Akvizice ApF HU Akvizice ApF HU

Time-of-Flight érzékelő - áttörés a 3D szkennelésben?

Termékkatalógus

Cikk

Habár a Time-of-Flight (ToF) elvét már régóta alkalmazzák a 3D módszerek esetében, manapság egyre több mobiltelefon tulajdonos ismerkedik meg vele a minőségi kamerák kapcsán. Mit rejt a 3D adatgyűjtés innovatív módszere és milyen újdonságokat rejt az okos készülékek világában?

Mi az a Time-of-Flight (ToF) érzékelő?

A Time-of-Flight érzékelő fénysugarakkal vagy ultrahanggal méri meg az érzékelő és a látósugarába eső tárgyak közötti távolságot. A fénysugarakat gyakrabban alkalmazzák ennél a mérési módszernél, hiszen nagyobb sebességet és szélesebb átviteli tartományt kínál az ultrahanghoz képest. A spektrum infravörös részét kihasználva csökkenthető a zajszint, így könnyebben különválasztható a fénysugár a normál napfénytől.

i A hangjelzéseken alapuló távolságmérést echolokátornak és hívják. A delfinek és a denevérek gyakran használják ezt a módszert a természetben.

A Time-of-Flight érzékelőt számos területen alkalmazzák rengeteg felhasználási célra. Szkenneli a tárgyakat, navigálhatsz vele egy épületen belül, felismeri a tárgyakat, megkülönbözteti a különböző gesztusokat a 3D vizualizáció és a kiterjesztett valóság esetén, sőt, real-time módban még a digitális fotókat is szerkesztheted segítségével. Tehát a Time-of-Flight érzékelőt nem csak az IoT eszközökben és drónokban alkalmazzák előszeretettel, hanem az okostelefonokban is.

Hogyan működik a Time-of-Flight érzékelő?

A Time-of-Flight érzékelő olyan jeleket küld, amely az érzékelő látótávolságán belül visszapattan a tárgyakról, majd innen visszatér az érzékelő vevőegységéhez. Pixelenként hasonlítja össze a jel elküldésének és fogadásának idejét, pontosabban azt, hogy az érzékelőtől elküldött és visszaért jel távolsága milyen specifikus értéknek felel meg. A mozgó készülékek esetében rengeteg ilyen jelről van tudomásunk. Ezek közül sok érzékelő képes alvó üzemmódban energiahatékony működésre.
Time-of-Flight érzékelő, elv

A távolság kiszámítása a fenti képlet alapján történik.

Time-of-Flight a fotók javításához

A Time-of-Flight érzékelő kulcsfontosságú a mobiltelefonnal készített képek minőségének finomításában. Mivel minden egyes Pixel távolságát nagyon precízen méri az érzékelőhöz viszonyítva, a háttérmosott hatás még jobb lehet. A túlzottan finomhangolt szoftvereknek továbbra is szükségük lesz erre a funkcióra, megfelelően hasznosíthatják az érzékelő adatait. Éppen ezért jelen pillanatban minden az egyes telefonok termékein múlik.

i A Time-of-Flight érzékelő, amely a spektrum infravörös részéből továbbítja a jelet, kiválóan alkalmas a fotók készítésére még alacsony fényviszonyok között is.
Time-of-Flight érzkelő; képmélység

Ezen a képen az alanyok távolságát színkóddal jelölték.

Miben különbözik a többi 3D technológiától?

Más 3D szkennelési módszerekkel ellentétben, mint például a sztereó szkennelés vagy a strukturált fény, a Time-of-Flight érzékelő maximum 160 képkockasebesség értékkel valós időben biztosítja az alkalmazhatóságot. Ezen felül ez a technológia meglehetősen olcsó és nem bonyolult a feldolgozása sem. Az összes 3D módszer közül ez kínálja a legjobb felbontást is.

Mobiltelefonok ToF érzékelővel

A ToF nem egy forradalmi újdonság, ugyanis ezzel az érzékelővel már elég régóta kísérleteznek. Ez az érzékelő található például a Microsoft második generációs Kinect mozgásérzékelőjében is. Továbbá gyakran alkalmazzák a Föld felszínének LIDAR szkenneléséhez drónok és önmagukat irányító járművek esetében.

Time-of-Flight senzor; lidar

A Föld felszínének LIDAR szkennelési eredménye.

Nemrégiben a ToF kamerák fokozatosan kerültek bele egyre több mobilkészülék felszereltségébe azzal a céllal, hogy jelentős mértékben javítsák az elkészült képeket vagy a kiterjesztett valóságot. Már arról is hallhattunk feltételezéseket, hogy a ToF esetleg az iPhone készülékekbe is bekerül. Jelenleg nem kevés mobiltelefonban kevés mobiltelefonban található meg a Time-of-Flight érzékelő, az alábbiakban megtekintheted az egyes modelleket:

Time-of-Flight és a Honoru P30 Pro

A Honor P30 Pro a Time-of-Flight érzékelőt és a Leica kamerát kombinálja.

i Érdekelhet

A Time-of-Flight (ToF) érzékelőt akkor alkalmazzák, amikor szükség van egy tárgy távolságának vagy mélységének precíz megmérésére. Emellett az okostelefonokban is egyre inkább elterjedt kiegészítő, hozzájárul a fotók össz-élményének javításához vagy a virtuális illetve kiterjesztett valóság használatához is. A jövőben biztosan sokat hallunk majd a ToF érzékelő felől.

Nyomtatás
P-DC1-WEB05
28 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 millió megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérő
Több infó
Felhívunk és szakértői tanácsot adunk
06-1-701-1111
Kérdés a rendeléssel kapcsolatban
Kérdés a termék(ek)kel kapcsolatban
Kérjük, add meg a telefonszámodat:
Keress minket
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.
További információ Kevesebb információ