A Nothing cég arról ismert, hogy telefonjai jelentősen különböznek a többitől. Már a neve is eredeti, ami magyarul „semmit” jelent. A Nothing Phone (3a) Pro is erre az eredetiségre épít, pixel-art grafikájával már az elején leszögezi, hogy itt bizony különlegességekre számíthatunk. Az újdonság azonban két viszonylag klasszikus területen is kiemelkedik: kiváló kamerával és remek akkumulátor-üzemidővel rendelkezik. De ez még közel sem az összes dolog, amit tudnod kell róla.
Ha már megszoktál bizonyos dolgokat az Android telefonok kialakítása kapcsán, akkor a Nothing Phone (3a) Pro esetében el is felejtheted azokat. Még a gombokat sem találod meg ott, ahol várnád őket. Őszintén szólva, ezt inkább hátránynak tartom, mint előnynek, a tesztelés során ez nem igazán tetszett. Miben más?
A hangerő gombok a telefon bal oldalán találhatók, jobbra van a bekapcsológomb, alatta pedig egy speciális „essential” gomb, amelynek funkcióját megváltoztathatod. Szerencsére ennek a gombnak az alakja és a felülete is eltérő, így valószínűleg nem fogod összetéveszteni a bekapcsológombbal. Azonban a bal oldalon található hangerő gomb szerintem nem igazán praktikus, például a véletlen képernyőképek készítése miatt.
A Nothing Phone készülékek hátlapja jellemzően átlátszó, és nincs ez másképp a Phone (3a) Pro esetében sem. Elég látványos, de ha védőtokot vásárolsz hozzá, akkor válassz abból is átlátszót, különben elvész a látvány.
A Nothing Phone (3a) Pro fotómodulja nagyon markáns és jelentősen kiemelkedik a telefon felületéből. Ez általában nem tetszik, de ebben az esetben nem zavar, mert világos számomra, hogy egy ilyen kifinomult kamera több helyet igényel az optikák miatt.
Ami a színválasztékot illeti, az nagyon szerény, ami kár. Csak konzervatív fekete és halvány szürke változatban kapható (az általam tesztelt Phone (3a) Pro fekete). Pedig az olcsóbb Nothing Phone (3a) modell érdekes fehér és dinamikus kék színben is kapható.
Ami a konstrukciót illeti, kissé meglepett a készülék ellenálló képessége. IP64 besorolású, ami a legmagasabb porállóságot jelenti, de nem a legmagasabb vízállóságot. Számíts tehát arra, hogy a Nothing Phone (3a) Pro ellenáll az esőnek vagy a kerti tömlőből fröccsenő víznek, de hosszabb vagy mélyebb merítésnek biztosan nem.
Érdemes megemlíteni a 211 grammos súlyt is. A 6,77 hüvelykes képátló mellett ez viszonylag normális súlynak számít, de mégis inkább a nagyobb kezekbe illeszkedik jobban. Személy szerint nekem sem volt teljesen ideális a kiálló kamera miatt. Bár ehhez hozzá lehet szokni, a Nothing Phone (3a) Pro tartását egyszerűen nem tartom teljesen kényelmesnek. A 8,35 mm-es vastagság sem javít a helyzeten, így a modell ilyen téren átlagosnak mondható.
Az új Nothing Phone (3a) Pro az árcédula fényében a középkategóriába tartozik (199 990 Ft-ba kerül), de nem kényszerít semmiféle kompromisszumra. A Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 processzor hajtja, amely 4 nm-es gyártási technológiával készült, és az alkalmazások egyidejű futtatásához 12 GB RAM áll rendelkezésre.
A modell egyik erősségének tartom a kijelzőt, amely gyárilag telítettebb színekre van beállítva, ami élénk és dinamikus hatást kelt. Ez egy kissé kontrasztos megközelítés, mivel maga a rendszer inkább a fekete-fehér palettát és a pixeles stílust helyezi előtérbe. Így amikor színes, éles tartalmat indítunk, érdekes változás tapasztalható. A kijelző frissítési gyakorisága megfelel a jelenlegi 120 Hz-es szabványnak, így a videók és játékok mozgása folyékony.
Dicséretes a magas fényereje is. Normál esetben 800 nit, de csúcsértéken lenyűgöző 3000 nites fényerőt képes elérni, tehát a Nothing Phone (3a) Pro kijelzője még verőfényes napsütésben is gyönyörűen olvasható.
A 256 GB-os tárhely az egyetlen alternatíva, amit ez a telefon kínál. Ez se nem nagy, se nem kicsi kapacitás, de egy 512 GB-os változat még magasabb ár ellenében is biztosan keresletre talált volna.
A Nothing Phone (3a) Pro legnagyobb előnye a kamera, amely még a sokkal drágább versenytársakkal is felveheti a versenyt. A nappali és éjszakai fotók részletgazdagok, nem homályosak és nem torzítják a színeket. Minden olyan, amilyennek lennie kell, tehát a kamerával gyakorlatilag nincs semmi bajom.
Tetszett a makrofotózás mód is, amely automatikusan elmossa a hátteret és pontosan a tárgyra fókuszál. Ezenkívül van még egy előnye. Ha szeretsz miniállatokat fényképezni, ezzel a telefonnal nem ijeszted majd el őket, mert a teleobjektívnek köszönhetően a részletes makrofotózás 15 cm-es távolságból is működik, így nem kell nagyon közel menned. Ez fontos a természet megfigyelése során.
Éjszakai felvételeknél csodálattal figyeltem, ahogy a Nothing Phone (3a) Pro megőrzi a színek telítettségét, miközben a fekete égboltot és az összes részletet pontosan ábrázolja.
Távolsági felvételekhez ez a telefon 3-szoros optikai zoomot, 6-szoros úgynevezett veszteségmentes zoomot és 60-szoros digitális zoomot kínál. A veszteségmentes zoom csak a nagy felbontású érzékelő közepét használja, éles képet biztosít a klasszikus optika segítsége nélkül is. Így nemcsak rövid, hanem nagyon nagy távolságból is lehet vele fényképezni. Ez még néhány drágább telefonban sem található meg.
Nem hiányzik a profiknak szánt szakértői mód sem, de talán az egyetlen, ami hiányzik ebből a kamerából, az a 4K/60 fps videofelvétel. A maximális képsebesség ugyanis a kevésbé folyékony 30 fps.
Ha ismered a Nothing márkát, akkor biztosan tudod, hogy a Glyph a specialitása. A Phone (3a) Pro hátlapján több fénycsík található. Ezeknek valóban sokféle felhasználási lehetőségük van, a bejövő hívások, naptári események és üzenetek jelzésétől kezdve az ébresztőn és a hangerő aktuális szintjének kijelzésén át egészen a csengetés ritmusára villogó látványos effektusig.
Igazán eredeti és érdekes, de csak akkor praktikus, ha gyakran fordítod a telefont a kijelzővel lefelé, hiszen a hátlapon helyezkedik el. A saját csengőhangok készítéséhez, amelyeket a fénycsíkok villogása kísér, van egy külön alkalmazás is, de hogy ez mennyire praktikus, azt nem tudom megmondani. Úgy érzem, hogy ez inkább egy „szórakozás” a fiatalabb felhasználók számára, akiknek tetszeni fog, hogy saját „diszkó show-t” készíthetnek maguknak.
Megemlíteném még az Essential Space alkalmazást is, amelyet a gyártó a Nothing Phone (3a) Pro modell jelentős előnyeként mutat be. Ide jegyzeteket lehet menteni, kiegészíteni képekkel és képernyőfotókkal, gyűjteményekbe rendezni, amelyek lényegében tematikus csoportok vagy gondolatok köré szerveződnek, és mindebben mesterséges intelligencia segít. Kreatív felhasználók számára ez az alkalmazás hasznos és gyors is lehet, ha például hozzárendelik a jegyzetkészítést a bekapcsológomb alatt lévő fizikai gombhoz. Az én ízlésemnek azonban elég zavaros és hiányzik belőle az egyszerűség.
Másrészt viszont a Nothing Phone (3a) Pro-n tetszenek azok a részletek, amelyek növelik a készülék praktikus használhatóságát. Például az ujjlenyomat-érzékelő elég közel van a telefon alsó részéhez, de a képernyő feloldásakor egy kör jelenik meg körülötte, így mindig pontosan megtalálod az ujjaddal.
A telefon hangzása is tetszett, amely olyan jó minőségű, hogy fülhallgatóra szinte nincs is szükség. Itt azonban szintén megmutatkozik a Nothing márka azon alapvető tulajdonsága, hogy mindent kicsit másképp csinál, mivel a hangzás terén is felfedezhetünk ezt-azt, amiben különbözik a versenytársaitól. A telefon ugyanis nem kínál semmilyen hangszínszabályzót vagy olyan effektusokat, mint a Dolby Atmos. Semmi ilyesmi nincs benne, a hangminőség mégis kiváló, gazdag basszusfrekvenciákkal örvendeztet meg.
Mint már említettem, az ikonok és piktogramok is eltérőek az egész rendszerben. A Nothing saját verziókat készített olyan ismert alkalmazások ikonjaihoz, mint például a Spotify vagy a Facebook, de ha ez a rendszer nem felel meg neked, választhatod a klasszikus felületet is, a szokásos ikonokkal. Én is ezt ajánlom, mert a Nothing ikonjai gyakran nem mondanak semmit, és addig fogsz közöttük tévelyegni, amíg meg nem szokod, melyik melyik alkalmazást jelenti.
Végül pedig ott van még az 5000 mAh kapacitású akkumulátor, amelynek feltöltése körülbelül egy órát vesz igénybe, ami a szokásosnak tekinthető. Az akkumulátor üzemideje azonban nem annyira szokványos, a Nothing Phone (3a) Pro egy feltöltéssel akár két napig is bírja, ami egyelőre ritkaságszámba megy.
Ha bizonytalan vagy, akkor érdemes lehet fontolóra venned a Google Pixel 9a modellt is, amely a lehető legjobb vízállóságot biztosítja. Ugyanakkor kevesebb RAM-mal rendelkezik és lényegesen kisebb méretű. A tesztelés során a kezemben tartottam, így jól össze tudtam hasonlítani a két modellt. A Nothing Phone (3a) Pro kamerája valamivel jobb, de kevésbé kényelmes kézben tartani. Kicsit olcsóbb is, így a választás a prioritásaidtól függ.
Hasonló áron megvásárolhatod a népszerű Samsung Galaxy A56-ot is, amely hasonló méretű, de messze nem olyan eredeti a használat terén. Kevesebb operatív memóriát (8 GB) kapott, de egy hagyományos, neves márka terméke és valamivel jobban ellenáll a víznek (IP67). Általánosságban megállapítható, hogy a Nothing Phone (3a) több stílust (bár az A56 is üveg hátlappal rendelkezik) és saját megoldásokat kínál. A hangzás mindkettőnél kiváló, de a Samsung Dolby Atmos-t és a hangzás jellemzőinek saját igényeid szerint történő beállításának lehetőségét is biztosítja.
Ha több RAM-ot és nagyobb tárhelyet szeretnél, akkor érdemes megfontolnod a OnePlus Nord 4-et is. Hasonló áron, mint a Nothing Phone (3a) Pro, hatalmas 16 GB-os memóriát és 512 GB-os tárhelyet kapsz, ami egyáltalán nem mindegy. Ezenkívül vékony, teljes egészében fém házzal rendelkezik, de a kamerája is komoly versenyzővé teszi a kategóriájában. Másrészt gyengébb az akkumulátor-üzemideje, de többet is megtudhatsz erről a készülékről ebben az értékelésben.
A Nothing Phone (3a) Pro megvásárlása előtt felmerülhet a kérdés, hogy miben különbözik a Pro jelző nélküli alapmodelltől. Természetesen alacsonyabb az ára, de az előlapi kamera felbontása is alacsonyabb. A Pro ugyanis remek 50 Mpx-es szelfikamerával rendelkezik, de ezeken a különbségeken kívül nincs több lényeges eltérés a Nothing Phone (3a) és a Pro között, így az olcsóbb változat is megfontolásra érdemes.
Paraméterek/Modell | Nothing Phone (3a) Pro | Samsung Galaxy A56 | OnePlus Nord 4 |
---|---|---|---|
Kijelző | Képátló: 6,77" | Képátló: 6,7" | Képátló: 6,74" |
Felbontás: 2 392 × 1 080 px, 387 ppi | Felbontás: 2 340 × 1 080 px, 385 ppi | Felbontás: 2 772 × 1 249 px, 450 ppi | |
Típus: AMOLED | Típus: AMOLED | Típus: AMOLED | |
Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | |
Védelem: Panda Glass | Védelem: Gorilla Glass Victus+ | Védelem: ✕ | |
Hátlapi kamera | Fő: 50 Mpx, f/1,9, OIS | Fő: 50 Mpx, f/1,8, OIS | Fő: 50 Mpx, f/1,8, OIS |
Széleslátó: 8 Mpx, f/2,2 | Széleslátó: 12 Mpx, f/2,2 | Széleslátó: 8 Mpx, f/2,2 | |
Teleobjektív: 50 Mpx, f/2,6, OIS | Makró: 5 Mpx, f/2,4 |
|
|
Előlapi kamera | 50 Mpx, f/2,2 | 12 Mpx, f/2,2 | 16 Mpx, f/2,4 |
Lapkakészlet | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 | Samsung Exynos 1580 | Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 |
GPU | Adreno 710 | Xclipse 540 | Adreno 732 |
RAM | 12 GB | 8 GB | 12 / 16 GB |
Belső tárhely | 256 GB | 128 / 256 GB | 256 / 512 GB |
Operációs rendszer | Android 15 | Android 15 | Android 15 |
5G hálózati támogatás | ✓ | ✓ | ✓ |
3,5 mm-es jack | ✕ | ✕ | ✕ |
Ellenállóság | IP64 | IP67 | IP65 |
Akkumulátor | 5 000 mAh | 5 000 mAh | 5 500 mAh |
Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 50 W / - | Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 45 W / - | Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 100 W / - | |
Méret | 163,5 × 77,5 × 8,4 mm | 162,2 × 77,5 × 7,4 mm | 162,6 × 75 × 8 mm |
Tömeg | 211 g | 198 g | 199 g |
Csomag tartalma | telefonkészülék, USB-C kábel, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató | telefonkészülék, USB-C kábel, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató | telefonkészülék, USB-C kábel, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató |
Ár* | 199 990 Ft | 204 900 Ft-tól | 204 990 Ft-tól |
Nothing Phone (3a) Pro
MobiltelefonokÖsszességében vegyes érzéseim vannak a Nothing Phone (3a) Pro-val kapcsolatban. Értékelem az eredetiséget és az egyedi megoldásokat, tetszik, hogy a gyártó nem másolja durván a versenytársakat, hanem másképp csinálja a dolgokat. Másrészt ez néha a kényelmes használat és egyes funkciók praktikumának rovására megy. De mindenképpen egy olyan telefonról van szó, amely kiváló nappali és éjszakai felvételekkel, remek hangzással és hosszú akkumulátor-üzemidővel nyeri el a felhasználók szívét. Inkább technológiai rajongóknak való, akik egy különleges telefont szeretnének. De a jó ár-érték aránynak köszönhetően azoknak is tetszeni fog, akik nem feltétlenül akarnak LED-es fényelemeket, de fontos számukra a kiváló kamera.
Előnyök
Hátrányok
Peter Vnuk
A technológia egyszerre munka és szórakozás számomra - leginkább az okostelefonok, laptopok, audio, mesterséges intelligencia és minden más hi-tech dolog érdekel. Szeretem áttekinteni a híreket, követni a futurisztikus trendeket és megjósolni a technológia következő fejleményeit. Lenyűgöznek a sci-fik és a jövő világáról szóló víziók, amelyek gyakran valódi technológiai fejlesztéseket inspirálnak. Szakmailag is foglalkozom videojátékokkal és a játékiparral. Amikor nem dolgozom, szeretek kikapcsolódni egy jó játékkal, egy jó sörrel, vagy tech-mémek készítésével a Facebookon.
Nem kell hipszternek lenned ahhoz, hogy Nothing Phone (3a) Pro-d lehessen, de egy kis lázadó szellemnek azért ott kell lennie benned. Miért? Hogy értékelni tudd az összes eredeti elemét, mint például a Glyph vagy a saját alkalmazásikonok. Amit viszont biztosan értékelni fogsz, az a minden fényviszony mellett kiválóan teljesítő kamera és a valóban hosszú akkumulátor-üzemidő. A fülhallgató nélkül zenét hallgató rajongókat a kiváló hangminőség is örömmel töltheti el, végül pedig megemlíteném a szép, élénk színekkel rendelkező kijelzőt is, amely kontrasztot képez a Nothing OS fekete-fehér színvilágával. Egyszerűen eredeti minden porcikájában, és mindezt jó áron kaphatod meg.
• Szerző: Jan Vavřík
A Nothing Phone (3a) és Nothing Phone (3a) Pro két táborra osztja a felhasználókat. Egyesek elítélik a kinézetüket és a dizájnjukat, mások lelkesednek érte. Akár az egyik, akár a másik táborba tartozol, meg kell hagyni, hogy a Glyph világítással ellátott félig átlátszó kialakítás egyedülálló, ráadásul ezúttal 26 egyedileg programozható zónát foglal magába. Ezek a telefonok egyszerűen mások, mint a többi, már első ránézésre is könnyen megkülönböztethetők a klasszikus „tepsiktől”. Mindkét modell elég szép felszereltséggel rendelkezik, például nem hiányzik belőlük az AI asszisztens új gombja sem. De van köztük néhány különbség. Vegyük sorra őket.
Mind a Nothing Phone (3a), mind a Nothing Phone (3a) Pro megtartja a jellegzetes, talán futurisztikus dizájnt, félig átlátszó hátlappal és az ikonikus Glyph világítással, amely a Nothing védjegyévé vált. A gyártó állítása szerint a telefonok remekül illeszkednek a kézbe, és az első benyomások alapján ez valóban nemcsak marketingfogásnak tűnik.
Még nem volt lehetőségem kézbe venni az új telefonokat, de az információk szerint a gyártó elhagyta a polikarbonátot és az üveg hátlapra fogadott, hogy a telefon prémiumabb megjelenést kapjon. Ráadásul a gyártó azt hangoztatja, hogy az üveg kevésbé vonzza az ujjlenyomatokat.
A Nothing Phone (3a) és a Nothing Phone (3a) Pro megjelenése nagyban eltér mindattól, amihez az okostelefonok világában hozzászoktunk. Nem egy uniformizált „tepsiről” van szó, hanem olyan dizájnról, amely mindenki számára vonzó, aki valami másra és merészre vágyik. Egyeseknek üdítő változás lehet, másoknak talán túlságosan is eltér a klasszikusoktól.
Méret és tömeg tekintetében a két változat a következő specifikációkkal rendelkezik:
A Nothing Phone (3a) és a Phone (3a) Pro a Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 lapkakészletével működik, amely talán nem tartozik az abszolút csúcsmodellek közé, de a mainstream felhasználók számára bőséges teljesítményt nyújt. A Phone (3a) 8/128 GB-os és 12/256 GB-os változatokban kapható, míg a Phone (3a) Pro 12/256 GB-os konfigurációban.
Néhány felhasználót meglephet az adott processzorra eső választás - különösen a merész dizájn fényében, amelyet a Nothing ezekkel a modellekkel "erőltet". A gyártó azonban arra számít, hogy a Snapdragon 7s Gen 3 a hétköznapi feladatokkal és az igényesebb multitaskinggal is könnyedén megbirkózik.
Emellett mindkét újdonság 5000 mAh-s akkumulátorral rendelkezik, amely az 50 W-os gyorstöltésnek köszönhetően rövid idő alatt kényelmesen feltölthető.
Az új Nothing Phone (3a) és (3a) Pro 6,77 hüvelykes AMOLED-kijelzője 120 Hz-es frissítési frekvenciával rendelkezik, amely minden fényviszonyok között egyenletes és éles képmegjelenítést biztosít. A gyártó következetesen azt állítja, hogy a kijelző a közvetlen napfényt és az éjszakai üzemmódot is gond nélkül kezeli. A telefonok kézi üzemmódban akár 800 nits fényerővel is megbirkóznak, míg az automatikus vezérlés szükség esetén 1300 nits-re, HDR tartalmak esetén pedig akár 3000 nits-re is felhúzza.
A kijelző védettségéről az ellenálló Panda Glass gondoskodik, amely megbízható védelmet biztosít a karcolások és a véletlen elejtések miatti sérülések ellen. Bár minőségi panelről van szó, még nem került megerősítésre, hogy támogatja-e az LTPO technológiát, ami tovább optimalizálhatja az energiafogyasztást.
A Nothing büszke a vizuálisan vonzó felhasználói környezetére, ami az AMOLED technológia által biztosított élénk színekben és mély feketékben tükröződik. Ami az ellenálló képességet illeti, mind a Nothing Phone (3a), mind a Nothing Phone (3a) Pro rendelkezik IP64-es tanúsítvánnyal, ami por és fröccsenő víz elleni védelmet jelent. Tehát nem teljesen vízálló készülékekről van szó, de a normál esőcseppek nem okozhatnak számukra problémát.
A gyártó arról számolt be, hogy a Nothing Phone (3a) és a Phone (3a) Pro továbbfejlesztett kamerákat kapott, amelyek az élességre és a részletességre helyezik a hangsúlyt még gyenge fényviszonyok mellett is, amit egy esetleges szerkesztőségi teszt keretében biztosan ellenőrizni fogunk. Ha már a Phone (3a) modellnél tartunk, az optikai stabilizátorral (OIS) és f/1,9-es rekeszértékkel ellátott 50 megapixeles fő érzékelő kiváló minőségű képeket ígér minimális zajjal.
A fő érzékelőt egy 50 Mpx-es teleobjektív követi 2x-es optikai zoommal és akár 30x-os digitális zoommal. Továbbá rendelkezésre áll egy 8 Mpx-es nagylátószögű objektív is 120°-os látómezővel. A szelfikamera a Nothing Phone (3a) esetében 32 Mpx-es, míg a Pro modellnél 50 Mpx-es. De miben különbözik még a Pro változat az alapmodelltől?
A Pro verzió jelentősen merészebb dizájnnal rendelkezik, amely azonnal szemet szúr a domináns kör alakú kameramodullal. A Nothing Phone (3a) Pro az alapváltozathoz képest jobb zoomot kínál. A gyártó 50 Mpx-es periszkópos teleobjektívet szerelt bele 3x-os optikai zoommal és akár 60x-os digitális zoommal. Mindkét modell támogatja a 4K videofelvételt, az Ultra HDR-t és a továbbfejlesztett éjszakai üzemmódot. A Nothing mindkét modelljéhez hozzáadott egy hardveres gombot is, amellyel gyorsan elindítható a kamera - nincs többé keresgélés az alkalmazások rengetegében. Hol is láthattunk már ilyet korábban?
Paraméterek/Modell | Nothong Phone (3a) | Nothing Phone (3a) Pro |
---|---|---|
Kijelző | Képátló: 6,77" | Képátló: 6,77" |
Felbontás: 2 412 × 1 080 px, 387 ppi | Felbontás: 2 412 × 1 080 px, 387 ppi | |
Típus: AMOLED | Típus: AMOLED | |
Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | |
Védelem: Panda Glass | Védelem: Panda Glass | |
Hátlapi kamera | Fő: 50 Mpx, f/1.9 | Fő: 50 Mpx, f/1.9 |
Teleobjektív: 50 Mpx, f/2.0 | Periszkóp. teleobjektív: 50 Mpx, f/2.6 | |
Ultraszéles: 8 Mpx, f/2.2 | Ultraszéles: 8 Mpx, f/2.2 | |
Előlapi kamera | 32 Mpx, f/2.2 | 50 Mpx, f/2.2 |
Lapkakészlet | Snapdragon 7s Gen 3 | Snapdragon 7s Gen 3 |
GPU | Adreno 710 | Adreno 710 |
RAM | 8/12 GB | 12 GB |
Belső tárhely | 128/256 GB | 256 GB |
Operációs rendszer | Android 15 | Android 15 |
5G hálózati támogatás | ✓ | ✓ |
3,5 mm-es jack | ✕ | ✕ |
Ellenállóság | IP64 | IP64 |
Akkumulátor | 5 000 mAh | 5 000 mAh |
Gyorstöltés: 50 W | Gyorstöltés: 50 W | |
Méret | 163,52 × 77,5 × 8,35 mm | 163,52 × 77,5 × 8,39 mm |
Tömeg | 201 g | 211 g |
Csomag tartalma | telefon, töltőkábel (USB-C-ről USB-C-re), töltőadapter nélkül, védőfólia a kijelzőn, SIM-tű, útmutató | telefon, töltőkábel (USB-C-ről USB-C-re), töltőadapter nélkül, védőfólia a kijelzőn, SIM-tű, útmutató |
Ár* | 149 990 Ft (8/128 GB), 169 990 Ft (12/256 GB) | 199 990 Ft (12/256 GB) |
A Phone (3a) előrendelési ára 8/128 GB-os konfigurációban 149 990 Ft. A 12 GB RAM-mal és 256 GB tárhellyel rendelkező változat 169 990 Ft-ba kerül. A 12/256 GB-os Nothing Phone (3a) Pro 199 990 Ft-ért vihető haza.
i
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
A Nothing Phone (3a) és (3a) Pro újszerű dizájnnal rendelkezik, amely két táborra osztja a felhasználókat - míg egyesek értékelik az eredetiséget és a futurisztikus koncepciót, mások hűek maradnak a hagyományos esztétikához. Függetlenül azonban a megjelenés szubjektív megítélésétől, tagadhatatlan, hogy a Nothing következetesen folytatta stratégiáját, amely az egyedi dizájnt, a megbízható funkciókat és a versenyképes árat ötvöző okostelefonokról szól. Várhatóan ezek a modellek nemcsak a technológia szerelmesei, hanem azon felhasználók körében is megtalálják majd a helyüket, akik valami különlegeset szeretnének a kezükben tartani, ami eltér a megszokott sztenderdtől.