Shop roku Akvizice ApF HU

A mosógépek leggyakoribb meghibásodásai és azok elhárítása

Termékkatalógus

Cikk

Frissítve

Az új technológiák tökéletességének és a mosás területén tapasztalható nagy versenynek köszönhetően a mosógépek meghibásodási aránya egyre kisebb és kisebb. Ennek ellenére időről időre belefutunk egy-egy mosógéppel kapcsolatos problémába. Azonban, nem minden mosógép meghibásodás számít annyira komolynak, hogy szerelőt kelljen hívni hozzá vagy netán újat venni. A mosógépek leggyakoribb meghibásodásai gyakran triviálisak és te magad is helyrehozhatod azokat. Adunk néhány tippet és tanácsot, hogyan küszöböld ki a mosógépek egyszerűbb problémáit, és hogyan csökkentsd ezeket a meghibásodásokat a lehető legkisebbre.

A mosógépek legyakoribb meghibásodásai

A mosógépek meghibásodásai és megoldásuk – TARTALOM

  1. Mielőtt a mosógép javításába kezdenél
  2. A mosógépek leggyakoribb meghibásodásai
  3. Hogy szereld szét a mosógépet
  4. Hogyan előzhető meg a mosógép meghibásodása
  5. Kapcsolat hivatalos szervizekhez

Mielőtt a mosógép javításába kezdenél

Napjainkban mosógépek széles választékával találkozhatunk a piacon, és minden egyes gyártó saját technológiát fejleszt ki. A legfontosabb dolog, hogy mindig legyen egy, a mosógéped típusának megfelelő használati útmutató, amely számos probléma megoldásához tartalmaz utasításokat. Egy mosógép hibaelhárításakor a mosógép motortípusa általában kulcsfontosságú. A klasszikus motor, ahol az energiaátvitel a motorból a dobba egy szíjon keresztül történik, már elavultnak tekinthető, ennek ellenére az ilyen típussal rendelkező mosógépek még mindig általánosak a háztartásokban, és figyelembe kell vennünk a "mosógépek meghibásodásai" fejezetben.

Az elektronikus vezérlésű, közvetlen hajtású motorral bíró mosógépek már rendkívül innovatívak és gyakran képesek kijelezni a hiba előfordulását a kijelzőn, ezáltal pedig nagyban megkönnyítik a hiba elhárítását. A hibakód magyarázata a használati útmutatóban található, amely gyakran lehetséges megoldást is javasol a problémára.

Az úgy nevezett okos mosógépek a legfelhasználóbarátabbak, amelyek, a mobilalkalmazáson keresztüli diagnosztikának köszönhetően még a mosógép legkomolyabb problémáit is képesek kiértékelni, így pénzt is időt spórolnak meg a számodra.

A mosógépek legyakoribb meghibásodásai
A modern mosógépek képesek a kijelezni a hibaüzenetet a kijelzőn, időt és aggodalmat spórolva meg ezzel a számodra.

A mosógépek leggyakoribb meghibásodásai

A mosógép nem szívja le a vizet

Ha a víz nem folyik le a mosógépből, akkor sürgősen le kell engedni a vizet. Csak ezután kezdd el keresni az okát, hogy miért maradt víz a készülékben.

  1. Eltömődött mosógép szűrő
  2. Ha a mosógép nem szívja le a vizet, először is ellenőrizd, hogy nincs-e eltömődve a szűrő. Ha igen, a szűrőt ki kell tisztítani.

  3. Beragadt szivattyú
  4. Ha a mosógép nem szívja le a vizet a program elején (azaz az első öblítésből származó vizet), lehetséges, hogy a szivattyú nem működik. Ez az alkatrész nagyon érzékeny a szennyeződésre, és a problémát gyakran a szivattyú járókerekének hajjal, fonalakkal, szöszökkel vagy apró tárgyakkal való eltömődése okozza. Győződj meg róla, hogy a rekesz üres és a szivattyú szabadon forog (bizonyos helyzetben mindig van egy kis ellenállása, de ez rendben van).

    i Néhány újabb mosógép leeresztő szűrője és szivattyúja nem elérhető helyen van. A gyártók ezeket a modelleket öntisztítóknak nevezik.
  5. Eltömődött leeresztő cső
  6. Csatlakoztasd szét a leeresztő csövet és ellenőrizd, hogy nincs-e eltömődve. Ha igen, a mosógép szifonjával együtt ki kell tisztítani. Javasoljuk, továbbá, a falban lévő szennyeződések eltávolítását is.

Hogyan engedjük le a vizet a mosógépből – útmutató:

  1. Húzd ki a tápkábelt az elektromos aljzatból.
  2. Készíts egy edényt a mosógép elé a víz leeresztéséhez.
  3. Nyisd ki a mosógép alsó paneljét (általában a mosógép jobb/bal alsó sarkában).
  4. Távolítsd el a vészleeresztő csövet.
  5. Fogd meg és nyisd ki a reteszt. 
  6. Engedd a vizet az előkészített edénybe.
  7. Zárd le a csövet és helyezd vissza a mosógép alsó paneljébe.
  8. Nyisd ki a mosógép ajtaját és vedd ki a ruhákat.
AEG ProSteam_L7FEE48WC mosógép – hogyan engedd le a vizet a mosógépből
A szekrény alsó paneljében található tömlő a víz vészhelyzeti elvezetésére szolgál.

Hogyan tisztítsuk meg a mosógép szűrőjét

A mosógép szűrőt általában a készülék elején, a jobb vagy bal alsó sarokban, egy kis kihajtható fedél mögött találhatod meg. A fedél felnyitása után csavarozd ki a szűrőt. Tegyél egy rongyot vagy valamilyen edényt a földre, hogy felfogja a kifolyó vizet. A mosógép szűrőt tisztítsd meg folyó víz alatt és kézzel húzd ki belőle a lerakódott szövetdarabokat és hajszálakat.

Átlagos mosási gyakoriság esetén 3 havonta tisztítsd a szűrőt. Ha szőrös kisállatod is van otthon, azt javasoljuk, hogy a tisztítást gyakrabban végezd el, az állatszőr ugyanis a ruhákra is rátapadhat.

A mosógép nem tölti fel a vizet

Ha a mosógép a bekapcsolást követően nem tölti fel a vizet, próbáld ellenőrizni az alábbi lehetséges okokat.

  1. Zárt vízellátás
  2. A mosógép vízcsapja, vagy az egész ház vízellátása el van zárva.

  3. Meghajlott cső
  4. Ellenőrizd, hogy a vízellátó és a vízelvezető cső nincs-e meghajolva vagy eltömődve.

  5. Alacsony víznyomás
  6. Előfordulhat, hogy a vízellátásban a nyomás nem megfelelő. A vízellátás megfelelő nyomását vödörpróbával ellenőrizheted, percenként körülbelül 10 liter vizet kell kiengednek a teljesen megnyitott vízcsapból. Amennyiben a víznyomás nem megfelelő, fordulj vízvezeték-szerelőhöz.

  7. A vezérlőegység meghibásodása
  8. Ha kizártad a fent említett, triviálisabb okokat és a mosógép még mindig nem tölti fel a vizet a program elindítása után, valószínűleg a vezérlőegység hibásodhatott meg. Ebben az esetben szakember segítségére lesz szükség.

A mosógép nem melegíti fel a vizet

Miután kiveszed a hideg ruhát a mosógépből, észreveszed, hogy a mosás ellenére is foltos marad, a mosógép mosás közben is hideg - ez az a hiba, amikor a mosógép nem melegíti fel a vizet. Ezt sokszor a mosópor szükségtelenül nagy adagja okozza, amelynek eredménye, hogy a fűtőszál a habban lebeg és nem tudja alaposan felmelegíteni a vizet. Természetesen, az ok ennél komolyabb is lehet.

  1. Túl sok mosópor
  2. Próbálj meg feleannyi mosóport használni.

  3. Vízkő a fűtőszálon
  4. Ha a fűtőelemet vízkő borítja, nem tudja ellátni a funkcióját. Ilyenkor a mosógépet vízkőteleníteni kell. Ideális esetben használj speciális vízkőtelenítő tisztítószert mosógéphez, amelyet az utasításnak megfelelően a mosószer adagolóba vagy a dobba kell önteni. Indíts egy 60 °C-os vagy 90 °C-os programot. Vízkőtelenítő tisztítószert megelőzésképpen negyedévente 1x érdemes  használni.

  5. Meghibásodott fűtőelem
  6. Amennyiben az ok, amiért a mosógép nem melegíti fel a vizet, a fűtőszál, az újabb modelleknél egy hibakódnak kell megjelennie a kijelzőn. Ez egy meghibásodás, amelyet egyedül nem háríthatsz el, inkább bízd szakemberre.

  7. Meghibásodott termosztát
  8. A mosógép meghibásodott termosztátja helytelenül érzékeli a víz hőmérsékletét, így nem melegíti fel megfelelően a vizet a mosási program során. Ezt a problémát csak szakember tudja orvosolni.

A mosógép nem forog

Itt is igaz, hogy számos oka lehet annak, amiért a mosógép nem forog vagy nem megfelelően centrifugál. Kezdd a legáltalánosabbakkal.

  1. A mosógép túl van töltve
  2. A leggyakoribb ok, amely miatt a mosógép nem forog, hogy a mosógépben lévő nagy ruhadarabok összegyűlnek és egy nagy gombócot formázva túlterhelik a készüléket. Ebben az esetben állítsd le a programot, vedd ki a ruhákat, majd tedd vissza a mosógépbe kisebb adagokban. Általában a túl nagy ruhadarabok nem férnek be egy otthoni mosógépbe, és ha a készülékednek gondot okoznak, azt javasoljuk, hogy inkább mosodában próbálkozz.

  3. Eltömődött leeresztő cső 
  4. Ellenőrizd, hogy a leeresztő cső nincs-e meghajolva vagy eltömődve.

  5. Motor- vagy elektronikai hiba
  6. Ha kizártad a fent említett, triviálisabb okokat és a mosógép még mindig nem forog, akkor komolyabb, a szivattyúval, motorral vagy elektronikával kapcsolatos probléma állhat a háttérben. Az új típusú mosógépek a kijelzőjükön hibaüzenet formájában tájékoztatnak erről. Mindenesetre a motor- vagy elektronikai hiba szakemberért kiált.

A mosógép dob kilazult

A mosógép dob bizonyos szintű játéka rendben van. Azonban, ha a mosógép a centrifugálás során túlságosan rázkódik és a dob "repül", dörömböl, kopog, az határozottan nincs rendben és meg kell találni az okát.

  1. Kilazult rugó
  2. A dob rugókra van felfüggesztve, hogy szabadon mozoghasson bármely irányba, és hogy a rugók csillapíthassák a túlzott mozgást és zajt. Ha az egyik rugó kilazul, egy gyengén rögzített dob a mosógépben a centrifugálás közben leszakadhat. A mosógép belsejébe nézve megtudhatod, ha a rugó túl laza, és szükség esetén visszaakaszthatod a dobra.

  3. Meghibásodott mosógép csapágy
  4. Ha a rugók rendben vannak és a dob megfelelően van felfüggesztve, de még mindig laza és zajos, akkor a legvalószínűbb ok az elhasználódott csapágy lehet. A csapágyak ugyanis a dob forgásáról gondoskodnak, és ezáltal a magas centrifugális sebesség miatt a legnagyobb terhelésnek vannak kitéve. Tehát hamarabb elkopnak, mint a készülék többi része. Azonban, a mosógép csapágyának cseréje bonyolultabb dolog, ezért szakember segítségét igényli.

A mosógép lecsapja a biztosítékot

Ha a mosógép lecsapja a biztosítékot, mindenképp szükséges meghatározni, hogy a készülék túlterhelése vagy meghibásodás miatti rövidzárlat okozza-e.

  1. Gyenge megszakító
  2. A leggyakoribb oka annak, amiért a mosógép lecsapja a biztosítékot, az a gyenge megszakító. Vagy ki kell cserélned egy erősebb megszakítóra, vagy a háztartási készülékeidet több áramkörhöz kell csatlakoztatnod.

  3. Rövidzárlat
  4. Rövidzárlat akkor fordulhat elő, amikor gond van a tápkábellel, a hálózati aljzattal, vagy amikor a motor vagy a fűtőszál hibásodik meg. A szivárgó víz szintén vezethet rövidzárlathoz. Néha elég vizuálisan ellenőrizni a kábeleket vagy a készüléket, hogy megtudd, hol van a probléma. A fűtőelemet is lecsatlakoztathatod és megmérheted a kapcsok közötti ellenállást. Mindenesetre azt javasoljuk, hogy ne játssz villanyszerelőt, inkább hívj szakembert.

A mosógép nem használja fel a mosószert /öblítőt

A mosógép mos, de nem felhasznált öblítőszert találsz a garatban? Ennek legvalószínűbb oka az eltömődött mosószer adagoló lesz, amelyet ki kell tisztítani. A mosási ciklus végén mosószer- vagy öblítőmaradványok tapadhatnak a mosószer adagolóra vagy annak burkolatára. Ez eltömítheti a tartálytér feletti vízellátó fúvókákat is.

Hogyan tisztítsuk meg a mosószer adagolót

  1. Távolítsd el a mosószer adagolót a mosógépből vagy egyszerűen kihúzva, vagy a mechanikus ütköző megnyomásával.

  2. Áztasd be vízbe, majd egy kis kefe és a megfelelő mosógép tisztítószer segítségével távolítsd el az öblítő- és mosószer-maradványokat. Fogtisztító pálcikával tisztítsd meg a rekesz nyílásait. Végül alaposan öblítsd el meleg, folyó víz alatt.

  3. Egy kis kefe segítségével a mosógép belsejét is tisztítsd meg, ahová a mosószer adagoló garat ér. Ehhez használj egy régi fogkefét és vízkőeltávolítót. A tisztítás után töröld szárazra a rekeszt és rakd vissza a helyére.

  4. Tisztítsd meg a mosógép egész belsejét egy speciális mosógép tisztítószer segítségével, amelyet az utasításoknak megfelelően mosószer vagy öblítőszer adagolóba kell önteni, majd indíts el egy 60 °C-os vagy egy 90 °C-os programot.

  5. A ciklus befejezése után még néhány óráig hagyd nyitva a mosószer és tisztítószer adagolót.

  6. A mosószer és öblítőszer adagolót legalább havonta 1x tisztítsd meg.

i  Néhány mosógép öntisztító mosószer adagolóval van ellátva, amely sima falakkal és fúvókákkal rendelkezik a sarkokban, és automatikusan öblíti el a mosószer adagoló rekeszt, eltávolítva ezzel a maradványokat. Ennek köszönhetően időt és fáradságot takarít meg a számodra, amelyet egyébként a mosószer adagoló kézi tisztításával töltenél.

A mosógép nem fejezi be a programot

A mosógép egy darabig rendben működik, leszívja a vizet és mos, ám ezután leáll és nem fejezi be a programot. Amennyiben ez történik, először a centrifuga programot kell beállítanod, hogy kivehesd a ruhákat. Ezt követően vizsgáld meg a lehetséges okokat.

  1. A mosógép súlya meghaladta a megengedettet 
  2. Egyes modellek beépített, intelligens szenzorral rendelkeznek az engedélyezett normák érzékeléséhez. Ebben az esetben távolítsd el a többlet ruhát, majd ismét kapcsold be a mosógépet.

  3. Leeresztési hiba
  4. Ha a mosógép a leszíváskor áll meg, ellenőrizd, hogy nem dugult-e el a mosógép szűrője, vagy hogy nincs-e idegen tárgy a szivattyúban.

  5. Vízmelegítési hiba 
  6. Előfordulhat, hogy a mosógép nem fejezi be a programot, ha nem tudja felmelegíteni a vizet. Azaz, a programok, ahol a mosógép felmelegíti a vizet, nem működnek. Ebben az esetben a vízmelegítéssel lesz probléma a fűtőszál meghibásodása vagy a vízkővel való eltömődése miatt.

  7. Elektronikai hiba
  8. Ha a mosógép leáll a mosási program közben, a modern készülékek általában kijelzik a hibát leíró hibakódot. Ha a mosógép felmelegíti a vizet, leszívja és centrifugál, de még mindig áll és nem reagál, a probléma valószínűleg elektronikai lesz. Ilyen esetben fordulj szakszervizhez.

A dob nem forog

A mosógép be van kapcsolva, de a dob nem forog, és hallani az elektromos motor zúgását. A hiba keresése a mosógépben attól függ, hogy milyen típusú motorod van - klasszikus (az energiaátadás a motorból egy szíjon keresztül történik) vagy közvetlen hajtású.

  1. Leesett vagy megrepedt ékszíj
    (csak klasszikus motorral rendelkező mosógépeknél)
  2. Ha hallod, hogy a mosógép elektromos motorja forog, de a dob nem mozdul, előfordulhat, hogy a motort és a dobot összekötő ékszíj kilazult vagy leszakadt, vagy a szíjtárcsa megrepedt. A kilazult ékszíjat először helyezd a kis motortárcsára, majd húzd rá a nagy dobtárcsára. Azonban légy óvatos, ha a szíj kihúzódik vagy megrepedt, azt javasoljuk, hogy azonnal cseréld ki egy újra. Természetesen, az elszakadt ékszíj azonnali cserét igényel.


    i  Ha a mosógép centrifugálás közben sípol, az az első jele lehet annak, hogy az ékszíj kilazult. Ebben az esetben ellenőrizd a szíjat.
  3. Kopott motor szénkefe
    (csak klasszikus motorral rendelkező mosógépeknél)
  4. A hagyományos motorral ellátott mosógépek esetében az elektromosság átadása szénnel történik. Ha a mosógép feltölti és le is szívja a vizet, de nem kezd el forogni, az elkopott vagy sérült szénkefékre utalhat. Ha a szénkefe mechanikusan sérült (eltört, megrepedt), elég csak az egyiket kicserélni. Ha a szénkefék rövidek és kopottak, a motor pedig fekete a szénportól, azt javasoljuk, hogy azonnal cseréld ki mindkét karburátor motor szénkefét. Az új szénkefék behelyezése után a motor egy ideig hangosabb lehet, de ez idővel elmúlik.

  5. Meghibásodott motor vagy elektronikai hiba
  6. A modern, közvetlen hajtású mosógépekből a szíj és a szénkefe is hiányzik, és ha a kijelzőn nem jelenik meg olyan hibaüzenet, amelyet a használati útmutató alapján orvosolhatnál, akkor elektronikai hibára gyanakodhatsz. Ilyen esetben mindenképp kérd szakszerviz segítségét.

  7. Beragadt mosógép dob
  8. Az ok, amiért a dob nem forog, a beragadt dob is lehet, amelyet egy, a mosógép belső részébe esett idegen tárgy - érme, gemkapocs, kulcsok - okozhat. Érdemes először kézzel tesztelni, hogy elfordul-e a dob. Ha megakad vagy egyáltalán nem fordul el, a beesett tárgyat el kell távolítani. Húzd ki a mosógépet a konnektorból. Nyisd fel a mosógép fedelét, keresd meg a fűtőszálat (TENA), és óvatosan húzd ki. Az így kialakult helynek köszönhetően távolítsd el az idegen tárgyat, és miután kihúztad, végezd el az összes lépést fordított sorrendben.

A mosógép folyik

Ha a mosógép folyik, a problémát a fürdőszoba esetleges elárasztása és a készülék hálózathoz való csatlakozása miatti magas veszély miatt azonnal el kell hárítani. Először is határozd meg, hogy a víz a mosógép elejéből vagy hátuljából folyik-e.

  1. Sérült vízellátó vagy leeresztő cső
  2. Ha a víz a mosógép hátuljából jön, valószínűleg a hideg víz ellátásért felelő csővel vagy a vízelvezető csővel lesz a gond. Ellenőrizd a tömítéseket, amikor vizet vezetsz a mosógépbe, vagy hogy a tömlő megfelelően van-e felszerelve. A régi csövek gyakran megsérülhetnek vagy eltörhetnek. Cseréld ki a sérült tömítést vagy csövet.

  3. Kopott ajtótömítő gumi
  4. A mosógép a szivárgó ajtógumi miatt is folyhat elölről. Ez kisebb mennyiségű vizet jelent, ám a probléma még így sem elhanyagolandó. Az ajtótömítő gumi kilazulhat vagy eldeformálódhat - ilyen esetben ki kell cserélni.

  5. Eltömődött mosógép szűrő vagy leeresztő tömlő
  6. A nagyobb vízszivárgást eltömődött mosógép szűrő vagy leeresztő cső, vagy vízkő is okozhatja. Ezért ellenőrizd a szűrőt és a csövet, és szükség esetén tisztítsd meg azokat.

A mosógép dob súrlódó hangot ad

Előfordulhat, hogy a dob forog, de megáll. Ebben az esetben húzd ki a mosógépet a konnektorból és nézd meg, hogy nem akadt-e be valami a dobnál. A leggyakrabban egy melltartó pánt vagy valamilyen egyéb tárgy szokott lenni. A beakadt tárgyat te magad is kiveheted, vagy hívj szakembert. A kivétel módja nem egyszerű, de némi türelemmel sikerülhet.

Hogyan távolítsuk el a pántot a dobból

A mosógép dobján lennie kell egy levehető műanyag fedéllel ellátott szerelőnyílásnak, hogy be tudj jutni a dob alá. Ha nem találsz ilyen nyílást a dobon, próbáld meg az alábbi lépésekkel eltávolítani a pántot.

Szükséged lesz egy megerősített végű drótra, amelyből horgot készíthetsz. Nyisd fel a mosógépet és távolítsd el a fűtőszálat. Annak a helyén lesz egy nyílás, amelyen keresztül bejuttathatod a horgot, és egy kis türelem és kézügyesség segítségével kihorgászhatod a beszorult melltartó pántot.

Mosás után a mosógépet nem lehet kinyitni

A mosógép végzett, de amikor ki akarod venni belőle a ruhákat, rájössz, hogy az ajtó beragadt. Ebben az esetben kezdd a vizsgálódást a lehető legegyszerűbb okoktól.

  1. Biztonsági okokból lezárt ajtó
  2. Egyes programok a befejezés után biztonsági okokból még néhány percig zárva tartják az ajtót. Szóval várj egy kicsit, majd próbáld meg ismét kinyitni az ajtót. Maximum 20 percnek elégnek kell lennie.

  3. Bekapcsolt gyerekzár 
  4. Néha előfordul, hogy véletlenül bekapcsolod a gyerekzárat. Ellenőrizd, hogy világít-e a gyerekzárat jelző fény, majd kapcsold ki.

  5. Elektronikai elakadás
  6. Amennyiben a mosógép lehetővé teszi, próbáld újraindítani a programot. Vagy csak egy öblítést. Ha a mosógép rendelkezik ruhák hozzáadása mosás közben programmal, kapcsold be ezt a funkciót, és ez talán kioldja az ajtót.

  7. A mosógép újraindítása
  8. A használati útmutatóban benne kell lennie, hogy a mosógép melyik billentyűkombinációval indítható újra.

  9. A mosógép leválasztása és csatlakoztatása
  10. Ha a mosógép bizonyos programok során túlmelegszik vagy hibát jelez, segíthet, ha leválasztod a készüléket a hálózatról és hagyod lehűlni. Szóval húzd ki a mosógépet a konnektorból, várj néhány percet, majd ismét csatlakoztasd.

  11. Mechanikus kinyitás
  12. Ezen semmi esetre sem azt értjük, hogy próbáld meg erővel és szerszámokkal kinyitni az ajtót. Azonban próbáld meg határozottan benyomni, mintha be akarnád zárni, majd így próbáld kinyitni.

  13. Hívj szervizt
  14. Ha már az összes opciót végigpróbáltad, megeshet, hogy szakszervizhez kell fordulnod. Amennyiben a szerviz nem jön ki a megadott napon, azt javasoljuk, hogy futtass egy rövid programot vagy öblítést kb. 12 órával később, hogy a mosógépben ragadt ruhák ne kezdjenek el bepenészedni.

Az Aqua Stop rendszerrel ellátott mosógépek esetében nem kell aggódnod a mosógép meghibásodása vagy a cső sérülése okozta szivárgó víz miatt. Ezek a modellek olyan biztonsági funkciókat használnak ugyanis, mint a lebegőkapcsoló, amely érzékeli a felgyülemlett vizet a biztonsági tartályban, majd leállítja a mosógépet, elzárja a vízellátást, a szivattyú pedig leszívja a vizet a tartályból. Ez megvédi lakásodat és a szomszédok lakását is az elárasztástól.

Hogy szereld szét a mosógépet

A modern mosógépek érzékeny elektronikával vannak ellátva, és hacsak nem egy viszonylag triviális hibáról van szó, mindig szakszerviz felkeresését javasoljuk. Ha, azonban, valamilyen okból szükséges, itt egy rövid útmutató arról, hogyan szereld szét a mosógépet. Minden egyes mosógép saját szerkezeti paraméterekkel rendelkezik.

  1. Válaszd le a mosógépet az elektromos hálózatról, soha ne hagyd áram alatt.
  2. Zárd el a vízellátó szelepet, válaszd le a mosógépet.
  3. Helyezd a mosógépet olyan helyre, hogy minden oldalról könnyen hozzáférhető legyen, és levehesd a készülék felső és hátsó fedelét.
  4. Először távolítsd el a felső burkolatot a készülék hátoldalán lévő két önmetsző rögzítő csavar lecsavarásával. Ennek elégnek kell lennie ahhoz, hogy csavarhúzóval enyhén kinyithasd a fedelet.
  5. Húzd ki a mosószer adagoló rekeszt.
  6. Távolítsd el a mosógép hátulján lévő csavarokat.
  7. Szükség esetén távolítsd el a betöltő ajtót, azaz a mosógép elülső falát. Először azonban távolítsd el az ajtó körüli tömítést. Fogót és csavarhúzót is vehetsz igénybe, de fontos, hogy ne sértsd meg a gumitömítést. Ezután csavard le a mosógép elülső falát.

Hogyan távolítsd el a TENA-t (fűtőszál)

A fűtőszál szétszedése a különböző mosógép típusoknál eltérő lehet. Ahhoz, hogy hozzáférj, le kell venned az elülső falat, más típusok esetében a hátsót. Ezért először nézd meg, hogy hol helyezkedik el a mosógép fűtőszála. Az eltávolításakor ne alkalmazz túlzott erőhatást. Először válaszd le a vezetékeket, majd kezdd el óvatosan kicsavarni a rögzítőket. Ezután finoman távolítsd el a fűtőszálat.

A mosógép fűtőszálát vízkő lepte el
A mosógép meghibásodásokat vízkőlerakodóás is okozhatja. Éppen ezért a mosógép rendszeres tisztítása és vízkőtelenítése jelentősen hozzájárul a készülék élettartamának megnöveléséhez és a minőségi mosás fenntartásához.

Hogyan előzhető meg a mosógép meghibásodása

A mosógéppel kapcsolatos problémákat nem mindig tudjuk befolyásolni, azonban jelentősen lecsökkenthetjük a leggyakoribb meghibásodások előfordulását. És hogy hogyan csökkenthetjük a mosógépek meghibásodásának arányát?

  • A mosógép rendszeres karbantartása, azaz a készülék belsejének tisztítása, vízkőtelenítése, a szűrők és a csövek tisztán tartása.
  • Ne töltsd túl a mosógépet és ne használj túl sok mosó- és öblítőszert.
  • Nézd át a ruhákat, mielőtt a mosógépbe rakod őket, és távolíts el közülük minden tárgyat és zsebkendőt.
  • Ne csatlakoztasd a mosógépet és a szárítógépet ugyanahhoz az áramkörhöz. A két készülék egyidejű energiafelhasználása nem haladhatja meg a 13 A-t.

Kapcsolat hivatalos szervizekhez

Amennyiben nem sikerült orvosolnod a mosógép meghibásodását vagy komolyabb problémára gyanakszol, fordulj szakszervizhez. Legyen szó Siemens, Electrolux, Bosh, AEG, Indesit, Zanussi, Whirlopool vagy Candy mosógépről, azt javasoljuk, hogy mindenképp keress fel egy hivatalos szervizközpontot. Annak érdekében, hogy gyorsabban megtalálj egy bizonyos szervizt, összeállítottunk egy átlátható listát a számodra, amely tartalmazza a jóváhagyott szervizek telefonszámát és e-mail címét.

i Jóváhagyott szervízközpontok - kapcsolat 
i Még érdekelhet

Egy megbízható mosógépre bízni a ruháidat mindenképpen kifizetődő. Kedvenc darabjaid nem csak tökéletesen tiszták lesznek, de tovább tűnnek újnak, és semmire nem lesz gondod.

4,8 24×
FROSCH ÖKO mosógép tisztító, citrus, 250 g
Környezetbarát tisztítószer -
2 290 Ft
1 db
Szállításra kész > 10 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: CIS201
4,6 50×
K2R mosógép tisztító (2 zacskó)
Mosógéptisztító - mosógép tisztításához - 895 Ft/db
1 790 Ft
1 csomag
Szállításra kész > 20 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: CIS078
Nyomtatás
P-DC1-WEB20
28 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 millió megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérő
Több infó
Felhívunk és szakértői tanácsot adunk
06-1-701-1111
Kérdés a rendeléssel kapcsolatban
Kérdés a termék(ek)kel kapcsolatban
Kérjük, add meg a telefonszámodat:
Keress minket
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.
További információ Kevesebb információ