Első ránézésre nem tűnik különlegesnek – inkább a csendes típus, aki a sarokban kortyolgatja a kávéját, és nem tolakszik. A matt fekete Samsung Galaxy A26 5G visszafogott, mégis modern benyomást kelt. Aki valami frissebbet szeretne, választhatja a fehér vagy a menta változatot. A dizájn nem formabontó, de mégis tiszta és kellemes a tapintása. A készülék háza strapabíró, a kijelző finom, a fotóegység sem okoz csalódást. Ennél a modellnél a megnyugtató bizonyosságra helyezték a hangsúlyt. Nézzük meg közelebbről is!
Amit a tesztelések során kimondottan szeretek megvizsgálni, az a telefonok csomagolása. Nem fogok hazudni – eddig a legnagyobb élményt a cupertinói dobozok nyújtották, amelyek kibontása szinte rituális élmény. És akkor most itt van a Samsung Galaxy A26 5G, amelynek doboza nyilvánvalóan a takarékosság és gazdaságosság jegyében készült.
A gyártó biztosra ment – nincs felesleges réteg, nincs semmi meglepetés. Már-már túlságosan szigorú.
A doboz meglehetősen vékony, fehér, a megjelenése minimalista, rajta a telefon sziluettjével és egy diszkréten elhelyezett logóval. A dizájn mintha azt suttogná: „Netán többet vártál?” Belül megtalálod a telefont, a SIM-tűt és az USB-C kábelt. Na és a töltő? Azt ne is keresd. Szóval semmi extra, de a célnak megfelel – gyorsan, egyszerűen, minden felesleges sallang nélkül. Az Alza.hu azonban volt olyan kedves és ráadásként mellékelt a Samsung Galaxy A26-hoz egy töltőadapter is, így ezzel nem kellett külön foglalkoznom.
A Samsung Galaxy A26 5G visszafogott dizájnt kapott, amely senkit sem taszít, de nem is dobogtatja meg a szívedet. Három színváltozatban kapható – fekete, fehér és menta –, így ideális választás minimalistáknak, a letisztultság kedvelőinek és a frissítő színek rajongóinak. A matt műanyag hátsó borítás kellemes tapintású, nem csúszik, és ami a legfontosabb: nem tapadnak meg rajta az ujjlenyomatok, amit mindenki értékelni fog, aki nem szereti gyakran fényezni a telefonját.
A Galaxy A26 kényelmesen fekszik a kézben, az ujjlenyomat-olvasó a jobb oldalon található bekapcsológombban kapott helyet. Könnyen elérhető és gyorsan reagál. Ha a kijelzőn keresnéd, ne fáradj – ott nincs. A lényeg, hogy megbízhatóan működik, felesleges mozdulatokra nincs szükség.
A keret, akárcsak a hátlap, műanyagból készült, a telefon méretei 164 × 77,5 × 7,7 mm, súlya 200 gramm, ami pontosan megfelel az ebben a kategóriában elvárt értékeknek. Nem éppen aprócska, de kellemesen fekszik a kézben.
A Samsung Galaxy A26 5G telefon IP67-es tanúsítvánnyal rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ellenáll a pornak és rövid ideig a víznek is. A jobb oldalon találjuk a vezérlőgombokat: a hangerőszabályzót és a bekapcsológombot, amely – mint már említettem – ujjlenyomat-olvasóként is szolgál. A telefon bal oldala teljesen sima, ami hozzájárul az összességében letisztult és kiegyensúlyozott kialakításhoz. Az elülső oldalt Corning Gorilla Glass Victus+ üveg védi, amely jelentősen növeli a karcállóságot és a kisebb balesetekkel szembeni védettséget.
Az új Samsung Galaxy A26 5G 6,7 hüvelykes Super AMOLED kijelzővel büszkélkedhet, amely mind az igényes szemeknek, mind a fáradhatatlan görgetőknek örömöt okoz. A 385 ppi felbontásnak köszönhetően a kép éles és részletgazdag, míg a 120 Hz-es képfrissítési frekvencia gondoskodik a tökéletesen sima átmenetekről – akár a közösségi oldalak böngészése, akár játék közben. A színek élénkek, a fekete valóban fekete és a kontraszt is olyan szintet tart, amely ebben az árkategóriában kellemes meglepetés.
A Samsung ugyan nem közölte hivatalosan az A26 5G modell kijelzőjének fényerejét, de a gyakorlatban a kijelző több mint megfelelően teljesít. Még erős napfényben is jól olvasható, a kültéri használat során egyszer sem kellett árnyékot keresnem. A kijelző kiváló kontrasztot és élénk színeket biztosít még napsütésben is. Ami viszont nem aratott ilyen nagy sikert, az a keret – különösen az alsó része, amely elég vastag, minden alkalommal szembetűnik, amikor kézbe veszed a telefont. A dizájn ugyanakkor nem rossz, de egy kicsit még finomíthattak volna rajta.
A már említett Corning Gorilla Glass Victus+ védőüveg segít abban, hogy a készülék sértetlenül túlélje a kisebb ütközéseket a hátizsák tartalmával, legyen szó kulcsokról, aprópénzről vagy a múlt héten elkószált kekszről. A kijelző szilárd és ellenálló benyomást kelt, és bár a szélesebb keretnek köszönhetően kissé eltér a mai „minél vékonyabb a keret, annál jobb” trendtől, a funkcionalitás terén biztosan nem okoz csalódást.
Az új Samsung Galaxy A26 5G az Exynos 1380 chipre épül, amelyet 5 nm-es technológiával gyártanak – a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a mindennapi multitaskingot könnyedén kezeli, felesleges várakoztatás nélkül. A nyolc mag úgy ötvözi a teljesítményt és az energiatakarékosságot, hogy a telefon megfelelően helyt álljon a szokásos alkalmazások futtatásakor. A igényesebb játékoknál azonban néha kicsit fuldoklik, de nem drámai módon. Vélhetően az igényes gamerek nem pont ezt a telefont fogják választani. A grafikáról a Mali-G68 gondoskodik, amely a szokásos játékokat panasz nélkül kezeli. Kicsit elszomorított a hangszórók hangzása, amely véleményem szerint lapos, unalmas és jellegtelen.
A memóriát illetően a készülék két változatban kapható – az általam tesztelt változat 8 GB RAM-mal és 256 GB tárhellyel rendelkezik, illetve kapható az elérhetőbb 6/128 GB-os konfigurációban is. És egy kellemes meglepetés: MicroSD-kártya foglalat. Manapság már ritkaságszámba megy, itt mégis megőrizte helyét.
Az 5000 mAh kapacitású akkumulátor könnyedén megbirkózik egy átlagos nappal, és még marad is benne tartalék későbbre. Intenzív tesztelés során, amikor a telefont tényleg nem hagytam pihenni, körülbelül kilenckor kellett töltenem (18% maradék energiával). A telefon 25 W-os teljesítménnyel tölthető, ami nem valami kiemelkedő a kínai versenytársakhoz képest, de számomra elfogadható volt.
Ami a csatlakozási lehetőségeket illeti, az A26 minden lényeges funkcióval rendelkezik: 5G, WiFi 6, Bluetooth 5.3 és NFC. A legörömtelibb a gyártó azon ígérete, hogy hat évig biztosítja a szoftveres támogatást. Persze, az ígéretek néha eltérnek a valóságtól, de ebben az esetben talán be fog válni.
Samsung Galaxy S24 Ultra tulajdonosaként bevallom, hogy kissé el vagyok kényeztetve, ami az AI funkciókat illeti. Ezért amikor kézbe vettem a Galaxy A26 5G-t, nem vártam csodákat – inkább csak néhány szimbolikus „extrát” a látvány kedvéért. Annál nagyobb meglepetés volt, hogy néhány közülük valóban jól működik, ráadásul a mindennapi használat során is hasznos. Persze, nem ugyanaz a kategória, mint a háromszoros árú zászlóshajó, de mégis örömteli, hogy a Samsung igyekszik intelligens funkciókat beépíteni a megfizethetőbb modellekbe is.
Az „Object Eraser” retusálás nem varázsol műalkotást a fotóból, de amikor diszkréten el akartam távolítani egy nem kívánt objektumot a fotóról, könnyedén megbirkózott a feladattal. Ha pedig nem szeretsz időt tölteni a szerkesztéssel, az „Edit Suggestion” javaslatokat tesz, mit lehetne javítani – ideális azoknak, akik gyorsan és egyszerűen szeretnék szerkeszteni a fotóikat. Persze, az S24 Ultra-hoz képest ez egy egyszerűbb verzió, de egy középkategóriás telefonhoz képest több mint megfelelő. Az alábbi képeken a Circle to Search funkcióval való munkát láthatod.
A „Circle to Search“ funkció hasonlóan működik, mint a csúcsmodellnél – bekarikázod az objektumot az ujjaddal a kijelzőn, és másodpercek alatt megkapod a választ. Kicsit persze lassabban jön a válasz, mint az S24 Ultra esetében, de egyébként nagyon kényelmes megoldás. Figyelembe véve, hogy nem egy csúcsmodellről van szó, az AI a Samsung Galaxy A26 5G-n meglepően kiforrottnak tűnik – és főleg praktikusnak.
i
Samsung Galaxy S25+ (TESZT): kiváló felhasználói élményt nyújt, de van néhány hibája és nem is olcsó
A Samsung Galaxy A26 5G telefon Android 15 operációs rendszeren fut, One UI 7 bővítménnyel, amely átgondolt, áttekinthető és nagyon felhasználóbarát. A Samsung itt a bevált kombinációra, az intuitív elrendezésre, a vonzó megjelenésre és a praktikus funkciókra támaszkodik, amelyek tényleg nem feleslegesek.
Bevallom, hogy ez a kedvenc Android platformom. A rendszer gyorsan fut, az átmenetek zökkenőmentesek és a szokásos feladatokat játszi könnyedséggel végzi. Ráadásul nincs benne annyi felesleges előretelepített program, ami más gyártók készülékein eléggé idegesít. Ami azonban ebben a kategóriában a leginkább kiemelkedik, az a szoftveres támogatás: a Samsung a Galaxy A26-hoz négy évig ígér jelentős Android-frissítéseket és hat évig biztonsági javításokat. A középkategóriában ez egy nagyon szokatlan kötelezettségvállalás, amely jelentősen meghosszabbítja a készülék élettartamát és egyben biztosítja, hogy a telefon ne öregedjen ki túl hamar – legalábbis a szoftver tekintetében.
A Samsung Galaxy A26 5G fotómoduljának kialakítása első pillantásra eltér a drágább testvérmodellekétől. A különálló lencsék helyett a hátlapon egy klasszikus sziget található, amelyben három objektív van egymás alatt szépen elrendezve. Az egész kissé hagyományosabb, de kiegyensúlyozott benyomást kelt.
Elöl egy 13 Mpx-es szelfikamera található, f/2,2-es rekesszel, csepp alakú kivágásban. Normál szelfizéshez és videohívásokhoz teljesen elegendő. A hívott fél szerint a kép megfelelő, a színek természetesek. A Samsung Galaxy A26 5G szelfikamerája azonban többet kínál, mint alapvető szelfizést – az integrált bőrszépítő szoftvernek köszönhetően inkább digitális sminkesként működik. A végeredmény azonban meglepően műnek tűnik.
A hátoldalon három érzékelő található. Az f/1,8-as rekesszel és optikai képstabilizátorral ellátott 50 Mpx-es széles látószögű főkamera nagyon jó teljesítményt nyújt – a fotók élesek, a színek kiegyensúlyozottak, talán kissé telítettek.
Az OIS-szel ellátott 50 Mpx-es fő szenzor középkategóriás viszonylatban nagyon jó teljesítményt nyújt. Nappal éles képeket készít, valósághű színekkel és jó kontrasztokkal. Az érzékelő pixel-összevonási technológiát használ (igen, alapértelmezés szerint 12 Mpx-es felbontással fotóz, de át lehet állítani teljes 50 Mpx-re is), így a képek részletgazdagok és a dinamikatartomány sem hagy kívánnivalót maga után. Este és éjszaka sokat segít az éjszakai üzemmód, bár jobb, ha közben nem remeg a kezed.
A főszenzort egy 8 megapixeles, 120°-os látószögű ultraszéles látószögű objektív segíti, amely csoportképeket és tájképeket is képes rögzíteni, bár a kép szélén a részletek néha kissé elmosódnak. A sarkok élessége hagy kívánnivalót maga után, a színek néha kissé fakók, rosszabb fényviszonyok között pedig az egész inkább művészi szándékú elmosódásnak tűnik. Éjszakai mód nincs, így esti panorámaképekhez inkább a főkamerát érdemes bekapcsolni... vagy be kell érni a sötét sziluettekkel.
Van egy 2 Mpx-es makró érzékelő is... és ezzel szinte mindent el is mondtunk róla. A néhány centiméteres fix fókusztávolság türelmet, biztos kezet és ideális esetben egy kis szerencsét is igényel. Az eredmények inkább szimbolikusak – kísérletezésre alkalmasak, de a virágok és rovarok részletes felvételeit inkább hagyd más modellekre.
A Galaxy A26 5G zoomja tisztán digitális, ami azt jelenti, hogy a nagyítás növelésével a képek minősége gyorsan romlik. A kétszeres nagyítás még használható – ideális például koncertre vagy az első sorból készült fotókhoz. Ennél nagyobb nagyításnál azonban már inkább akvarellfestményre emlékeztet, mint éles fotóra. A szokásos pillanatfelvételekhez azonban a zoom több mint elegendő.
Kültéri felvételeknél a főkamera jól teljesít – a fényt habozás nélkül kiegyensúlyozza, a színek természetesnek tűnnek. A részletek klasszikus felvételek esetén megfelelőek. Ha azonban közelítünk, a kép minősége gyorsan romlik – a finom vonalak eltűnnek, a részletek helyett inkább egy elmosódott képet kapunk.
Sötétben a 50 Mpx-es főszenzor teljesít a legjobban, különösen, ha éjszakai módban használjuk – képes megvilágítani a jelenetet és viszonylag hűen visszaadni a színeket. Szükség van azonban a biztos kezekre, különben a kép hamar elveszti élességét. Az ultraszéles látószögű objektív éjszaka egyáltalán nem tud lépést tartani – a sötét képek, a gyenge részletek és a zaj inkább retró szűrőre emlékeztetnek, mint a valóságra. A makró objektív használata sötétben szinte teljesen értelmetlen. Összességében elmondható, hogy az éjszaka inkább a főszenzor területe. Egyszerűen fogalmazva, éjszaka fotózni a Samsung Galaxy A26 5G-vel kicsit olyan, mint lottózni.
A Galaxy A26 5G natív szűrői nem feltűnőek, de jól teljesítik a feladatukat – gyorsan finomítják a fotót, hogy szükség szerint élénkebb, melegebb vagy éppen hidegebb legyen. A módosítások nem drámaiak, inkább finomhangolások, amelyek a fotónak stílust adnak anélkül, hogy túlszűrtnek tűnne. Főleg gyors megosztáshoz alkalmas, hosszadalmas szerkesztés szükségessége nélkül.
Összességében azt mondhatom, hogy a Galaxy A26 5G kameráitól nem vártam sokat, sok szempontból mégis csalódást okoztak. A fő szenzor tisztességesen végzi a szokásos feladatokat. Szép képeket, természetes színeket és éjszakai üzemmódot is kínál, amely biztos kezekben megfelelő eredményt varázsol a sötét jelenetekből. Az ultraszéles látószögű objektív tájképek vagy csoportképek készítésére alkalmas, de rosszabb fényviszonyok között teljesen elveszíti erejét. A makró inkább csak a hatás kedvéért van jelen – szórakoztató kipróbálni, de kevésbé praktikus. Az előlapi kamera nappali fényben nagyon jól teljesít, este viszont visszább kell venni az elvárásokból.
Paraméterek/Modell | Samsung Galaxy A26 5G | Samsung Galaxy A25 5G |
---|---|---|
Kijelző | Képátló: 6,7" | Képátló: 6,5" |
Felbontás: 2 340 × 1 080 px, 385 ppi | Felbontás: 2 340 × 1 080 px, 396 ppi | |
Típus: Super AMOLED | Típus: Super AMOLED | |
Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | |
Védelem: Gorilla Glass Victus+ | Védelem: Gorilla Glass 5 | |
Hátlapi kamera | Fő: 50 Mpx, ƒ/1.8 | Fő: 50 Mpx, ƒ/1.8 |
Ultraszéles: 8 Mpx, ƒ/2.2 | Ultraszéles: 8 Mpx, ƒ/2.2 | |
Makró: 2 Mpx, ƒ/2.4 | Makró: 2 Mpx, ƒ/2.4 | |
Előlapi kamera | 13 Mpx, ƒ/2.2 | 13 Mpx, ƒ/2.2 |
Lapkakészlet | Exynos 1380 | Exynos 1280 |
GPU | Mali-G68 MP5 | Mali-G68 |
RAM | 6/8 GB | 4/6/8 GB |
Belső tárhely | 128/256 GB | 128/256 GB |
Operációs rendszer | Android 15 | Android 14 |
5G hálózati támogatás | ✓ | ✓ |
3,5 mm-es jack | ✕ | ✓ |
Ellenállóság | IP67 | X |
Akkumulátor | 5 000 mAh | 5 000 mAh |
Gyorstöltés: 25 W | Gyorstöltés: 25 W | |
Méret | 164 × 77,5 × 7,7 mm | 161 x 76,5 x 8,3 mm |
Tömeg | 200 g | 197 g |
Csomag tartalma | Töltőkábel (USB-C-ről USB-C-re), töltőadapter nélkül | Töltőkábel (USB-C-ről USB-C-re), töltőadapter nélkül |
Ár* | 119 900 Ft (6/128 GB), 134 900 Ft (8/256 GB) | 89 900 Ft (6/128 GB), 108 900 Ft (8/256 GB) |
Számos telefon volt már a kezemben ebből a kategóriából, ezért felelősségteljesen állíthatom, hogy a verseny ebben a szegmensben nagyon erős. Elsőként a Realme 14 Pro 5G jut eszembe, amely azonos konfigurációban 35 ezer forinttal drágább. A Samsung ugyan elegáns és kiváló minőségű, de az alsó kerete túl markáns, ami nem tetszik és rontja az összképet. A Realme viszont vékony testével és stílusos kialakításával vonzza magára a figyelmet, továbbá a telefon élei jobb fogást biztosítanak.
Volt szerencsém kipróbálni a Samsung Galaxy A26 5G és a Realme 14 Pro 5G modelleket, és elmondhatom, hogy mindkettőnek megvannak a maga előnyei. A Samsung konzervatívabbnak tűnik, de a One UI 7 rendszere tisztább és gördülékenyebb, ami nekem jobban tetszett, mint a Realme környezet, amely tele van előretelepített alkalmazásokkal és hirdetésekkel. A Samsung kijelzője jó minőségű, de az alsó kerete hangsúlyosabb, ami rontja az összképet.
A két telefon kamerái hasonlóak, de szubjektív véleményem szerint a Samsung képei természetesebbnek tűntek. A Realme akkumulátorának kapacitása 6000 mAh, támogatja a 45 W-os gyorstöltést, míg a Samsung 5000 mAh-s akkumulátort kínál 25 W-os gyorstöltéssel. Teljesítményük hasonló, de a jobb rendszeroptimalizálás miatt a Samsungot választanám.
A következő jelölt a Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G, amelyet szintén kipróbálhattam és meg tudott győzni az előnyeiről. A Samsung elegáns kialakítást kínál fényes hátlappal, de a kijelző alatti szélesebb keret elavultnak tűnik. A Xiaomi ezzel szemben modernebb megjelenéssel és vékonyabb kerettel rendelkezik, ami prémiumabb benyomást kelt.
Ami a kamerákat illeti, a Xiaomi 200 Mpx-es főszenzorral rendelkezik, amely – legalábbis az én véleményem szerint – részletesebb és élénkebb képeket készít. A két telefon akkumulátorának kapacitása hasonló, körülbelül 5000 mAh, de a Xiaomi a gyorsabb, 67 W-os töltéssel pontot szerez a Samsung 25 W-os töltése ellenében.
Teljesítményét tekintve a Xiaomi a Snapdragon 7s Gen 2-nek köszönhetően gyors, de rendszere túlterhelt az előretelepített alkalmazások és hirdetések miatt. A Samsung az Exynos 1380 processzorral és a tisztább One UI 7 felülettel simább és kellemesebb felhasználói élményt nyújt. Összességében a Xiaomi-t részesíteném előnyben, elsősorban a jobb kamera és a gyorsabb töltés miatt, bár számolni kell a rendszer terheltségével is.
A harmadik és egyben utolsó versenytárs a Vivo V50 Lite. Ez a modell összességében kellemes megjelenésével és jó fogásával, valamint a gyűrű alakú LED-es vakujával nyert meg.
Ami a kamerákat illeti, a Vivo V50 Lite 50 Mpx-es főkamerájával és 32 Mpx előlapi kamerájával készített fotók szubjektív véleményem szerint élénkebbek és részletgazdagabbak. A Vivo V50 Lite telefon a jobb akkumulátorral (6500 mAh) és a 90 W-os gyorstöltés támogatásával is pontokat szerez. A Samsung azonban jobb rendszeroptimalizálással és hosszú távú szoftveres támogatással rendelkezik. Hosszabb távú használat szempontjából ismét a dél-koreai gyártót részesíteném előnyben.
Samsung Galaxy A26 5G
MobiltelefonokA Samsung Galaxy A26 5G kiemelkedik az ár és a felszereltség közötti kiegyensúlyozott arányával. A kijelző kiváló olvashatóságot és sima képmegjelenítést kínál, bár az alsó keret nálam gyenge pontnak számít. A teljesítmény elegendő a mindennapi használathoz. A főkamera szép eredményeket nyújt, a többi érzékelő inkább kiegészítő funkciókat lát el. Örömteli a microSD-kártya foglalat jelenléte, az áttekinthető One UI felület és az egyszerű AI funkciók. Nagy előny a hat évig tartó szoftveres támogatás. Az A26 5G nem okoz nagy meglepetéseket, de megbízható és kiegyensúlyozott alapokat kínál.
Előnyök
Hátrányok
A Samsung Galaxy A26 5G egy visszafogott, de megbízható középkategóriás telefon, amely kiváló kijelzőjével, tiszta rendszerével és strapabíró kivitelezésével tűnik ki. Teljesítményével és kameráival nem okoz meglepetést, ár-érték arány tekintetében azonban kiegyensúlyozott választásnak számít. Örömteli a microSD-kártya foglalat és a praktikus AI-funkciók jelenléte is. Ideális választás azok számára, akik a biztosra mennek és nem szeretik a hivalkodást.
• Szerző: Jan Vavřík
A Galaxy A36 5G mellett a Samsung bemutatta az olcsóbb Samsung Galaxy A26 5G-t is, egy elérhetőbb „A” telefont, amelyet a gyártó az idei MWC-n leplezett le. Első ránézésre abban különbözik a többi újdonságtól, hogy az előlapon egy régebbi stílusú, csepp alakú kivágásban kapott helyet a szelfikamera. A hátlap és az oldalsó élek a márka jelenlegi dizájnját követik, beleértve a készülék jobb oldalán található ovális fotómodult és gombszigetet is. Vajon sikeresnek bizonyul majd?
A Samsung Galaxy A26 5G telefont könnyen felismerhetjük a dél-koreai gyártó egyéb újdonságai alapján. Az előlap a régebbi modelleket idézi, hiszen a szelfikamerának nem egy modernebb kör alakú kivágás ad otthont, hanem egy régebbi csepp alakú kivágás. A hátoldal már a gyártó új filozófiájának szellemében készült (ovális fotómodul és egy gombsziget).
Van rajta ujjlenyomat-olvasó is, de a többi, vele egyidőben bemutatott modellel ellentétben nem a kijelzőbe van beépítve. Dicséretes újdonság az előző generációhoz képest a vízállóság - a Galaxy A26 5G IP67-es tanúsítvánnyal büszkélkedhet, ami ebben a szériában először fordul elő. Végre egy telefon, amely kibírja, ha például ráömlik a reggeli kávé.
A Samsung Galaxy A26 központi eleme a Samsung Exynos 1380 lapkakészlet, amely tavaly a valamivel magasabb kategóriájú Samsung Galaxy A35 5G-ben jelent meg. Az új A26 5G 6 vagy 8 GB RAM-os változatban kapható, míg a belső tárhely 128 vagy 256 GB kapacitású. Amennyiben ez nem lenne elég, lehetőséget kínál a tárhely memóriakártyával történő bővítésére.
A kijelzőre nem lehet rossz szavunk. Az új Samsung Galaxy A26 esetében ez egy 6,7 hüvelyk méretű Super AMOLED panel finom Full HD+ felbontással és akár 120 Hz-es frissítési frekvenciával. Az energiaellátást egy 5000 mAh kapacitású akkumulátor biztosítja, amelyet 25 W-os töltéssel tölthetünk fel.
A Samsung Galaxy A26 is megkapta az új kameramodult, amely egy 50 Mpx felbontású, optikai stabilizátorral és f/1.8 rekeszértékkel ellátott fő érzékelőnek ad otthont, amelyet egy 8 Mpx-es ultraszéles látószögű lencse követ f/2.2 rekeszértékkel és egy harmadik érzékelő, amely egy 2 Mpx-es makrókamera ugyanilyen rekeszértékkel. Az előlapon, a könnycsepp alakú kivágásban egy 13 Mpx-es szelfikamera található f/2.2 rekeszértékkel, amely mindig készen áll a szelfizésre és a videohívásokra.
A Samsung Galaxy A26 5G a legújabb Android 15 operációs rendszerrel fut, One UI 7 felhasználói felülettel. Ez a frissítés nemcsak egy módosított környezetet, hanem számos mesterséges intelligencia funkciót is kínál. Ennek köszönhetően az újdonság friss tulajdonosai nem maradnak híján az olyan funkcióknak, mint a Circle to Search vagy a Object Eraser. Emellett a gyártó hosszú távú szoftveres támogatást ígér, konkrétan hat évre szólót. Valahogy így képzeljük el a gyártóktól elvárható tisztességes megközelítést.
Paraméterek/Modell | Samsung Galaxy A26 5G | Samsung Galaxy A25 5G |
---|---|---|
Kijelző | Képátló: 6,7" | Képátló: 6,5" |
Felbontás: 2 340 × 1 080 px, 385 ppi | Felbontás: 2 340 × 1 080 px, 396 ppi | |
Típus: Super AMOLED | Típus: Super AMOLED | |
Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | |
Védelem: Gorilla Glass Victus+ | Védelem: Gorilla Glass 5 | |
Hátlapi kamera | Fő: 50 Mpx, ƒ/1.8 | Fő: 50 Mpx, ƒ/1.8 |
Ultraszéles: 8 Mpx, ƒ/2.2 | Ultraszéles: 8 Mpx, ƒ/2.2 | |
Makró: 2 Mpx, ƒ/2.4 | Makró: 2 Mpx, ƒ/2.4 | |
Előlapi kamera | 13 Mpx, ƒ/2.2 | 13 Mpx, ƒ/2.2 |
Lapkakészlet | Exynos 1380 | Exynos 1280 |
GPU | Mali-G68 MP5 | Mali-G68 |
RAM | 6/8 GB | 4/6/8 GB |
Belső tárhely | 128/256 GB | 128/256 GB |
Operációs rendszer | Android 15 | Android 14 |
5G hálózati támogatás | ✓ | ✓ |
3,5 mm-es jack | ✕ | ✓ |
Ellenállóság | IP67 | X |
Akkumulátor | 5 000 mAh | 5 000 mAh |
Gyorstöltés: 25 W | Gyorstöltés: 25 W | |
Méret | 164 x 77,5 x 7,7 mm | 161 x 76,5 x 8,3 mm |
Tömeg | 200 g | 197 g |
Csomag tartalma | Töltőkábel (USB-C-ről USB-C-re), töltőadapter nélkül | Töltőkábel (USB-C-ről USB-C-re), töltőadapter nélkül |
i
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
A Samsung Galaxy A26 5G a modern dizájn, az erős processzor és a továbbfejlesztett kamerák szolid kombinációját kínálja, ami 2025-ben erős pozíciót biztosíthat számára a középkategóriás telefonok között.