75" Samsung UE75U8072H
Television - SMART LED, 191cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 400×300, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, F
Add to list
75" Samsung UE75U8072H 379,990 Ft Expected June 2026
75" Samsung UE75U8072H
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
TV height
TV depth
7.7 cm
TV weight
21.6 kg
Height without stand
Depth without stand
7.7 cm
Package weight
30.6 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Control in package
smart
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Typical power consumption
129 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 75" Samsung UE75U8072H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" Samsung UE75U8072H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Samsung UE75U8072H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 75" Samsung UE75U8072H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Samsung UE75U8072H
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ