• Szerző: Ondřej Chabr
A Nothing a fülhallgatókkal elért sikere után a nyitott kialakítású fülesek szegmensébe is belevág. Az első ilyen modell a Nothing Ear(open), amely valószínűleg nem mindenkinek fog tetszeni, másrészt viszont biztosan rajongókra talál majd. Miben tűnik ki a többi közül?
A Nothing Ear(open) az open-ear fülhallgatók csoportjába tartozik. Újdonságnak számít a Nothing kínálatában, mivel eddig csak az Ear és az Ear(a) fülhallgatókat kínálta. A kategória célja, hogy olyan kényelmes társ legyen, amely nem zárja el a füleidet a külvilágtól, mégis a tökéletes hallgatási élményre törekszik.
A Nothing olyan stílusban alkotta meg a fülhallgatóit, amely teljesen a sajátja. Számíthatsz tehát a fehér, fekete, piros és egy aprócska, átlátszó rész színkombinációjára. Mindkét fülhallgató egy hosszú, lekerekített testből áll, amely közvetlenül a fül formájára emlékeztet. Majd körbetekeredik körülötte. A Nothing Ear(open) anyaga szilikon, a 14,2 mm-es hangszórókat titán borítja, ami 30%-kal könnyebbé teszi a fülhallgatót. A fülhallgatók súlya így mindössze 8 gramm.
Mind az Ear(open) fülhallgató, mind a tokja IP54-es besorolású, így esőben is sétálhatsz vele, vagy edzés közben is használhatod, miközben izzadság érheti. Mindkét füles egy pár mikrofonnal van felszerelve. A vezérlés csípéssel történik, így a zenét könnyen megállíthatod vagy elindíthatod, dupla csípéssel számot válthatsz, lenyomva tartva állíthatod be a hangerőt stb.
Aggódsz amiatt, hogy a Nothing Ear(open) a nyitott kialakítás miatt elárulja a telefonbeszélgetés tartalmát a környezetednek, vagy hogy mások is hallják majd a zenét, amit éppen hallgatsz? A fülhallgató hangszórói irányítottak, így a lejátszott tartalom csak a te füleidre irányulhat. Ez valószínűleg némi megszokást igényel, ha a felhasználó korábban még nem próbálta a nyitott kialakítást.
A hangminőséget tekintve a gyártó a kategória leghűségesebb zenehallgatási élményét ígéri. A szabadalmaztatott, alacsony torzítású membrán lehetővé teszi az erős basszus komponens megjelenését. A fülhallgató emellett olyan algoritmussal rendelkezik, amely azonnal érzékeli az alacsony frekvenciákat, és ennek megfelelően módosítja a hangbeállításokat.
További beállításokhoz használd a Nothing X alkalmazást, ahol a megjelenített görbén állíthatod be az equalizert. Ha minimális késleltetésű hangzásra van szükséged, például online játék közben, a Nothing Ear(open) erre is készen áll. Ha a telefonon aktív a játékmód, akkor a fühallgatóval párosítva a késleltetés maximum 120 ms-ra csökken. Az alkalmazás segítségével igénybe veheted a fülhallgató megkeresésére szolgáló funkciót is.
Bár a népszerű környezeti zajszűrés (ANC) itt nem érhető el, a Nothing Ear(open) funkcióit tekintve sikerül javítani azon, hogy a másik oldalon hogyan hallanak minket hívás közben. A mikrofonok Clear Voice technológiát használnak, amely AI-alapon működik, hogy csökkentse a zajt, minimalizálja a visszhangot és élesebben fókuszáljon a hangunkra.
A Nothing Ear(open) fülhallgató az USB-C töltőtokkal akár 30 órán keresztül is képes zenét lejátszani, önmagában pedig 8 órán keresztül. Egy 10 perces töltéssel további 2 órányi használatra elegendő energiát kapsz. A tok mindössze 2 cm magas és szokatlanul hosszúkás alakú, így könnyen elfér a zsebben.
A Nothing Ear(open) műszaki paraméterei közül nem szabad elfelejtenünk megemlíteni a Bluetooth 5.3, illetve az AAC és SBC codec-ek támogatását sem. A telefonhoz és a Nothing X alkalmazáshoz való csatlakozáshoz Android 5.0 vagy iOS 13 verzió szükséges. A kezdeti párosítás Androiddal gyors és egyszerű a Google Fast Pair-nek köszönhetően.
A Nothing Ear(open) októbertől lesz megvásárolható 65 990 Ft-os áron, de már most előrendelhető.
i
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
A Nothing ismét meg tudott lepni. A vállalat egy újabb változattal bővíti fülhallgató termékcsaládját, amely elsősorban azokat a kevésbé igényes felhasználókat szólítja meg, akik egész nap viselni szeretnék a fülhallgatót. Ugyanakkor azoknak is jól jöhet majd, akik fülének kényelmetlenek a hallójárati (in-ear) fülhallgatók. Nem tagadják meg identitásukat, így ha már van más Nothing terméked is, tökéletesen illeszkednek majd egymáshoz.