Az okostelefonok legmagasabb kategóriája az év elején újabb képviselőt kapott. Ez pedig a felturbózott Samsung Galaxy S25 Ultra, amely egy kis újdonságot tartogat a tarsolyában. Az elmúlt évek egyik legsikeresebb modelljének az a feladata, hogy ismét a csúcsra törjön és idén az egyik legjobb okostelefon legyen a piacon. Mik ennek a feltételei? Semmi sem maradt ki belőle?
A Galaxy S trió zászlóshajó modellje ezúttal kissé más külsővel büszkélkedhet. Igaz, a tavalyi Galaxy S24 Ultra is különbözött elődjétől, de csak kis mértékben. A Samsung Galaxy S25 Ultra viszont új útra tér, a készülék oldalai végre teljesen laposak lettek.
Bár már a tavalyi modell is lapos kijelzővel rendelkezett, az oldalai még kissé le voltak kerekítve. A dél-koreai gyártó ezzel belevitt annyi újítást, hogy egy ideig ne kelljen drasztikus változtatásokat eszközölnie.
Vizsgáljuk meg a készülék méreteit. Mivel évről évre nem történt jelentős elmozdulás egyik irányba sem, az új Samsung Galaxy S25 Ultra még mindig egy elég nagy okostelefonnak számít. A kisebb kezeknek nem lesz könnyű dolguk a terjedelmes telefon megtartásával, illetve a nagy képátlójú kijelző kezelésével. De őszintén szólva ez senkinek sem könnyű feladat.
Szerencsére a testében egy kihúzható S Pen-t rejteget, amely meglehetősen kényelmes használatot tesz lehetővé, kétségtelenül egy stílusos és hatékony kiegészítő.
Bár a frissen kicsomagolt telefon kézbevétele után egy ideig még bennünk lehet a leejtése miatti aggodalom, a víz és a por miatt biztosan nem kell aggódi. A tanúsítvány változatlanul IP68-as. Emellett az oldalai sem karcolódnak meg könnyen, mivel titánból készültek. Míg a lapos hátlapot a Gorilla Glass Victus 2 közepesen fényes változata borítja, addig az előlapi kijelző egy Gorilla Armor 2 réteg alatt kapott helyet. Ez még erősebb és tükröződésmentes az előző modellhez képest.
A szürkeként megjelölt színváltozat érkezett a tesztre, bár egy kis aranyszínűség is észrevehető rajta. A szín kellemes, és az S Pen is osztozik rajta. A Samsung Galaxy S25 Ultra könnyen kézben tartható, az ujjak és a tenyér egyszerűen a kis élek miatt könnyen a kijelző területére érhetnek, de véletlen érintések nem fordulnak elő.
Az előlapot a hatalmas kijelző uralja. A képátlója igazán pompás, teljes 6,9 hüvelyk. Ez a Galaxy Note 20 Ultra fénykorát idézi. Ezt tovább fokozza a miniatűr keret, ami szerintem méltó helyettesítője a stílusos íveknek. Röviden a panel az, amit imádok a telefonban. A méretével simán lehagyja a legtöbb versenytársát.
Természetesen a Samsung ezúttal sem köt kompromisszumot a nagy felbontás terén, alapértelmezésben 2340 × 1080 px-en tartja, hogy kímélje az akkumulátort. Aki azonban többet szeretne, az magasabb szintre válthat.
A Galaxy S25 Ultra kijelzőjének maximális fényereje nagyon jó. Valószínűleg találhatunk ennél magasabb értékkel rendelkező telefonokat is a piacon, de azt nem mondhatjuk, hogy a fényerő bármilyen helyzetben is kevés lenne. Az AMOLED kijelző színei ragyognak, a kontraszt tökéletes, a betekintési szögek szintén rendben vannak. A képfrissítési frekvencia sem okoz meglepetést. Maximális értéke 120 Hz, ugyanakkor adaptív, így ha szükséges, a Galaxy S25 Ultra 1 Hz-re is visszaszorítja a frekvenciát.
A Samsung jellemzően hossú ideig támogatja a telefonjait az operációs rendszer frissítéseivel. Ez természetesen a csúcsmodell Galaxy S25 Ultra készülékre is kiterjed. Az alacsonyabb Galaxy A szériához képest azonban a Galaxy S modelleknek van erre a legjobb előfeltétele, köszönhetően a csúcschip beépítésének. Nevezetesen a Snapdragon 8 Elite lapkakészlet „for Galaxy“ változatáról van szó.
3 nm-es architektúrájával olyannyira gyors, hogy bőven elegendő teljesítményt nyújt a Samsung Galaxy S25 Ultra számára. Nem vettem észre semmilyen akadozást vagy kétséget a fürgeséggel kapcsolatban. Éppen ezért a Geekbench teszteredmények sem okoztak nagy meglepetést. A tavalyihoz képest feltűnőek a magasabb értékek, bár a tényleges használatban valószínűleg nincs érezhető különbség. A Samsung azonban jól előkészítette az utat a mesterséges intelligencia integrálása előtt is.
A Google Gemini asszisztensként van jelen a mobiltelefonban. Képes kezelni a legtöbb feladattípust, például a Now Brief személyre szabott időjárás áttekintő oldalt. A rendszeren belül az alsó sáv vagy gomb lenyomva tartásával megjelenik a Circle to Search funkció a vizuális kereséshez, amely nagyon jól együttműködik a Google adatbázisával.
Ilyenkor jól jön az S Pen a precízebb objektumkijelöléshez egy összetettebb fényképkompozícióban. A Galaxy AI külön helyet kapott a OneUI beállításaiban, az összes fő funkció itt került ismertetésre. Ami a vizuális felhasználást illeti, a varázslatos képszerkesztő ezúttal sem okoz csalódást.
Mint említettük, a Samsung Galaxy S25 Ultra szerencsére továbbra is megtartja a beépített S Pen-tollat. Ilyen okostelefonból manapság nincs sok a piacon, ez tehát fontos termékelőnynek tekinthető. Persze, ha nem használod, csak hagyd bedugva és kész. Nem foglal extra helyet, észre sem fogod venni, és bár a telefon mérete masszív, nem emiatt. Plusz pont, hogy van lebegő üzemmód, tehát csak a kijelzőhöz kell közelíteni és máris megjelenik rajta egy jelzés a toll hegye alatt. Így például elég csak egy ikon fölé vinni és megjelenik egy szöveges felirat, akárcsak egy számítógépen.
Amit nem tudok dicsérni, az az arcfelismerés. Egy olyan drága telefon esetében, mint a Samsung Galaxy S25 Ultra, ez szégyen. Elég volt annyi, hogy felvettem egy sapkát, és a Samsung már nappali fényben sem ismert fel. Ezen a téren az Apple a 3D Face ID szkenneléssel egyszerűen jelentős versenyelőnyben van.
Az akkumulátor 5000 mAh-s kapacitása sem rossz, bár a konkurencia lassan már hatossal kezdődő kapacitásokkal rukkol elő. A Galaxy S25 Ultra-val egy egész napos üzemidőt azonban mindenki el kell, hogy érjen. Természetesen kisebb CPU-kihasználtsággal és akár a képfrissítési frekvencia 60 Hz-re történő csökkentésével jobb eredményeket lehet elérni. A töltési teljesítmény megragadt 45 W-on, ami nem sok, másrészt nulláról 1 óra alatt elérhető a teljes töltöttségi szint.
A hátlapi fotómodulban összesen 4 kamera és lézeres autofókusz kapott helyet. A Samsung ezzel a modellel ismét megpróbálta egyértelművé tenni még a laikusok számára is, hogy egy fejlett fotómobilról van szó. Nem is akárhogyan, hiszen a főkamera 200 megapixeles, amit jól ki is tud használni a készülék. A nagylátószögű kamerán is dolgoztak, amely idén már 50 Mpx-es felbontással rendelkezik. A hátlapot egy pár teleobjektív teszi teljessé, az egyik 10 Mpx-es, 3x-os zoommal, a másik 50 Mpx-es, 5x-ös zoommal.
Az elődjéhez, a Galaxy S24 Ultra-hoz képest a Samsungnak nem volt sok tere az előrelépésre. A paraméterei és a szemmel látható minősége is elsőrangú volt. A képek kiváló dinamikatartománnyal rendelkeznek, a háttérvilágítás vagy a természetes fény hiánya sem okoz problémát. Közeli felvételek készítésekor ismét látható a színátmenetesedés, de ez csak közelebbről vizsgálva tűnik fel, végeredményben nem számít.
A zoom önmagában azért érdemel említést, mert a Galaxy S25 Ultra kiemelkedik a veszteségmentes zoomolási képességek terén. Az egyik teleobjektív a 3x-os zoomról gondoskodik, míg a másik 5x-ös zoomra képes. A telefon kameraalkalmazása is kínál egy gombot a 2x-es vagy 10x-es zoomoláshoz, amelyek a kamera nagy felbontását használják ki. A 100x már látható képhibákkal jár és az AI is elég homályosan kezeli a részleteket. Ezt az élességállítást érdemes fenntartásokkal kezelni.
Az új, nagyobb felbontású, széles látószögű kamera egyértelműen előnyben van a több pixeles felbontással, de a minőség hasonló a tavalyi modellhez. A nagylátószögű kamerához kapcsolódik a makró üzemmód, amit egy kicsit furcsának találok. Olyan részeket is elmos a képen, amelyeknek nem is kell elmosódniuk. Így néha munkát igényel megtalálni az ideális kompromisszumot, ahol valóban fókuszban van az, amit szeretnénk lencsevégre kapni.
A maximális 200 megapixelt nem éri meg bekapcsolva hagyni. Legalábbis én nem fedeztem fel a tesztelés során azt, hogy miben hasznos. Elkészítettem szándékosan ugyanazt a felvételt egy távolban olvasható szövegről 10x-es zoommal és zoomolás nélkül 200 Mpx-es felvétellel, majd kivágtam a képből. A jóval nagyobb képen érezhető a részletvesztés. A Samsung valahogy máshogy kezeli a képpontokat, mindenesetre aki szeretné, annak megvan a lehetősége az ilyen nagy méretű fényképek készítésére.
A Galaxy S25 Ultra 8K 30 fps vagy 4K 60 fps sebességgel készít videofelvételeket. A videó minősége összehasonlítható más zászlóshajó modellekével. Színügyileg a telefon jól teljesít, a stabilizálás sokat segít, még normál módban is, anélkül, hogy a szuper stabil módot kellene használni. Az előlapi szelfikamera még mindig alszik egy kicsit a 12 Mpx-es felbontásával, bár a minősége nem rossz. Egyedül a részletesség az, ami lehet jobb is, ezt pedig pont egy nagyobb pixelszámú szenzorral lehetett volna elérni.
A Galaxy S25 szérián belül az alapmodell és a Galaxy S25+ változat jöhet szóba. Mindkettő egy kicsit jobban elfér az ember zsebében. A legnagyobb kompromisszumot az S Pen és az extra teleobjektív hiánya jelenti. Egyébként egy olyan telefont kapunk a pénzünkért, amely a jövőben is bizonyosan támogatja majd az Android legújabb verzióit.
Ha a telefonoddal való fényképezés elengedhetetlen a számdora, akkor érdemes a Vivo X200 Pro-t is figyelembe venned. Bár nem rendelkezik két teleobjektívvel, egyetlen zoom-érzékelőjéhez 200 megapixeles felbontást használt. Ami a teljesítményt illeti, a konkurens Mediatek Dimensity processzorát kapta, de nem marad alul érezhetően ezen a téren. A Vivo jobb akkumulátorral büszkélkedhet, nagyobb a kapacitása és gyorsabb a töltése, beleértve a vezeték nélküli töltést is. Tudj meg róla többet a cikkünkből: Vivo X200 Pro (TESZT): csúcsmobil gyönyörű kijelzővel és szinte profi kamerákkal.
A következő fotómobil a versenyben a fergeteges Honor Magic7 Pro. Itt is nagyobb lett a kijelző, amennyire a kialakítása engedte. Előnye a kamera változtatható rekesznyílásában rejlik, amely jobban alkalmazkodik az adott jelenethez. Szintén rendelkezik egy 200 Mpx-es teleobjektívvel. A chipválasztás ugyanaz, mint a Samsungnál, valamint hasonló memóriakonfigurációt kínál. A Honor rendelkezik a leggyorsabb töltéssel a trióból. További tudnivalók a cikkünkben: Honor Magic7 Pro (TESZT): lenyűgözően erőteljes Snapdragon 8 Elite, AI funkciók és példátlan ellenálló képesség.
Paraméterek/Modell | Samsung Galaxy S25 Ultra | Vivo X200 Pro | HONOR Magic7 Pro |
---|---|---|---|
Kijelző | Képátló: 6,9" | Képátló: 6,78" | Képátló: 6,8" |
Felbontás: 3 120 × 1 440 px, 498 ppi | Felbontás: 2 800 × 1 260 px, 452 ppi | Felbontás: 2 800 × 1 260 px, 453 ppi | |
Típus: AMOLED | Típus: AMOLED | Típus: OLED | |
Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | |
Védelem: Gorilla Glass Armor 2 | Védelem: - | Védelem: NanoCrystal | |
Hátlapi kamera | Fő: 200 Mpx, f/1,7, OIS | Fő: 50 Mpx, f/1,6, OIS | Fő: 50 Mpx, f/1,4-f/2,0, OIS |
Széleslátó: 50 Mpx, f/1,9 | Széleslátó: 50 Mpx, f/2,0 | Széleslátó: 50 Mpx, f/2,0 | |
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, OIS, 3× | Teleobjektív: 200 Mpx, f/2,7, OIS, 3,7× | Teleobjektív: 200 Mpx, f/2,6, OIS, 3× | |
Teleobjektív: 50 Mpx, f/3,4, OIS, 5× | - | - | |
Előlapi kamera | 12 Mpx, f/2,2 | 32 Mpx, f/2,0 | 50 Mpx, f/2,0 |
Lapkakészlet | Qualcomm Snapdragon 8 Elite | Mediatek Dimensity 9400 | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
GPU | Adreno 830 | Immortalis G925 | Adreno 830 |
RAM | 12 GB | 16 GB | 12 GB |
Belső tárhely | 256 / 512 GB / 1 TB | 512 GB | 512 GB |
Operációs rendszer | Android 15 | Android 15 | Android 15 |
5G hálózati támogatás | ✓ | ✓ | ✓ |
3,5 mm-es jack | ✕ | ✕ | ✕ |
Ellenállóság | IP68 | IP69 | IP69 |
Akkumulátor | 5 000 mAh | 6 000 mAh | 5 270 mAh |
Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 45 W / 15 W | Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 90 W / 30 W | Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 100 W / 80 W | |
Méret | 162,8 × 77,6 × 8,2 mm | 162,4 × 76 × 8,5 mm | 162,7 × 77,1 × 8,8 mm |
Tömeg | 218 g | 228 g | 223 g |
Csomag tartalma | telefon, USB-C kábel, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató | telefon, USB-C kábel, tok, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató | telefon, USB-C kábel, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató |
Ár* | 599 990 Ft-tól | 499 990 Ft | 549 990 Ft |
Samsung Galaxy S25 Ultra
MobiltelefonokA gyártó nem nagyon kísérletezgetett. Bár új zászlóshajója, a Samsung Galaxy S25 Ultra tele van a legújabb technológiákkal, nem ér el extrém töltési teljesítményt, nem készít ultranagy felbontású szelfike, nem rendelkezik irreálisan hangzó AI-képességekkel. A saját tempójában halad, így idén nagyobb kijelzőméretet, energiatakarékosabb chipet és a szenzációs S Pen-t teszi le az asztalra. Mondhatni egy jól bevált klasszikus, de biztosan nem olvad bele a tömegbe és a versenytársaknak is jól feladta a leckét. Fő kiváltsága az új rendszerverziókra való frissítés hosszú távú támogatása.
Előnyök
Hátrányok
Ez volt tehát a Samsung Galaxy S25 Ultra. Egy olyan széria becsületes utódja, amely nem sprinter, hanem inkább maratonista. Higgadtan fut, tartja a tisztességes tempót, és nem tesz jelentős ugrásokat. Azon felhasználók számára, akik a legjobbak bizonyosságát keresik a próbálkozás kockázata nélkül, a Galaxy S25 Ultra abszolút tökéletes választás. Csak a mérettel és a magasabb árcédulával kell megbékélni.
• Szerző: Ondřej Chabr
Végre bemutatásra került az idei év egyik legjobban várt és legjobb telefonja. Megérkezett a Samsung legjobban felszerelt okostelefon-családjának csúcsmodellje. A Samsung Galaxy S25 Ultra új funkciókkal, valamint a már jól bevált specifikációkkal rendelkezik, amelyek ismét egy olyan zászlóshajóvá teszik, amellyel mindenképpen számolni kell. A gyártó idén úgy döntött, hogy nagyobb szabadságot ad a tervezőknek a dizájn terén, nézzük hát meg közelebbről is az új modellt.
A legigényesebb felhasználók örömére midnen évben több olyan alkalom is van, amikor kompromisszumok nélküli mobiltelefonok kerülnek piacra. Az év eleje általában a Samsungé, amely idén sem marad ki a sorból. Galaxy S modellcsaládja a Galaxy S25 generációval bővült. Szokás szerint idén is három új modellt láthatunk. Ezek a Samsung Galaxy S25, a Galaxy S25+ és a csúcsmodell Galaxy S25 Ultra. Ez utóbbinak szenteljük ezt a cikket.
Az utóbbi években megfigylhető, nagyon finom kozmetikai változtatások után a legújabb Galaxy 25 Ultra érezhetően más dizájnt kapott. Természetesen a változások most sem túl nagyok, de olyan sok van belőlük, hogy összességében a Samsung Galaxy S25 Ultra egy teljesen új telefonnak tűnik. Majdnem 1,5 mm-rel keskenyebb, egy kicsivel vékonyabb és 14 grammal még könnyebb is, mint a Samsung Galaxy S24 Ultra. Ez kétségtelenül egy jó irányú változás.
Az ellenállóság egy fikarcnyit sem gyengült. Továbbra is garantált az IP68-as por- és vízállóság. A hátlapot Gorilla Glass Victus 2 borítja, a kijelzőt pedig a még jobb Gorilla Glass Armor 2, amely továbbfejlesztett tükröződésgátló réteggel rendelkezik, miközben megtartja az ellenálló képességet, a fényerőt és a kontrasztot. A Samsung szerint ez az első karcálló üveg-kerámia tükröződésgátló anyag a mobilkészülékek történetében.
A telefon vonásai élesek, eltűntek az előző generációból ismert apró lekerekítések az oldalakról, a titán oldallapok laposak, az előlapra és hátlapra vezető élek is csak a szükséges mértékben kaptak lekerekítést, hogy mégse vágja a kezünket, ha kézbe vesszük.
Az S Pen a bal alsó sarokba van elrejtve, és kissé kiáll a könnyű kivehetőség érdekében. Az új Samsung Galaxy S25 Ultra színváltozatai a nevükben a titanium szót viselik, így az érdeklődők fekete, szürke, kék és fehér titánium közül választhatnak. A kisebb Galaxy S25 és Galaxy S25+ modellekből kapható sötétkék színváltozat itt nincs jelen. De bármelyiket is választjuk, csak a hátlap színes, az oldalak minden esetben ezüstszínűek.
A Samsung a hátlapi kamerák kialakításával is eljátszadozott. Az érzékelő körüli magasított gyűrű már nem a telefon színében, hanem feketében pompázik. Ez látható például az alap Galaxy A16-nál is. Itt persze a kamerák lényegesen nagyobbak, és a színes gyűrű még jobban kiemeli őket.
A felturbózott Samsung ismét elkápráztat a kijelzőjével. Az előlapot valóban teljesen lefedi. A készülék magasságának elhanyagolható növekedése ellenére a képátlót sikerült 6,9"-re nyújtani. És ez tényleg látszik is rajta. Ezzel visszatérünk ahhoz a maximális felülethez, amellyel például a Samsung Galaxy Note20 Ultra büszkélkedhet. Hogyan lehetséges ez egyáltalán a méretek megtartása mellett? A Samsung egyszerűen a kijelző körüli kereteket a lehető legkisebbre vékonyította. Hasonlóan a konkurens iPhone 16 Pro Max-hoz.
A panel Dynamic AMOLED 2X, adaptív 120 Hz-es frissítési frekvenciával és QHD+ felbontással. A Samsung 2600 nits fénysűrűségről beszél. A panel egyetlen ponton sincs lekerekítve, követve a lapos kijelzők trendjét. A szelfikamera jelen esetben is a kijelző felső részén kapott helyet egy kis kivágás formájában. Ebben a tekintetben a Samsung továbbra is csak a hajlítható Galaxy Z Fold belső paneljénél tesz kivételt. A kijelző ideális filmnézéshez, játszáshoz, de a mindennapi munkához és az S Pen érintőtoll használatához is.
A dél-koreai gyártó továbbra is hűséges a Qualcomm processzoraihoz. Ezért az S25 Ultra is a Snadpragon 8 Elite for Galaxy chippel van felszerelve. A Galaxy S24 Ultra-hoz képest az új chip hatékonyabb, 3 nm-es eljárással készül, így 35%-kal gyorsabb azonos energiafogyasztás mellett. A OneUI 7 az Android 15-re épül. A kezdőképernyőt hasznos parancsikonok és widgetek töltik meg. Emellett a gyártó a teljes termékcsaládra 7 évnyi frissítést garantál.
A nagy teljesítményű chip mellett operatív memóriából sincs hiány, bár a tavalyi 12 GB-tól nem lépünk tovább. A gyártó egyszerűen bízik a hardver és az operációs rendszer összjátékában. Az egyéb felszereltség tekintetében a Samsung Galaxy S25 Ultra szinte semmiben sem szenved hiányt. Az új modell Wi-Fi 7 és UWB támogatással is rendelkezik a pontos lokalizáció érdekében. A telefont az arcfelismeréssel vagy a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasóval védheted meg az illetéktelen hozzáféréstől.
A Samsung Galaxy S25 Ultra rendszere az S Pen kicsúsztatható tollal is használható, ami pozitív hatással lehet a termelékenységre. És igazán sokáig is dolgozhatsz vele, mert a Samsung megnövelte az akkumulátor üzemidejét, egyetlen feltöltéssel akár 31 órát is elérhetsz. Ez valószínűleg a hatékonyabb processzornak köszönhető. A 45 W-os gyorstöltés nem rossz, de nem is különösebben lenyűgöző. A multimédiás tartalmak fogyasztását a kiváló minőségű sztereó hangszórók teszik még élvezetesebbé.
A Galaxy AI új szintre emeli a mesterséges intelligenciát az új Samsung készülékekkel. A gyártó állítása szerint szorosan együttműködik a Google-lel, az Android operációs rendszer készítőjével. Nagyban megkönnyíti és kibővíti a felhasználói bevitelt, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy többféle módon tegyenek fel kérdéseket. A szövegen és az érintésen túl ezenfelül egy teljes dokumentumot, egy képet is bemutathatsz az AI-nak, és természetesen beszélhetsz is hozzá. A Galaxy AI multimodális képességei gondoskodnak róla, hogy a feltett kéréseket azonnal feldolgozza és jobban meg is értse.
A beszélgetésen belül megadhatsz egy kérést, amely végrehajtásra kerül az alkalmazások között anélkül, hogy manuálisan kellene váltani közöttük. A magyar nyelvi támogatás azonban még mindig hiányzik.
A fotógalériában például részletesen leírhatsz egy fényképet, és a telefon megkeresi azt. A rajzolási asszisztens segítségével a telefon a leírás vagy a vázlat alapján készít képet. A képen egy vízjel lesz, amely jelzi, hogy a képet mesterséges intelligencia hozta létre.
A frissített Circle to Search funkció még gyorsabban keres és figyelembe veszi a kontextust is. Emellett automatikusan felismeri a weboldalt, telefonszámot vagy e-mailt, így ha rákoppintasz a telefonszámra, azonnal tárcsázik, a weblap betöltődik, vagy egy új e-mail nyílik meg a megadott címzettel.
A további finomságok közé tartozik a figyelmeztetések és a Now Brief üzenetek összefoglalása. A telefon képes felvenni egy telefonbeszélgetést, leírni azt, és röviden összefoglalni a megbeszélt témát. A Modes and Routines üzemmód automatizálja a rendszeres és ismétlődő tevékenységeket, például a vezetést. A Galaxy S25 Ultra ebben az üzemmódban magától bekapcsolja például a Spotify-t és a navigációt.
A rögzített videofelvételekből az Audio Eraser funkció eltávolítja a zavaró környezeti hangokat és zajokat. A mesterséges intelligencia képes felismerni, hogy mi az, ami felesleges, és mi az, ami a felvétel része kell, hogy maradjon. Az automatikus videószerkesztés sok időt takarít meg például a közösségi hálózatokon való megosztás során. Végül, de nem utolsósorban a Gemini hangalapú asszisztens is rendelkezésre áll.
Az, hogy a Samsung Galaxy S okostelefonok nagyszerű fotómobilok, már jól ismert. Éppen ezért a Galaxy S25 Ultra semmit sem bíz a véletlenre, még tovább javítja a meglévő kínálatot. A kamerák száma nem változott, de nem is lenne rá szükség. A gyártó azonban dolgozott a minőségen. A ProVisual Engine rendszert egy jobb processzorral javították fel, ami a jobb eredmények elérését segíti a felvételkészítés és az azt követő utómunka során.
A legfontosabb nem meglepő módon az f/1.7-es rekeszértékkel és optikai képstabilizátorral ellátott 200 Mpx-es kamera. A Nightography móddal a teljes sötétségben való fotózás sem fog ki rajta, de a Samsung a valósághűbb bőrtónusokat is kiemeli. Van még egy pár teleobjektív 10 és 50 megapixeles felbontással, amelyek 3x és 5x optikai zoommal rendelkeznek. Szándékosan hagytam a végére a nagylátószögű érzékelőt, amely hatalmasat fejlődött.
A pixelek száma 4-szeresére, 50 Mpx-re nőtt. Tehát jobb ultraszéles látószögű fotókra és jobb minőségű makrófotókra számíthatsz. Ezek azok, amelyek erre az érzékelőre támaszkodnak. A szelfikamera rejtélyes módon továbbra is csak 12 Mpx-es, de a tulajdonságait elnézve egy minőségi érzékelőről van szó. Képes például 4K videofelvételeket készíteni 60 fps sebességgel.
A hátlapi kamerával készült videofelvételek kapcsán a Samsung jobb mozgásrögzítésről számol be, gyenge fényviszonyok között készített felvételek esetén. A fejlett mozgáselemzés és a zajcsökkentés is sokat segít. Maximálisan 8K felbontásban, filmszerű 24 vagy a szokásos 30 képkocka/másodperc sebességgel készít felvételeket.
Szerencsére az ár nem indokolatlanul magasabb, amire volt már példa a múltban. A 256 GB-os tárhellyel rendelkező változat 599 990 Ft-ról indul. A dupla akkora, 512 GB-os változat 669 990 Ft-ba kerül, az abszolút csúcs, 1 TB-os változat pedig 769 990 Ft-ért vihető haza.
Az alábbi táblázatban összehasonlítjuk az új, legújabb generációs Galaxy S25 Ultra és az előd Galaxy S24 Ultra specifikációit.
Paraméterek/Modell | Samsung Galaxy S25 Ultra | Samsung Galaxy S24 Ultra |
---|---|---|
Kijelző | Képátló: 6,9" | Képátló: 6,8" |
Felbontás: 3 120 × 1 440 px, 498 ppi | Felbontás: 3 120 × 1 440 px, 505 ppi | |
Típus: AMOLED | Típus: AMOLED | |
Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | |
Védelem: Gorilla Glass Armor 2 | Védelem: Gorilla Armor | |
Hátlapi kamera | Fő: 200 Mpx, f/1,7, OIS | Fő: 200 Mpx, f/1,7, OIS |
Széleslátó: 50 Mpx, f/1,9 | Széleslátó: 12 Mpx, f/2,2 | |
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, OIS, (3×) | Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, OIS, (3×) | |
Teleobjektív: 50 Mpx, f/3,4, OIS, (5×) | Teleobjektív: 50 Mpx, f/3,4, OIS, (5×) | |
Előlapi kamera | 12 Mpx, f/2,2 | 12 Mpx, f/2,2 |
Lapkakészlet | Qualcomm Snapdragon 8 Elite | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
GPU | Adreno 830 | Adreno 750 |
RAM | 12 GB | 12 GB |
Belső tárhely | 256 / 512 GB / 1 TB | 256 / 512 GB / 1 TB |
Operációs rendszer | Android 15 | Android 14 |
5G hálózati támogatás | ✓ | ✓ |
3,5 mm-es jack | ✕ | ✕ |
Ellenállóság | IP68 | IP68 |
Akkumulátor | 5 000 mAh | 5 000 mAh |
Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 45 W / 25 W | Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 45 W / 15 W | |
Méret | 162,8 × 77,6 × 8,2 mm | 162,3 × 79 × 8,6 mm |
Tömeg | 218 g | 232 g |
Csomag tartalma | USB-C kábel, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató | USB-C kábel, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató |
Ár* | 599 990 Ft-tól | 479 990 Ft-tól |
i
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Minden idők legjobb Samsungja most tényleg telitalálatnak tűnik. A gyártónak sikerült a belső felszereltségen túl vizuális szempontból is megújulni. A verseny áradatában a Samsung Galaxy S25 Ultra szépen kiemelkedik a tömegből, ezzel a legigényesebb felhasználók érdeklődését is biztosan felkelti. Páratlan kijelzőt, emellett maximális produktivitást kínál az intelligens AI asszisztensnek és az S Pennek köszönhetően, na és persze kiváló kamerákat.