48" Samsung QE48S85H
Television - SMART OLED, 121cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 300×200, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, G
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
48" Samsung QE48S85H 531,990 Ft Expected June 2026
Buy
Benefits of Pre-Orders:
  • You can cancel your pre-order anytime without giving any reason.
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
  • There is no need to pay in advance. You can choose a cash on delivery.
  • Available stocks are distributed among customers in all countries served by Alza.
48" Samsung QE48S85H
Specifications
Compare
Diagonal
48 " (121.92 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Screen size and resolution
Diagonal
48 " (121.92 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Screen surface
Anti-Glare
Operating system
Operating system
Tizen OS
Interface Language
Czech, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Bixby
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 6E
Audio-video connectors
HDMI s eARC
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
3.96 cm
TV weight
10.5 kg
Height without stand
Depth without stand
3.96 cm
Base width / leg spacing
53.4 cm
Package width
Package height
77 cm
Box depth
14.3 cm
Package weight
15.5 kg
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
230 W
Typical power consumption
62 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 48" Samsung QE48S85H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 48" Samsung QE48S85H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 48" Samsung QE48S85H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 48" Samsung QE48S85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 48" Samsung QE48S85H
P-DC1-WEB20
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ