27" Philips 27M2N3501PA/00 - Monitor
Reviews 27" Philips 27M2N3501PA/00
Interested in reviews of 27" Philips 27M2N3501PA/00? It got 4.5 out of 5 stars from our customers. Find specific customer reviews of 27" Philips 27M2N3501PA/00 below. We will appreciate if you also share your experiences with 27" Philips 27M2N3501PA/00 after purchasing.
In stock
Add to Cart More Information
User Reviews
Marek, Chomutov 4flag
Rated 25/11/2025, variant 27" Philips 27M2N3501PA/00
Verified purchase
Great monitor at a great price (Black Friday)
Picture
Frequency
Colours
Price
0 ×Report
Automatic translation
Denis, Nová Ves pod Plešíflag
Rated 20/11/2025, variant 27" Philips 27M2N3501PA/00
Verified purchase - review from a price comparison website
Gorgeous display
Smooth
Speakers
Quick
Different game modes adjustable
144hz
Stand
0 ×Report
Automatic translation
Anonymous customerflag
Rated 13/11/2025, variant 27" Philips 27M2N3501PA/00
Verified purchase
Beautiful colours
High refresh rate
The built-in speaker is a rattle, but that's pretty much the case with all monitors
Anonymous customerflag
Rated 12/11/2025, variant 27" Philips 27M2N3501PA/00
great monitor for work
nothing
Customer, jesenikflag
Rated 09/11/2025, variant 27" Philips 27M2N3501PA/00
I recommend it.
New in September 2025! no old dig. price vs performance. 4000 on alza. beautiful design, adjustable height, thin arms, image krasny, brightness enough even on a sunny day next to the window. setting directly on the display but also by joystick at the back on the right edge. the possibility to customize everything according to your taste. I have a day-night. great results in peer reviews. in this price category- speed -color rendering -color calibration-contrast nadstardatni.. for everyday work but also for demanding games through. DisplayPort 1.4 refresh rate up to 260 Hz! and HDMI 2.0 144 Hz. you will also find an HDMI and DisplayPort cable in the package.
HDMI 2.0. but still, 144Hz is the bomb. but most gamers connect via DisplayPort at 240Hz or overclock to 260Hz.
Aleš, Brandýs nad Labem - Stará Boleslavflag
Rated 28/10/2025, variant 27" Philips 27M2N3501PA/00
It's working as it should.
I like the white colour of the frame.
Customization options for each mode.
the joystick on the back of the monitor is the only control and it looks like it won't last long.
Barbora, Tetovflag
Rated 27/09/2025, variant 27" Philips 27M2N3501PA/00
super positioning
the monitor setting itself with the power button
appearance
works fine
minimum barrier - a one-centimetre black line on the edges
Jana, Mníšek pod Brdyflag
Rated 11/09/2025, variant 27" Philips 27M2N3501PA/00
Son satisfied
Nothing
21 - 28 from 28
P-DC1-WEB20
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ