaBox automatánk egyikében.
Több mint 10 000 termék
Az autós fedélzeti kamerák olyan kisméretű eszközök, amelyek rögzítik a történteket a jármű előtt és körül. Felvételeik bizonyítékul szolgálhatnak a forgalmi események kezelésére. A legtöbb modell a szélvédő alá van szerelve, és a memóriakártyára történő íráskor a régebbi adatokat automatikusan felülírják.
Az események folyamatos felvétele során bármikor rögzítésre kerülhet egy kellemetlen pillanat. A felvétel fontos bizonyítékként szolgálhat a rendőrségnek vagy a biztosító társaságnak, így nem fog elveszni a biztosítási bónuszod. Egy fedélzeti kamera a biztonságérzetet is növeli vezetés közben.
Számos fedélzeti kamera érzékeny szenzorral és magas fényerejű optikával lettek felszerelve, így még sötétben, vagy akár éjszaka, a városi lámpák fényében is készíthetsz felvételeket. A legjobb érzékelők és a maximális f / 1.4 vagy f / 1.6 rekeszidő éjjel és a városon kívül is kiváló minőségű felvételeket garantálnak.
A duál kamerák - mint például - MIO MiVue 698 DUAL - szintén rendelkeznek hátsó kamerával, így a jármű mögött történő eseményeket is képesek rögzíteni. Ennek köszönhetően a jármű mögötti ütközések vagy balesetek is felvételrekerül.
A rögzített felvételeket a kamera tárhelyeként szolgáló SD kártya segítségével nyerheted ki a készülékből. A kártya hordozható, egyszerűen eltávolítható és behelyezhető a laptopod vagy a számítógéped kártyaolvasójába. Az átvitel másik lehetősége az USB kábel, amikor is a kamera USB pendrive-ként szolgál. A rögzített felvételek HDMI kábelen keresztül akár TV készüléken is lejátszhatók.
Minél nagyobb a felbontás, annál részletesebb lesz az elkészült felvétel, és a fájl mérete is. Ez nagykapacitású memóriakártya segítségével kiküszöbölhető.
Átlag felbontás
- SD (640 × 480)
- HD Ready (1280 × 720)
- Full HD (1920 × 1080)
A látószög a felvétel szélessége, amelyet a kamera rögzít. Ideális esetben ez 110 ° és 150 ° között mozog. Körülbelül 90° körül a közeledő járművek nem kerülnek bele a kamera látószögébe, így baleset esetén a felvétel nem szolgálhat bizonyítékul. Szélesebb látószöggel jobb perspektívát kapsz, de 150 foknál nagyobb szögnél már halszem effektus jön létre, ezáltal a részletekre vonatkozóan csökken a képminőség, hiszen a kép nagyobb lesz.
Egy praktikus funkció, amely a jármű indításakor nem igényel manuális bekapcsolást.
Széles körben használt funkció, amely megjeleníti a videón az aktuális dátumot és időt. Ily módon a memóriakártyán könnyebben megtalálható az adott videó, és egyúttal a hitelességet is növeli a rendőrségi vizsgálatok során.
A nyomon követéshez a rendszer GPS-t (Global Positioning System) használ. Ez a folyamatos térképnézeten történő helymeghatározáshoz alkalmazott rádiónavigációs rendszer. Ezt a funkciót gyakran használják a beosztottak mozgásának nyomon követéséhez, csökkentve ezáltal a vállalati költségeket.
Ez a funkció nem a hagyományos, vezetés közben történő felvétel során használatos, hanem parkoló üzemmódban. Amint a mozgásérzékelő aktiválódik, az egység bekapcsol és megkezdi a felvételt.
A G-szenzort gyakran ütközés érzékelőnek is hívják, amelynek feladata a jármű ütközésének érzékelése, majd a felvételek felülírásának blokkolása. A kamera a balesetet megelőző és követő néhány tíz másodpercig használja ezt a funkciót. Érzékenysége a felvételek felülírásának szükségtelen blokkolása érdekében nem lehet túl magas, illetve a felvétel elindítása érdekében nem lehet túl alacsony sem.
Az éjjellátó az érzékelő fényáteresztésétől és érzékenységétől függ, tehát nem jelenti azt, hogy a kamera a sötétben is lát. Azonban a minőségi kamerák képesek éjszakai felvételek készítésre a városi utcai világítás mellett, néhányuk pedig a településen kívül is. Az f / 1.4 vagy f / 1.6 nagyon jó fényerőnek számít.
A sztereó kamerákat más néven két– első és hátsó – kamerával rendelkező modellnek is hívják, amelyek a jármű előtti és utáni teret is figyelik.
Szószedet
Képérzékelő
A jelenleg kapható fedélzeti kamerák esetében kétféle képérzékelővel találkozhatunk.
CCD érzékelő - Érzékeny a fényre, így visszatükröződéskor még gyengébb fényviszonyok között is jobb képminőséget nyújt. Magasabb felbontású kameráknál alkalmazzák. Hátránya, hogy igen drága.
CMOS érzékelő - Kevésbé érzékeny a fényre, mint a CCD érzékelő, ellenben előállítása is kevesebbe kerül, és lehetővé teszi a kisebb fizikai dimenziókkal rendelkező kamerák gyártását.