Az új iPhones dobozában nincs fülhallgató és töltőadapter. Mi erre a megoldás és mit válasszunk a helyettesítésükre? Számos lehetőségünk van.
A 2020 októberében bevezetett iPhone 12 telefon esetében az Apple hosszú idő után változtatott a csomag tartalmán: kivette a töltőadaptert és a fülhallgatót. Merész és talán kissé ellentmondásos lépés egyesek számára, hogy az új iPhone-ok árai a jelenlegi szinten maradtak. És tény, hogy sok felhasználónak már régóta megvannak ezek a kiegészítők és nincs szükségük újra, vagy esetleg másfélét használnak. Ha még új vagy az almás világban, akkor ezeket külön kell beszerezned. Ne félj jobb és nagyobb teljesítményűt keresni, mint amely eredetileg a csomagban lenne. Adunk pár tanácsot, hogyan csináld.
Az iPhone mellett az új, alacsonyabb doboz egy Lightning tápkábelt is tartalmaz USB-C csatlakozóval, egy öntapadós zsebet, egy SIM kártya-kivető eszközt, valamint a szükséges biztonsági utasításokat.
Az Apple az iPhone 12 széria bevezetésével elkezdte átalakítani az alap csomagot. Ugyanakkor, azonban, bejelentette, hogy a csere a régebbi modelleket is fokozatosan érinteni fogja. Jelenleg vagy a közeljövőben a csomag EarPods töltő és fülhallgató nélkül lesz elérhető a következő iPhone-ok esetében:
Az Apple korábban 5W-os töltőkkel egészítette ki az iPhone dobozát. Azonban, ezek nem elég erősek és lassan töltenek. Az új iPhone támogatja az akár 20W-os töltést is, így ha szeretnéd, hogy a telefonod gyorsabban töltsön, vegyél egy nagyobb teljesítményű adaptert. Az árbeli különbség elhanyagolható, de figyelj oda az adapter csatlakozójára! Néhány töltő USB-A, míg az újabbak már USB-C csatlakozóval rendelkeznek. Ezért vegyél az iPhones 12-höz megfelelő csatlakozóval ellátott adaptert.
Az iPhone 12 modell támogatja az akár 20 watt-os töltést, az iPhone SE 2020 és az iPhone 11 tudja kezelni a 18 watt-ot, míg az iPhone Xr a 15 W-ot. Ahhoz, hogy a lehető leggyorsabb töltésben legyen részed, legalább ekkora teljesítményű töltők között keresgélj. Így gyorsabban töltheted fel a készüléket a szükséges százalékra.
A vezeték nélküli töltők szintén alkalmasak az (nem csak az idei) iPhone-okhoz. A telefon és a vezeték nélkül tölthető fülhallgató mellett akár Apple Watch okosórát is helyezhetsz rá, ha elegendő hely van hozzá a töltőn.
A vezeték nélküli töltők tagadhatatlan előnye a kényelmes használat. Csak helyezd az iPhone-t a töltő felületére, a telefon érzékeli az áramátadást és megkezdi a töltődést. Érdemes egy töltőt tartanod, például, az éjjeliszekrényen vagy a kocsiban, hiszen így nem kell aggódnod a kábel vagy a sokszor hosszadalmas csatlakozás miatt.
Hátrány lehet, hogy pontosan kell ráhelyezni a készüléket, hogy a telefon érzékelhesse a töltőpadot. Így a telefont is nehezebb kezelni, ugyanis ha egyszer megmozdítod, a töltés leáll. Az iPhone 12 modell a MagSafe töltő révén erős mágneses csatlakozóval oldja meg ezt.
Ha nem találsz fülhallgatót az iPhone-od dobozában és nincs másféle sem, válassz egy újat a használati módnak és a pénztárcádnak megfelelően. Ha az Apple márkánál maradunk, az EarPods vezetékes fülhallgató a klasszikus darab. Elérhető áron kapható, a vezetéke miatt, azonban, a sportolás vagy a városban való mozgás nem lesz a legkényelmesebb. Ezzel szemben az AirPods, a jelenleg a kis dobozban található ikonikus fehér fülhallgató nagyszerű kényelmet garantál. Drágább, ám ha kifizeted ezt az extrát, akkor a mindennapos zenehallgatás több éven keresztül érezhetően kényelmesebb lesz.
Az EarPods olyan fülhallgató, amelyet az Apple elsőként rakott az iPhone 5-höz, 2012-ben. Lightning vagy hagyományos 3,5mm jack csatlakozóval érhető el. A normál zenehallgatáshoz elegendő, akár otthon, akár odakint, ha nincs gondod a kábelekkel.
Az AirPods, ezzel szemben egy True Wireless típusú vezeték nélküli fülhallgató, amely töltőtokban érkezik. Jól működik együtt az iPhone-okkal, az AirPods Pro modellek pedig még a környező forgalom zaját is kiszűrik. Szabályozhatsz érintéses kézmozdulatokkal, és a Siri hangasszisztenst is elindíthatod velük.
Az AirPods és az AirPods Pro fülhallgatók hasonlónak tűnnek, ezért távolról nehéz megkülönböztetni őket. Ám közelebbről nézve már eltérőek - az AirPods hosszabb lábakkal rendelkezik, ám nem támogatja az ANC-t, azaz az aktív környezeti zajcsökkentést.
Az AirPods Pro fülhallató különféle tartozékokkal rendelkezik és képes csillapítani a környezeti zajokat. Ugyanakkor a lába rövidebb, és drágább is. A töltőtokok formája kissé eltérő lehet.