Shop roku Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

OnePlus 5T (ÁTTEKINTÉS)

Termékkatalógus
OnePlus 5T
Frissítve

A OnePlus egy mindössze négy éve alapított startup vállalkozás. Az első OnePlus One mobiltelefont csak „flagship killer” néven emlegették: a telefon, amely kenterbe veri az összes iPhone és Samsung Galaxy S modellt. A márka hírneve egyszerű elven alapszik: a versenytársak készülékeihez hasonló okostelefonok előállítása jelentősen alacsonyabb áron. Lehetséges ez egyáltalán? Ebben az összefoglalóban teszteljük a OnePlus 5T okostelefont, és összehasonlítjuk a jelenleg kapható csúcskategóriás eszközökkel.

Oneplus 5T

Oneplus 5T, áttekintés és tartalom

  1. Oneplus 5T - Paraméterek és ár
  2. Oneplus 5T - Csomagolás és tartozékok
  3. Oneplus 5T - Kidolgozottság és ergonómia
  4. Oneplus 5T - Kijelző
  5. Oneplus 5T - Teljesítmény és tárhely
  6. Oneplus 5T - Akkumulátor élettartam
  7. Oneplus 5T - Operációs rendszer és szoftver
  8. Oneplus 5T - Kamera
  9. Oneplus 5T - Értékelés

Oneplus 5T - Paraméterek és ár

A OnePlus 5 kiadása óta még nem telt el olyan sok idő. Megéri az 5T-re váltani? Valóban van olyan jó a OnePlus 5T, mint a Galaxy S8 vagy az LG G6? Határozottan érdemes elgondolkodni rajta, és megvitatni a miérteket.

Mobiltelefon választásakor elsősorban mindenki az extrém teljesítményt keresi. A második helyet az árkategóriának megfelelő igények foglalják el. A OnePlus mindig is a határon táncolt: versenyre kelt a piacvezető készülékekkel, ám sokkal kedvezőbb áron. Ez alól az 5T modell sem jelent kivételt.

A OnePlus 5T egy nagyszerű okostelefon, amely kiválóan alkalmas a játékokhoz, a multimédiás szórakozáshoz, munkához, vagy bármi máshoz. Keret nélküli design, hatalmas kijelző, nagy teljesítmény, valamint két SIM kártya foglalat, és megbízható frissítési támogatás jellemzi.

A Oneplus 5T vs. Oneplus 5 vs. Samsung Galaxy S8 paraméterei

ParaméterekOneplus 5T 64 GB/128 GBOneplus 5 128 GBSamsung Galaxy S8
ProcesszorQualcomm Snapdragon 835
(4× 2,45 + 4× 1,9 GHz)
Qualcomm Snapdragon 835
(4× 2,45 + 4× 1,9 GHz)
Samsung Exynos 8895
(4× 2,3 + 4× 1,7 GHz)
Rendszermemória és tárhely6(8)/64(128) GB8/128 GB4/64 GB + microSD
Kijelző és felbontásAMOLED 6"
(2 160 × 1 080)
AMOLED 5,5" FullHD
(1 920 × 1 080)
AMOLED 5,8" QHD
(2 960 × 1 440)
Kamera16/20 Mpx + 16 Mpx16/20 Mpx + 16 Mpx12 Mpx + 8 Mpx
Méretek és tömeg156,1 × 75 × 7,3 mm, 162 g154,2 × 74,1 × 7,3 mm, 153 g148,9 × 68,1 × 8 mm, 155 g
Akkumulátor3 300 mAh3 300 mAh3 000 mAh
Operációs rendszerAndroid 7.1 (Nougat)Android 8.0 (Oreo)Android 7.0 (Nougat)
Ár171 200/194 000 HUF194 000 HUF215 700 HUF

Přepínač zvukových profilů.
Audio kapcsolók.
Duální fotoaparát a čtečka otisků.
Duális kamera és ujjlenyomat-olvasó.

Oneplus 5T - Csomagolás és tartozékok

Mivel a OnePlus 5T messziről érkezik, nem meglepő, hogy mennyire strapabíró is a csomagolása – akár még rá is állhatsz. A doboz belseje sokkal kevesebbet rejt, mint hinnéd: magán a telefonon kívül mindössze csak egy töltő, és egy kábel található benne.

Mondjuk az biztos, hogy ezeket használni fogod. Nem azért, mert nem tudnál máshonnan USB-C kábelt szerezni, vagy másféle töltő használni, hanem mert a mellékelt darab támogatja a Dash Charge-ot, amely a leggyorsabb töltési technológiának számít manapság. A gyártó fülhallgatót sem ad a telefonhoz, de ez nem jelent gondot – a OnePlus még mindig jack csatlakozóval látja el a készülékeit.

Oneplus 5T příslušenství v balení
A Oneplus 5T-öt USB-C kábel és Dash Charge töltő egészíti ki.

Oneplus 5T - Kidolgozottság és ergonómia

A OnePlus soha nem törekedett megkülönböztető kivitelezésre, így a készülék néhány eleme megegyezik a korábbi modellekével. A OnePlus-t a hangprofilok kiválasztására alkalmas kapcsolók, valamint a kijelző alatt elhelyezkedő, ujjlenyomat-olvasó által kettéosztott, tipikus navigációs gombok különböztetik meg más telefonoktól.

Ezt azért emelem ki, mert a OnePlue 5T viszont már jelentős mértékben különbözik az elődjeitől. Mondhatni mindent megváltoztattak rajta. Hagyományos okostelefonból progresszív készülékké avanzsált, amely nem kívánja a másodhegedűs szerepét játszani. A OnePlus 5T keret nélküli kivitelezéssel hódít, amelyhez néhány alapvető változtatás is társul.

Ezek közül a legfontosabb a nagyobb kijelző méret. A hosszú időn keresztül használt 5.5”-es képátlót 6”-es átmérő váltotta fel, amely immár a telefon előlapjának 80%-át foglalja el. Ennek ellenére a készülék mérete csak kismértékben változott. A korábban a kijelző alatt található kezelőgombokat - az ujjlenyomat-olvasót is beleértve – a telefon hátlapjára költöztették.

Oneplus 5T má sluchátkový jack.
A kijelző nagyobb lett, a készülék mérete azonban alig változott.

Az előlapon csekély számú elem – mindössze a beszélgetési hangszóró, az állapotjelző dióda, az előlapi kamera, és a közelségérzékelő – található. 151.1 x 75 x 7.3 mm-es méretei ellenére a OnePlus 5T a korábbi generációk zömökebb szerkezetéhez képest egy meglehetősen finom eszköznek mondható.

Az okostelefon felső része, valamint az oldalai első ránézésre is fényesnek tűnnek, habár ez csak szimpla fény- és árnyjáték, amely a nano formátumú Duál SIM foglalatot, valamint a bekapcsoló gombot hivatott elrejteni. Utóbbit a készülék jobb oldalán, míg a hangerő-szabályozót és a háromállású értesítőkapcsolót a bal oldalán találod. A telefon keskeny profilja miatt azonban a gombok is keskenyre sikerültek, amely az ergonómia szempontjából nem előnyös, és a ki-/bekapcsolást sem könnyíti meg. Természetesen ez nem kulcsfontosságú probléma, habár egy érzékenyebb kapcsoló jelentősen kényelmesebb érzetet biztosítana. A készülék alján a hangszóró, az USB-C csatlakozó, és a 3.5 mm-es jack csatlakozó foglal helyet. Ennek köszönhetően elegendő csak a zsebedbe nyúlnod és egyenesen, használatra kész helyzetben tartanod a telefont, anélkül, hogy meg kellene fordítanod.

A Oneplus 5T rendelkezik audio csatlakozóval.
Szerencsére a jack csatlakozóról sem feledkeztek meg.

Oneplus 5T - Kijelző

A 2017-es csúcskategóriás okostelefonokra a magas QHD felbontás volt a jellemző. Azonban ezzel egy időbena felbontást csökkentő energiatakarékos üzemmódok is széles körben elterjedtek, tehát a feltételezés, hogy a magasabb felbontás a jobb, némileg megkérdőjeleződni látszik.

A OnePlus nem a szélsőségek híve: a kissé szokatlan, 2,160 x 1,080 pixeles OLED kijelzővel lett ellátva. Alapvetően ez egy klasszikus Full HD felbontás, ahol a kezelőgombok a kijelző részét képezik, ezáltal a képarány 18:9-re nőtt. Mivel a szélei nem lettek annyira lekerekítve, mint a Galaxy S8 esetében, így nem is kelti a természetellenesen hosszú telefon érzetét, amelynek köszönhetően a képarány inkább a hagyományos 16:9-es felé húz.

És mi a helyzet a OnePlus 5T színrenderelésével? Az OLED panel tökéletes fekete színt jelenít meg, amely a technológia sajátosságának mondható. A tényleges színárnyalatok változhatnak. Alapértelmezett üzemmódban a színek rendkívül élettel teliek, sRGB profilban melegebbek, DCI-P3-ban pedig gazdagabbak. A színhőmérsékletet manuálisan is beállíthatod, vagy rábízhatod az adaptív módra, ahogy mi is tettük: abszolút szépen dolgozott, a színek egyszer sem hatottak természetellenesnek.

A készülék egy másik remek funkciója az ambient display, vagyis az energiatakarékos működés érdekében elsötétülő képernyő felvillanása értesítések befutásakor, és a telefon felemelésekor. Természetesen semmi sem akadályozza meg, hogy kikapcsold az értesítéseket, vagy hogy megváltoztasd az állapotjelző dióda színeit, de ez a néhány extra opció azért még jól jöhet. A OnePlus rendkívüli mértékben testre szabható: beállíthatod a rezgések intenzitását a különféle eseményeknek megfelelően, aktiválhatod a szürke tónusokat tompító olvasó üzemmódot, bekapcsolhatod a kék fény-szűrőt, vagy akár a felhasználói környezet világos és sötét témái között is váltogathatsz. Mi azt javasoljuk, hogy ezt minél előbb tedd meg, mivel a sötétebb OLED kijelző sokkal kevesebbet fogyaszt, mint a világos verzió.

Kalibrace barev displeje.
A kijelző színmegjelenítéséhez különféle képernyőmódok állnak rendelkezésre.
Srovnání IPS a OLED displeje ze strany
A 6"-es kijelzőn rengeteg információ jeleníthető meg.
Srovnání IPS a OLED displeje s černou barvou.
Témák és kiemelt színek.

Oneplus 5T - Teljesítmény

Melyik mobiltelefon bír jelenleg a legnagyobb teljesítménnyel? Szoros a verseny, ám a OnePlus 5T a legesélyesebb jelölt az első helyre. A Qualcomm Snapdragon 835 az a hardver, amellyel bármit futtathatsz, amit csak a Google Play-en találsz. Az MSM8998 lapkakészlet nyolc, maximum 2345 GHz-en ketyegő Kryo magot használ, amelyet Adreno 540 és DSP Hexagon 682 videokártya támogatás egészít ki. Ennek a szörnyetegnek csupán egyetlen vetélytársa akad, az Exynos 8895, amely sok benchmarkban viszi a pálmát, ám a Snapdragon-hoz képest a különbség minimális.

A 1+ 5T a célegyenesre tartogatja az aduászt, amely nem más, mint a 8GB-os RAM. Habár úgy tűnhet, hogy sosem leszel képes ekkora tárhely kihasználására, jusson eszedbe, hogy a legtöbb versenytárs által is használt 4GB-os memória lassan már csak az Android-nak lesz elegendő. Másfél évvel ezelőtt még a 2 GB-os RAM is szabvány felettinek számított, mára már pedig csak a szükséges minimummá vált. 

Az AnTuTu benchmark eredményei

  • Összpontszám: 178101
  • 3D: 70949
  • UX: 58039
  • CPU: 38973
  • RAM: 10140

Hozzá kell tenni azonban, hogy a készülékben mindössze csak a 8GB-os rendszermemória, valamint a 128GB-ig bővíthető belső memória található meg. Az olcsóbb, 64GB-os verzió esetében pedig „csak” 6GB áll rendelkezésre. Ez is több, mint elég.

i Habár a Oneplus teljesen megszüntette a meghívásos rendszert, tőlünk még egyszerűbben beszerezheted a készüléket!

Oneplus 5T - Akkumulátor és élettartam

Ebbe a karcsú telefonba lehetetlen hatalmas akkumulátort belepasszírozni. Másrészről a nagyméretű képátló miatt egyébként sem lehet túl sokat spórolni. Az eredmény egy tisztes kompromisszum: a 3,300 mAh-s akkumulátor egész napos üzemidőt biztosít a telefonod számára. Chatelhetsz, böngészhet az Interneten, Facebook-ozhatsz, hallgathatsz zenét és filmezhetsz, és ha otthon már nem használod a készüléket, a vacsora idejére akár még meg is maradhat 30%. Persze, ez nem lesz elég a következő napra, de jó tudni, hogy ha a csatlakozás működik, akkor nem fogsz teljesen eltűnni a digitális világból.  

A OnePlus 5T-nek van egy rejtett kincse is. Na, nem a vezeték nélküli töltés, hanem a Dash Charge, a legfejlettebb technológia, amely gyorstöltést tesz lehetővé. Habár nem olyan elterjedt, mint a Quickcharge, ám nagyon intelligens módon működik – az áram átalakítás a mellékelt töltőfejben történik. A fizika tanárok szavaival, míg a Quickcharge nagy feszültséggel és gyengeárammal tölt, addig a Dash Charge épp az ellenkezőjét teszi. Az első esetben a hő legnagyobb része a telefon akkumulátorában generálódik, míg a második esetben ez a folyamat a töltőfejben megy végbe.

Na de hagyjuk a fizikát, a lényeg a hatás. A Dash Charge fél óra alatt a nulláról 59%-ra tornázza fel a töltöttségi szintet, 60 perc elteltével pedig már 93%-ot jelez a számláló. Ez azt a benyomást keltheti benned, mintha a szemed láttára pörögnének a százalékok, hiszen már 10 percnyi töltés is jelentős különbséget eredményez. Örömmel jelenthetem be, hogy a gyorstöltésnek hála nem kell egy egész éjszakán át tölteni a telefont.

A Dash Charge egyetlen hátulütője a kompatibilitás. Eredményessége csak a OnePlus vagy az Oppo kiegészítőkre korlátozódik, a többi esetben a számok nem lesznek ennyire lenyűgözőek.

Kalibrace barev displeje.
Dash Charge - a leghatékonyabb fegyver a lemerülés ellen.
Srovnání IPS a OLED displeje ze strany
Energiahatékony LED vagy Ambient Display?
Srovnání IPS a OLED displeje s černou barvou.
A rezgés is fogyasztja az energiát, ám csökkenthető az intenzitása.

Oneplus 5T - Operációs rendszer és szoftver

Az Android grafikai bővítményeinek ideje lejárt. Ez a tendencia számos márka esetében nyilvánvaló, és a Oneplus csak egy újabb bizonyíték erre. Az Android 7 Nougat már számos funkciót magába olvasztott, így egyre kevésbé van szükség lényeges változtatásokra.

A telefonon futó OxygenOS csak apró dolgokkal járul hozzá a készülék működéséhez, amelyek azonban nem akadályozzák a kompatibilitást. Korábban már említettem a képernyősémák opcióit, a többi funkció pedig, bár kevésbé látványos, viszont annál hasznosabb. Ide sorolható a navigációs sáv konfigurációja, amely lehetővé teszi, hogy a rövid és hosszú gombnyomásokhoz, a dupla koppintáshoz, sőt, még a Vissza, vagy a Legutóbb használt alkalmazások gombjához is különféle funkciókat rendelj hozzá. A képernyő érintésre történő felébresztése és a telefon lefordításával elnémítható hívás természetesen alapvető, na de hány telefon vezérelhető a kijelzőjén keresztül? Az, hogy a lapokat nyilak, a kamera bekapcsolását pedig egy kör felrajzolásával is el lehet érni, hihetetlen függőséget tud okozni.  

A OnePlus 5T a kiváló hangzás érdekében Bluetooth 5 technológiával rendelkezik, amely három különféle audio kodek közüli választást tesz lehetővé. 

iHa még emlékszel az első OnePlus One-ra, akkor bizonyára az azóta lecserélt CyanogenMod közösség, és a 1+ közötti konfliktusokat sem felejtetted el. A CynanogenMod projekt LineageOS néven fut tovább, de a OnePlus OxygenOS-éhez már nincs semmi köze, kivéve a mindössze néhány praktikus funkcióval gazdagított, tiszta Android-ot. Az operációs rendszer csak a kínai rendszerfelület esetében esett át jelentősebb változtatásokon, mivel ott az OxygenOS-t a HydrogenOS rendszer váltotta fel.

Az arcalapú azonosítás a készülék sokat emlegetett funkciója. Egyértelműen az iPhone X inspirálta dologról van szó, érdemes azonban megemlíteni, hogy hasonló funkciót az Android is kifejlesztett már pár éve, valamivel rosszabb minőségben. Elegendő időt kapott a fejlesztésre, ezért úgy döntöttem, hogy a 1+ 5T esetében nem lesz bocsánat. Ám nem sok lehetőség nyílik a kritizálásra: a kamera fejjel lefele, vagy oldalra forgatva is képes a beazonosításra, és még az sem okoz gondot a számára, ha felteszed a kapucnit vagy a dioptriás szemüvegedet, illetve ha épp a buszmegállóban ácsorogsz este, és a telefon képernyője az egyetlen fényforrás.

Egyetlen gyenge pontja az operációs rendszerrel való együttműködés. A képernyő azonnal felold, amint beazonosít, és egyből az értesítési képernyőre navigál. Ez néha hasznos, néha nem. A másik korlátozás a beazonosítási távolság, amely az arctól számított körülbelül 50-30 cm. A váltakozó távolság miatt a képernyő nem mindig ismer fel, ilyenkor alternatív azonosítási módra van szükség.

Oneplus 5T, screenshot, domovská obrazovka Oneplus 5T, screenshot, horní lišta Oneplus 5T, screenshot, multitasking Oneplus 5T, screenshot, grafická témata Oneplus 5T, screenshot, čistič paměti Oneplus 5T, screenshot, paměť
Az OxygenOS csak apróbb változtatásokat hajtott végre az Android-on, de azt pont a megfelelő helyen tette.

Oneplus 5T - Kamera

A kamera az egyik leggyakoribb vízválasztó alkotóelem. A hátoldalon található kettős lencse irányába nagyok az elvárások, különösen az előző generációs OnePlus 5 eredményei után. Míg az ötödik generáció az optikai zoomoláshoz használta a második lencsét, addig az 5T csak a mélyélesség beállításához, és gyenge fényviszonyok esetén alkalmazza azt. Mindkét objektív f / 1.7 fényerővel bír, és csak a felbontásban (16 és 20 Mpx) mutatkozik némi különbség.

Ezt leginkább akkor fogod érzékelni, amikor ugyanarról a jelenetről készítesz képet, csak egyszer használva a zoomot. Itt már nyilvánvaló lesz, hogy a zoom csak és kizárólag digitális, amely mindössze egy, az eredeti képből kivágott verziót eredményez.

De ez nem változtat a tényen, hogy a 1+ 5T tud fényképezni. A részletek kirajzolódása, a kontraszt és a színvisszaadás mind természetesnek hat. Sok drága versenytárssal szemben azonban itt nem elég csak beállítani a képet, és megnyomni az exponáló gombot. A készüléket stabilan kell tartani, az exponálás ugyanis gyakran egy másodperccel hosszabb a szükségesnél, és enyhén elmosódott képet eredményezhet. Eredeti méretben halvány színkeveredés is észrevehető, főleg panoráma, és természet fotók készítésekor. Az optikai  képstabilizálás hiánya nagy érvágás ebben az esetben, ellentétben a makróval, amellyel viszont szép eredmények érhetőek el.

Videokészítés során az optikai képstabilizálás helyét az EIS veszi át. A filmek és klipek 1 280 x 720 pixeles felbontással, Full HD-ban, másodpercenként 30 és 60 képkockával, valamint 4K-s felbontásban 30 FPS-sel rögzíthetőek. A legmagasabb minőségben körülbelül 40 Mbps-os bitrátát mértem, amely majdnem vetekszik a harmadik generációs GoPro kamerák értékével. Sajnálatos tény, hogy a kamera H.264 kodeket használ, miközben már kisebb fájlméretű HEVC szabvány is elérhető.

A OnePlus viszonylag speciálisan közelíti meg az önarckép készítés problémáját. Alap fényképezési módban a 16 Mpx-es előlapi kamerára váltva automatikusan kisimítja a bőrt, oldalra mozgatva pedig egy különleges portré üzemmód aktiválódik, amely ugyanazt a funkciót teszi lehetővé, csak kézi beavatkozás engedélyezése nélkül.

Tesztképek galériája

Oneplus 5T, testovací snímek, interiér, detail Oneplus 5T, testovací snímek, interiér, detail Oneplus 5T, testovací snímek, exteriér, detail
Oneplus 5T, testovací snímek, exterér Oneplus 5T, testovací snímek, exteriér Oneplus 5T, testovací snímek, exteriér
Oneplus 5T, testovací snímek, exteriér Oneplus 5T, testovací snímek, interiér, umělé světlo Oneplus 5T, testovací snímek, noční snímek

Értékelés, és a Oneplus 5T összehasonlítása a versenytársakkal

Ha csúcskategóriás okostelefont keresel, de nem szeretnél több, mint kétszázezret fizetni érte, akkor a OnePlus 5T a számodra megfelelő készülék. Lenyűgöző hardvere akkora többlet erővel rendelkezik, hogy a következő három évben nem lesz szükség frissítésre. A gyorstöltés hallatán sokan csak legyintenek, ám már az első használat után rájönnek, hogy ez valami más. Az OxygenOS az Android egyszerű, letisztult formája, amely gyors frissítéseket tesz lehetővé. Igen, a 1+ 5T számára már az Oreo 8.0 verzió is elérhető! A hagyományos fülhallgató-csatlakozók kedvelőinek sincs okuk az aggodalomra, a keret nélküli design pedig csak még tovább fokozhatja lelkesedésüket.

Van egyáltalán a OnePlus 5T-nek bármilyen hátránya? Egy párat azért találtunk. A legfontosabb az ellenállóképesség. A OnePlus 5T nem rendelkezik IP68 vagy 67 szabvány szerint por-, és vízállósággal. A másik negatívum a memóriakárya-foglalat hiánya. A 64 és 128GB közötti különbség nem olyan szembetűnő, mint az iPhone esetében, de egy hasonló méretű microSD kártya azért beleférhetett volna. Harmadik pontként a kamerát hoznám fel, amelyet csak „nagyon jó”-nak minősítenék. Az okostelefonok körében a OnePlus 5T így is bajnoknak számít, de van még mit csiszolni rajta.

Bizonyára már kíváncsi vagy, hogyan teljesített a OnePlus 5T a versenytársakkal való összehasonlításban. Legnagyobb riválisaként az LG G6-ot neveznénk meg, amely olcsóbb, kicsit gyengébb, de szintén keret nélküli külsővel hódít. A 1+ 5T azoknak való, akik brutális teljesítményre vágynak, és megelégednek egy „nagyon jó” kamerával, valamint a kevésbé ellenálló felépítéssel. A Samsung Galaxy S8 ellenállásban, kijelző felbontásban és memóriakártya támogatásban is lenyomja kínai vetélytársát, ám az operációs rendszer és a frissítési sebesség szempontjából elveszíti a versenyt. Mindhárom versenyző nagyszerű, így a választás igazából csak azon múlik, hogy mennyit szánsz a jövendőbeli készülékedre, és hogy melyek a számodra legfontosabb paraméterek.

Oneplus 5T

Oneplus 5T

Mobiltelefon

A OnePlus 5T egy tökéletes felszereltséggel rendelkező szuper okostelefon, amely mesterien egyensúlyozik a legújabb trendek, és a konzervatív megközelítés pozitívumai között. Az innovációs előnyök közé a 6”-es AMOLED kijelző és a keret nélküli design kombinációja, a kompromisszumok nélküli teljesítmény, az optimalizált operációs rendszer, valamint a gyorstöltés sorolandó, míg klasszikusnak a jack fülhallgató csatlakozó, és az üveget helyettesítő alumínium váz számít.

Ezt a modellt főleg azok fogják kedvelni, akiknek nagyteljesítményű telefonra van szükségük, szeretik a gyakori frissítéseket, valamint az intelligens technológiát, de csalódtak a Google Nexus / Pixel-ben az ára, vagy a kivitelezése miatt.

Előnyök

  • Hihetetlen teljesítmény
  • OxygenOS rendszer gyakori frissítésekkel
  • Karcsú profil
  • Minimális keret
  • Villámgyors töltés

Hátrányok

  • Ellenállóképesség hiánya
  • Kiaknázatlan kamera-potenciál

Oneplus 5T (ELŐZETES)

A népszerű OnePlus 5 okostelefon fejlesztéseken esett át, így november 16-án az egész világ üdvözölhette nagyszerű testvérét, a OnePlus 5T-t. Külföldön már 2017. november 21 óta lehet kapni, ám a magyarországi értékesítés egyelőre még várat magát. Miben múlja felül a OnePlus 5T a OnePlus 5-öt, és mennyit kell ezért fizetnünk?

A OnePlus 5T kivitelezése és kijelzője

Ami a megjelenést illeti, az új üdvöske le sem tagadhatná elődjét, a OnePlus 5-öt. A lekerekített forma megmaradt, csak a keret lett valamivel keskenyebb. A kijelző fél hüvelykkel nőtt. A OnePlus 5T a korábbi modell által is használt kijelző technológiával, és immár 6”-es AMOLED panellel büszkélkedhet, amely 18: 9-es képaránnyal, és 2, 160 x 1, 080 pixeles felbontással rendelkezik.

OnePlus 5T

A OnePlus 5T egy karcsú, vékony telefon minimális kávával és nagyméretű, 6 hüvelykes kijelzővel, amely a prémium telefonokra jellemző funkcióival, és alacsony árával hódít.

A OnePlus 5T fejlettebb kamerát kapott

Jelentősebb változás a fényképező esetében történt. Ez az okostelefon kettős kamerával büszkélkedhet, amely a OnePlus 5 kameráihoz hasonlóan szintén 20 + 16 Mpx-es darabokkal bír. A fényerő is nagymértékű fejlesztésen esett át, így most már mindkettő f / 1.7-es értékkel rendelkezik. Az előlapi kamera 16 megapixeles felbontást, valamint f / 2.0 rekeszértéket garantál.

A OnePlus 5T teljesítményéről Snapdragon 835 és nagy memória gondoskodik

Mind a OnePlus 5T okostelefon, mind a régebbi modellek belsejében nyolcmagos Snapdragon 835 processzor és Adreno 540 videokártya dübörög. A nagyszerű 8 GB-os memóriával rendelkező készülék mellett most már újra elérhető a 6 GB-os, olcsóbb verzió is. Nehéz bármi rosszat mondani a telefon teljesítményére, főleg az Oxygen OS szuperstruktúrával kapcsolatban, amely csupán néhány kozmetikai változtatást eszközölt az Android-on. 

OnePlus 5T, prostředí

A OnePlus 5T okostelefon lehetséges formájáról való vizualizáció nem állt messze a valóságtól, a design a korábbi modelleken alapul, de több modern funkciót kapott, amelynek köszönhetően alkalmasabbá vált a csúcskategóriás kijelzőhöz.

A OnePlus 5T alapvetően 128 GB-os tárhellyel rendelkezik, de 64 GB-os verzióban is elérhető. Az akkumulátor kapacitása 3,300 mAh maradt. A OnePlus korábbi modelljéhez hasonlóan az 5T-hez is jár egy Dash Charge gyorstöltő. A telefonon a legújabb Android fut, amely hamarosan tovább növeli az Android 8.0 Oreo-s mobiltelefonok számát. A rendszer beta verziójának frissítése 2017 decemberében történt meg, teljes egészében pedig 2018 elejétől lesz elérhető. Addig az Android 7.1.1 áll rendelkezésre. 

A OnePlus 5T rendelkezik a leggyorsabb töltővel

A korábban már említett Dash Charge technológia nagy sebességű töltést tesz lehetővé, amely nem csak a OnePlus videói szerint számít a piacon jelenleg elérhető leggyorsabb töltési módszernek. Ezt a tény a Tom's guide oldal tesztjei is megerősítették.

A gyorstöltésnek köszönhetően a OnePlus 5T mobiltelefon mindössze 30 perc alatt a nulláról 59 százalékra tölt fel. 53 százalékával az LG V3 kicsivel mögötte végzett, míg a harmadik helyet az Apple új iPhone X készüléke nyerte el, a maga 50 százalékával. Azonban meg kell említenünk, hogy az Apple nem biztosít gyorstöltőt a készülékeihez, így a teszteléshez azt külön be kellett szerezni.

A OnePlus 5T benchmark tesztjeinek eredménye

A OnePlus 5T külföldi értékesítésének megkezdését követően a benchmark eredmények is kezdtek megjelenni a világhálón. Egy, a különféle benchmark eredményeket publikáló oldal, a fonearena.com–on található cikk szerint a teszt alá vetett OnePlus 5T teljesítménye egyáltalán nem rossz. Az Antutu Benchmark 6-ban elért, viszonylag alacsony pontszám ellenére, a Geekbench-ben, 3DMark-ban és Basemark-ban lefuttatott teszteredményekhez hasonlítva a OnePlus 5T fej-fej mellett haladt más telefonokkal együtt, sok esetben pedig át is vette a vezetést.

Teljesítmény tekintetében a OnePlus 5T a Samsung Galaxy Note8, a HTC U11 és a Xiaomi Mi 6 okostelefonok legnagyobb vetélytársa. Egyedül a Xiaomi múlta felül a OnePlus 5T teljesítményét szinte az összes benchmarkban. A többi teszt során is szoros volt a verseny, sok esetben pedig a HTC U11 vitte a pálmát.

A OnePlus 5T alapfelszereltsége

A funkciók és a felszereltség között a készülék hátulján elhelyezett ujjlenyomat-olvasó, és az arcalapú azonosítás is megtalálható. A fülhallgató kimeneti csatlakozójával kapcsolatos bizonytalanság után fellélegezhetnek a rajongók: megmaradt a készülék 3.5 mm-es jack csatlakozója. Emellett a telefon még egy USB-C csatlakozóval is fel lett szerelve. A OnePlue 5T egyszerre akár két Nano SIM kártya kezelésére is képes. Memóriakártya foglalat – ahogy a OnePlus 5 esetében is – nincs. Mi egyedül a vezeték nélküli töltés hiányát tartjuk sajnálatosnak.  

OnePlus 5T, rychlé nabíjení

A OnePlus 5T az okostelefonok jelenleg elérhető leggyorsabb töltési technológiájával rendelkezik. A Dash Charge a OnePlus készülékek sajátossága, amely az első 20%-nyi kapacitást mindössze pár perc alatt éri el.  

A OnePlus 5 és a OnePlus 5T összehasonlítása 

ParaméterekOnePlus 5OnePlus 5T
Kijelző5,5"
AMOLED
6"
AMOLED
Felbontás1 920 × 1 080 px2 160 × 1 080 px
ProcesszorSnapdragon 835
8× 2,45 GHz
Snapdragon 835
8× 2,45 GHz
Rendszermemórialegfeljebb 8 GBlegfeljebb 8 GB
Belső memórialegfeljebb 128 GBlegfeljebb 128 GB
Kettős kamera
Kamera paraméterei20 + 16 Mpx
f/2.6 + f/1.7
20 + 20 Mpx
f/2.6 + f/1.6
Akkumulátor3 300 mAh3 300 mAh
Duál SIM
Operációs rendszerAndroid 7.0 NougatAndroid 8.0 Oreo
Ár194 000 HUFkb. 205 000 HUF
* 2017. 12. 16-án érvényes árak. A OnePlus 5T esetében becsült árról van szó.

OnePlus 5T – ár és konkurencia

A OnePlus 5T okostelefon ára hivatalosan még nem ismert, de a becsült ár 205 000 Ft körül mozog. Ez azt jelenti, hogy a készülék a csúcsmodellek árkategóriájának felső határát súrolja. A végleges összegre még várnunk kell, azonban ennek pontos dátuma a magyar piacon még nem ismert. 

A gyártó a OnePlus 5T-t csak csúcsmobil-gyilkosként emlegeti. Úgy tűnik, sikerül egy olyan erős játékost életre keltenie ebben az évben, mint például a különféle felszereltséggel ellátott Samsung Galaxy S8, a minden téren jól teljesítő LG V30, és kivételes kamerával ellátott Google Pixel 2 XL.

Nyomtatás
P-DC1-WEB20
28 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 millió megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérő
Több infó
Felhívunk és szakértői tanácsot adunk
06-1-701-1111
Kérdés a rendeléssel kapcsolatban
Kérdés a termék(ek)kel kapcsolatban
Kérjük, add meg a telefonszámodat:
Keress minket
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.
További információ Kevesebb információ