A készülékek általában átlagosan 40 percet bírnak töltésenként. Viszont az olcsóbb modelleknél ez lényegesen kevesebb is lehet, a drágábbak pedig bírhatnak akár 50 percet vagy még többet. A töltés körülbelül egy órát vesz igénybe. Amennyiben gyakran utazol és fontos számodra, hogy minél tovább bírja az akkumulátor, minden bizonnyal a drágább változatok közül érdemes választanod.
Amennyiben gyakran és rendszeresen borotválkozol, a rezgőkéses borotva az ideális megoldás számodra. Rövidebb arcszőrzet leborotválására alkalmas, gyorsan, és ami még fontosabb, alaposan leborotválja azt. A szitafejek alatt elhelyezett rezgős pengés rendszerrel működik, a sziták száma különbözhet a gyártótól és modelltől függően. Általánosságban elmondható, hogy minél több szitafej van rajta, annál alaposabban tudja a borotva leborotválni arcod. A fej általában mozog és rugós, tökéletesen alkalmazkodik az arc kontúrvonalaihoz, és kiváló eredményt biztosít az áll és a bajusz területén is. Ezen készüléktípusra a Braun specializálódott.
A körkéses borotva sűrűbb és hosszabb szőrszálak borotválására alkalmas. Amennyiben ritkábban, vagy csak alkalmanként borotválkozol, egyértelműen ez a jobb választás számodra. Általában 2 vagy 3 – egymástól függetlenül – forgó fejjel rendelkezik, amelyek a drágább változatok esetében billegnek is, így jobban tudnak alkalmazkodni felhasználó arcvonásaihoz. A rezgőkéseshez képest a körkéses villanyborotva az erősebb szőrszálakkal is megbirkózik, és lényegesen halkabb. Ilyen típusú készülékeket a Philips és Remington portfóliójában találsz.
Manapság már a készülékek nagy része száraz és nedves borotválkozáshoz is használható. Száraz borotválkozáshoz nincs szükség sem vízre, sem borotválkozószerekre, ami nagy előny, ha sietős a dolgod. Gyorsan meg tudsz így borotválkozni - akár az autóban vagy az irodában is, ugyanakkor nem sérül meg a bőröd sem. A nedves borotválkozás főként azon férfiak számára ajánlott, akiknek érzékeny az arcbőre, és emiatt sokkal nagyobb az esélye annak, hogy az kipirosodik. A nedves borotválkozást lehetővé tévő készülékek általában vízállóak.
Létezik hálózati és akkumulátoros tápellátás. A hálózati tápellátású borotvák adott helyzetben nem biztos, hogy praktikusan használhatóak, főként, ha épp nincs elérhető konnektor, mondjuk utazáskor. Hátrány lehet az is, hogy a kábel korlátoz a mozgásban a borotválkozás során. Másrészt viszont megbízhatóak, és nem fenyeget annak veszélye, hogy a lehető legrosszabbkor merülnek le a készülék.
Az akkumulátoros villanyborotvák esetében nem áll fenn a hálózati működtetésből adódó kellemetlenségek. A mai akkumulátoros elektromos borotvák nagyon gyorsan töltődnek, ugyanakkor 40-60 perc üzemidőt tudnak biztosítani. A legpraktikusabbak azok a készülékek, amelyeknél mindkét működtetési módra lehetőség van. Amennyiben borotválkozás közben lemerül a készülék, elég egyszerűen rácsatlakoztatni a hálózatra és már folytathatod is a borotválkozást.
Az elektromos borotvák rendszeres karbantartást igényelnek. Már néhány borotválkozást követően ki kell tisztítani. A régebbi modelleknél le kell venni a szitafejet, vagy lebillenteni a rotáló fejek borítását, hogy egy speciális, kis méretű ecset segítségével eltávolíthasd a készülékből a leborotvált szőrszálakat. A modernebb készülékek általában külön tisztítóprogrammal rendelkeznek, vagy csomagolnak melléjük egy tisztítóállványt, amelybe elég beleállítani a borotvát, és részedről már nincs is további teendő a karbantartással kapcsolatban.
A kényelmes, zuhanyzás közben végzett borotválkozás érdekében manapság már a készülékek nagy részét vízhatlanra tervezik, és teljes mértékben le is lehet mosni őket. Az elektromos borotvákhoz gyakran adnak trimmelőfejet is, amellyel megigazíthatod az arcszőrzeted hosszát, emellett kíméli az arcbőröd és lehetővé teszi, hogy több szakáll-stílust is kipróbálj. Manapság már az is megszokottnak számít, hogy a készülék egy röpke óra alatt feltöltődik, ezt követően pedig legalább 40-50 percig bírja a folyamatos működtetést.
Tápellátás