A hoverboardok (gyroboardok) beépített elektromotorral és fejlett stabilizációs rendszerrel felszerelt járművek, amelyek személyszállításra szolgálnak. A járművet a vezető a teste dőléseivel tudja irányítani. Léteznek beltéri és sima útfelületre alkalmas, valamint terepjárásra szánt változatok.
Mivel a hoverboardok nem rendelkeznek kormánnyal, a lábfejek dőléseivel irányíthatók. Enyhe előredőléssel gyorsítasz, hátradőléssel pedig lassítasz. Az irányváltáshoz az egyik lábfejet előre kell dönteni a másikhoz képest.
A hoverboardokat mindenkinek ajánljuk, aki rajong a modern technológiáért, valamint azoknak is akik szeretnének stílusosan munkába járni. Ezeket az elektromos járműveket minden korosztály kedvelni fogja. Nem ajánljuk viszont a 25 kg alatti kisgyermekeknek, mivel az eszköz szenzorai túl érzékenyek, és nem garantált, hogy a kisgyerekek biztonságosan irányítani tudják a járművet.
A hoverboard típusától függ. A standard hoverboardokkal járhatsz munkába, közlekedhetsz a városban, de használhatod őket akár beltéren is. Alacsony profiljuk miatt elsősorban sima felületeken, például utakon és kerékpárutakon használhatók. Offroad hoverboarddal akár terepre is kimerészkedhetsz. Ezek a nagyobb kerekeknek és magasabb profilnak köszönhetően könnyedén megbirkóznak a tereppel.
A hoverboardozást néhány perc alatt el lehet sajátítani. A járművek irányítása nagyon egyszerű és intuitív. A hoverboard fejlett stabilizációs rendszerrel rendelkezik, a vezető a dőlésével tudja irányítani.
A hoverboardok feltöltési ideje 3 és 24 óra között mozog, típustól függően.
Ha terepen vagy városban közlekedsz, mindenképp érdemes védőfelszerelést és sisakot viselni. Gyermekek esetében pedig a biztonság alapvető kell, hogy legyen, bárhol is közlekedjenek.
Az integrált akkumulátor szokásos hatótávolsága 10 és 20 km között mozog. A végleges hatótávolság a vezető súlyától és a terep emelkedésétől függően változhat. A gyártó által megadott megtehető távolság általában egy 80 kg-os vezető vízszintes úton történő haladására vonatkozik. A prémium hoverboardokkal pedig akár 35 km-t is meg lehet tenni.
A kétkerekű hoverboardok mellett, amelyeken állni kell, léteznek giroszkópos járművek üléssel vagy kormányrúddal, hasonlóan ahhoz, amit a Segway-től ismerhetünk. Ezek nagyobb stabilitást nyújtanak a vezetőnek.
Az egyes hoverboardoknál számos egyedi funkcióval is találkozhatsz. Elég gyakori funkció, hogy össze lehet kapcsolni őket mobiltelefonnal. Így láthatod az akkumulátor aktuális állapotát, a megtett kilométereket és más hasznos információkat egy helyen. A további gyakori jellemzők közé tartozik például a LED világítás vagy a beépített hangszóró zenehallgatáshoz. Gyakran egy táska is jár a hoverboardhoz, amely megkönnyíti a szállítását.
A gyroboard egy másik elnevezés a hoverboardra. Ez egy olyan eszköz, amely egy vagy két keréken megy, kifinomult stabilizációs rendszerrel rendelkezik, és a használó a dőléseivel tudja irányítani.
A Segway egy kétkerekű elektromos jármű, amely stabilizációs rendszerével az utas testmozgására reagál, és dőléssel irányítható. Kormányrúddal felszerelt, hogy biztonságos és könnyen kezelhető legyen.
Fém alkatrészek, amelyeket a deszkára csavaroznak, és ezekre kerülnek fel a kerekek csapágyakkal. A truckok mérete a deszka szélességétől függ. Néha gumipárnákat helyeznek a truckok és a deszka közé.
Fogalomtár
Hoverboard típusa