Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Akvizice ApF HU

Milyen switchet vegyek otthonra és az irodába?

Termékkatalógus

Cikk

Aktualizálva:

Több eszközt kell csatlakoztatnod az internethez otthon vagy az irodában? Ebben az esetben egy tipikus, öt porttal rendelkező router nem elegendő, ekkor jön képbe egy másik eszköz, az ún. hálózati switch (kapcsoló). Mi alapján válasszunk? És mi a különbség az egyes modellek között?

mi az a switch; hálózati eszközök; számítógépes hálózat; LAN;

Milyen switchet vegyek otthonra és az irodába? - TARTALOM

  1. Mi az a switch? - A switch működése
  2. A switch és a számítógépes hálózat
  3. Milyen switchet vegyek?
  4. A switch központi kezelése

Mi az a switch? - A switch működése

A switch egy olyan hálózati elem, amely a végberendezések vagy a hálózat részeinek összekapcsolására szolgál. Az internet elosztó switch az az eszköz, amely hálózatokat hoz létre, mivel a hálózat középpontjában áll. A hálózati forgalmat úgy koordinálja, hogy a fogadott adatkereteket kizárólag a címzettnek küldi, így a csatlakoztatott eszközök használatát egyedileg optimalizálja.

Otthoni környezetben jellemzően a switch helyén egy WiFi router található, amely képzeletbeli hidat képez az internet és a helyi hálózat között. Egyedi esetekben azonban a switch otthonra is hasznos lehet. Mikor? Például, ha a szabványos WiFi router 5 portja már nem elegendő az összes eszköz csatlakoztatásához. Igen, a felhasználók túlnyomó többsége a vezeték nélküli WiFi csatlakozást választja, de egy okos TV, asztali számítógép, IP kamera, NAS szerver vagy nyomtató jobb, ha kábelen keresztül csatlakozik. Ezt figyelembe véve, érthető, miért lehet fontos a fent említett switch otthonra, amely akár 48 szabad porttal is rendelkezhet. Egy ilyen switch elosztó kiválóan alkalmas a hálózati elágazás megvalósításához, ill. több eszköz vezeték nélküli technológia helyett hálózati kábelen keresztül történő csatlakoztatásához.

Mire jó a switch?

  • Már van WiFi routered, de további eszközöket kell csatlakoztatnod kábelen keresztül.
  • Egy adatcsatlakozón keresztül több számítógépet kell csatlakoztatni.
  • A vállalati hálózatokban az egyes szegmenseket köti össze egymással.
  • Az alap verzió egy jó áron kapható hálózati eszköz.

Miért jó a WiFi router?

  • Ez egy olyan alapvető aktív eszköz, amely nélkül nem lehet otthoni környezetben csatlakozni az internethez.
  • Általában legfeljebb 5 szabad csatlakozót kínál, ami sok esetben nem biztos, hogy elegendő.
  • Gyakran USB-porttal rendelkezik a nyomtató vagy külső meghajtó egyszerű hálózati környezetben történő használatához.

A switch és a számítógépes hálózat

Ha legalább egy kicsit meg akarod érteni, hogyan működik a kommunikáció a számítógépes hálózatokban, ismerned kell néhány alapelvet. Kezdhetjük azzal, mit tekint az átlagfelhasználó számítógépes hálózatnak. Egyszerűen fogalmazva, a számítógépes hálózatot úgy lehet elképzelni, mint két vagy több összekapcsolt számítógépet, ahol azok kommunikálni tudnak egymással, és meg tudják osztani egymással az erőforrásokat, például a nyomtatót vagy az internet-hozzáférést.

Az ilyen hálózatok azonban számos paraméter szerint csoportosíthatók. Először is a mérettől vagy a felhasználástól függően. Létezik helyi hálózat (LAN), nagy kiterjedésű hálózat (WAN), virtuális magánhálózat (VPN), tárolóhálózat (SAN) és természetesen sok más. A hálózatokon belül a topológia, azaz a hálózatok elrendezése is rendkívül fontos. Jelenleg főként a csillag alakot használják, ahol a hálózat közepén áll a fő aktív eszköz, amelyhez a hálózat egyes részei csatlakoznak. A számítógépes hálózaton belül nem szabad megfeledkeznünk a kapcsolat módja szerinti felosztásról sem. Ez alapján megkülönböztethetünk vezeték nélküli (WiFi) és vezetékes hálózatokat, ez utóbbiak csavart érpárral (twisted-pair) legfeljebb 100 méteres távolságig működnek, illetve optikai szálakkal is működhetnek, amelyek nagyobb távolságokon nagy átviteli sebességre alkalmasak.

mi a switch; internet elosztó switch; hálózati eszközök; számítógépes hálózat; LAN;
Tipikus hálózati kábelezés, amelyet egy router, egy hozzá csatlakoztatott internet elosztó switch és az ebből kiinduló, az egyes hálózati elemekhez vezető kábelezés alkot.

A legszélesebb körben használt számítógépes hálózatot helyi hálózatnak (LAN) nevezik, amely a TCP/IP családba tartozó protokollokat használ. Természetesen magát a hálózatot is bizonyos elemekből kell felépíteni. Elsősorban a számítógépekről, laptopokról, szerverekről, nyomtatókról és egyéb eszközökről van szó, amelyek között lehetővé kívánjuk tenni a kommunikációt. A másik részt képezik a tényleges fizikai kapcsolatot biztosító eszközök, nevezetesen a patch kábelek, az aktív hálózati eszközök. Ezek lehetnek hálózati adapterek, kapcsolók (switch), routerek vagy vezeték nélküli hozzáférési pontok (WiFi AP).

Mi az az IP-cím?

Az IP-cím egy egyedi szám, amelyet minden az internet protokollon (IP) keresztül kommunikáló eszközhöz hozzárendelnek. Nemcsak a számítógépeknek, laptopoknak vagy nyomtatóknak van saját IP-címe, hanem minden telefonnak, tabletnek vagy új mosógépnek is. Természetesen az egész sokkal bonyolultabb, mivel az eszközök túlnyomó többsége rendelkezik egy belső IP-címmel, amelyet a helyi hálózat WiFi routerétől vagy a switchtől kap. Ezután csak a kiválasztott eszközök rendelkeznek nyilvános és rögzített IP-címmel, amely bárhonnan elérhető.

Az IP-cím ismerete rendkívül fontos az eszközök közötti kommunikáció szempontjából. A tipikus felhasználónak azonban magával a címzéssel nem kell foglalkoznia. A belső hálózaton belül az ún. DHCP-szerver kerül használatra, amely automatikusan kiosztja az IP-címeket az általad megadott szabályok szerint. A nyilvános, rögzített IP-címet az internetszolgáltató osztja ki, és mint lentebb láthatod majd, ezért a korábban ingyenes szolgáltatásért ma már komoly összegeket kell fizetned.

hálózati beállítások; LAN; IP cím; DHCP szerver;
Példa a DHCP-szerver által az egyes eszközökhöz rendelendő IP-címek tartományának beállítására.

i

Mi az IP-cím? További tudnivalók cikkünkben.

Dinamikus vs. statikus IP-cím

Az internetszolgáltatók különböző típusú IP-címeket kínálnak. Az alap a statikus IP-cím, amely szinte mindig jelentős többletköltséggel jár. A számítógép (router) mindig ugyanazt az IP-címet kapja. Ezzel szemben a dinamikus IP-cím rendszeres időközönként változik. Minden egyes alkalommal, amikor újra csatlakozol az internethez, elméletileg másikat kaphatsz. Míg a felhasználók számára gyakori, hogy hosszú időn keresztül ugyanazt az IP-címet kapják, a dinamikus kiosztásnál ezt senki sem tudja garantálni. Statikus IP-cím esetén igen.

switch jelentése informatika - IP-cím beállítások
A statikus IP-cím beállítása a Windows 10-ben. Ma a hálózatok 99%-a dinamikus IP-címeken alapul, ahol a felhasználónak nem kell bonyolult, a laikusok számára érthetetlen számokat megadnia.

Hogyan lehet megtudni a számítógép és a router IP-címét?

A Windows operációs rendszerben az IP-címet a Vezérlőpultban a Hálózati és megosztási központ menüponton belül találhatod meg. Itt találod az Adapterbeállítások módosítása menüpontot, és ha megnyitod, látni fogod a hálózati kapcsolatokat. Kattints a jobb gombbal az aktuális hálózati kapcsolatra a menü kibontásához. Az Állapot mező ki van jelölve. A párbeszédpanel megnyitásakor megnézheted a részleteket. A lista tartalmazza az eszköz és a router IP-címét, az alhálózati maszkot és egyéb kapcsolati információkat.

i Lokális (nem nyilvános) és nyilvános IP-cím
Ez az IP-cím felosztás meglehetősen fontos. A belső hálózatokhoz (egyszerűen fogalmazva, otthon, a lakásban) a 10-es tartományba eső címeket *. *. *., majd a 172.16-31. *. * vagy 192.168. *. *. számsorokat használják. Minden más IP-cím nyilvános.

A nem nyilvános IP-címek általában biztonságosabbak, mivel a helyi hálózaton több további biztonsági réteg felügyeli őket. A helyes beállításuk megvédhet a hackerek közvetlen támadásaitól. Ez a megnövelt biztonság azonban azt jelenti, hogy például nem biztos, hogy saját FTP-szervert üzemeltethetsz, ill. hogy ez a szerver nem érhető el más internetfelhasználók számára.

Mi az a tűzfal?

A tűzfal olyan hálózati eszköz, amely a belső és külső hálózat (internet) közötti forgalom ellenőrzésére és biztosítására szolgál. Valójában egyfajta ellenőrzőpontként működik, amely a különböző típusú támadásoktól véd, beleértve azokat is, amelyek lehetővé teszik a támadó számára, hogy átvegye az irányítást az eszköz felett.

Az alapvető tűzfal minden modern operációs rendszer része, de ebben az esetben csak egy adott számítógép védelmére szolgál, és a hálózaton belüli kommunikációt felügyeli. Hátránya, hogy a felhasználó letilthatja, ha a jogokat rosszul állítja be. Sokkal jobb megoldás a hardveres tűzfal, amelyen keresztül az internetkapcsolat fizikailag valósul meg. Egy ilyen tűzfal képes felismerni az egyes alkalmazásokat és a kommunikációban gyakran használt protokollokat, mint például a HTTP vagy a VPN. Ez lehetővé teszi az olyan támadások észlelését, amelyek a tűzfalat az engedélyezett portok használatával vagy egy legitim protokollal történő visszaéléssel próbálják megkerülni.

A tűzfal telepítése növeli a vállalati vagy otthoni informatikai infrastruktúra általános biztonságát. Ha a tűzfal jól van konfigurálva, akkor ez az egyetlen belépési pont, amelyen keresztül minden kommunikációnak át kell haladnia. A tűzfal ezután megvédi a hálózaton belüli összes eszközt a bejövő forgalom rosszindulatú elemeitől.

Milyen switchet vegyek?

Ha az a helyzet áll elő, hogy switch használatára van szükséged, annak kiválasztása egyáltalán nem nehéz. Alapvetően két fontos kérdést kell feltenned magadnak:

  • Hány portra van szükség (+ tartalék a jövőre nézve)?
  • Mekkora lesz a szükséges átviteli sebesség?

A portok száma a switch rendkívül fontos jellemzője, ezért azt javasoljuk, hogy mindig olyan modellt válassz, amely több szabad porttal rendelkezik, mint amennyire éppen most szükséged van. Nincs annál rosszabb, mint amikor két kábel miatt egy másik switchet kell vásárolni. Switch általában 5 portos, 8 portos, 10 portos, 12 portos, 16 portos, 24 portos és 48 portos változatban kapható.

internet elosztó switch; hálózati eszközök; számítógépes hálózat; LAN;
5 portos switch.

Ami a sebességet illeti, a mai szabvány az otthonokban és a céges környezetben 1 Gbit/s. Számos alaplap azonban már 2,5 Gbit/s sebességű integrált hálózati kártyákat is kínál. Nem foghatsz mellé akkor sem, ha olyan switch vásárlása mellett döntesz, amely nagyobb sebességet támogat, de ebben az esetben magasabb kezdeti befektetéssel kell számolnod. A portok száma és a sebesség után említésre méltó szempont még a switch kábel is. A jó hír az, hogy a Cat 5e Ethernet-kábelek még mindig elegendőek a korábban említett sebességhez. A még gyorsabb, 5 Gbit/s-os vagy annál is gyorsabb switchek esetében jobb minőségű Cat 6 kábelekre van szükség. De itt valójában már szerverszobákról vagy egyéb adatintenzív területekről beszélünk.

Végül, de nem utolsósorban, azt is érdemes átgondolni, hogy több switchet vagy csak egyet veszel-e. Mindkét esetben azonban erősen javasoljuk, hogy ugyanazon gyártó hálózati eszközeit használd. Ha például a kiválasztott switch otthonra lesz, akkor azt a WiFi router gyártójától szerezd be. Vállalati környezetben természetesen bonyolultabb a helyzet, de még ott is jó, ha egy márkát részesítünk előnyben. És nagyobb hálózatok esetében érdemes a jól bevált gyártók mellett dönteni, akik támogatják a switchek és routerek központi, egy helyről történő kezelését.

A switch központi kezelése

Nyilvánvaló, hogy ha több (akár több tucat) switch telepítését tervezed egy vállalatnál, akkor olyan központi platformot kell keresned, amelyen keresztül az egész hálózatot ellenőrizheted. Az a legjobb, ha kiválasztod egy adott gyártó egyik termékcsaládját, majd fokozatosan beszerzed a hálózati elemeket ettől a gyártótól. Tapasztalatból mondjuk, hogy meg vagyunk elégedve a TP-Link Omada nevű platformjával.

A központosított TP-Link Omada SDN rendszer teljesen egységes vezérlést, egységes beállítást és összességében egyszerű működést kínál. A szálláshely üzemeltetők például értékelni fogják az akár 48 portos switchek magas minőségét vagy a kiválasztott területek lefedettségét biztosító erős WiFi jelet. Egyéb bővítési szolgáltatások ugyanilyen könnyen megvalósíthatók, például egy speciális bejelentkezési portál az ügyfelek saját végberendezéseiken történő csatlakozásához. Egyébként a hálózatba való bejelentkezéssel egyidejűleg érdekes reklámüzeneteket is küldhetsz nekik. Teljesen különböző hozzáférési eszközök telepíthetők, így gond nélkül ki lehet szolgálni a kevésbé zsúfolt területeket, de a védtelen helyeket is, úgymint a vállalatok vagy bevásárlóközpontok vendéglátó helyeit.

TP-Link; Omada; mire jó a switch ; switch jelentése informatika
Az Omada SDN (Software-defined networking) platform integrálja a hálózati eszközöket, beleértve a hozzáférési pontokat, switcheket és átjárókat, és 100%-ban központosított kezelést biztosít.

A teljes hálózat kényelmes, felhőalapú kezelése

Változnak az idők, és ma már minden a felhőbe kerül, így a belső hálózatot például a mobiltelefonról is irányíthatod, amikor éppen külföldön nyaralsz. A TP-Link Omada platformon a belső hálózaton belüli egyes hálózati eszközök a fő felhővezérlőhöz kapcsolódnak, így a biztonságos felhő alapú kapcsolatnak köszönhetően a világ bármely pontjáról felügyelheted a vállalati hálózatodat. Használd nyugodtan a mobilalkalmazást (Android és iOS eszközökön is elérhető). Az egyes hozzáférési pontok, valamint az Omada felhővezérlők további hardverek beszerzése és telepítése nélkül kezelhetők. A felhő használatával pedig még csak aggódnod sem kell a tipikus hálózatfelügyeleti szolgáltatást futtató helyi kiszolgáló miatt. Biztonsági szempontból értékelendő az a tény, hogy a felhőben nem kerülnek tárolásra konfigurációs adatok, és nem folyik rajta keresztül vállalati kommunikáció.

TP-Link; Omada; hálózatkezelés; WiFi; mobilalkalmazás; switch működése
A világ bármely pontjáról hozzáférhetsz a hálózathoz, és mindent, amire szükséged van, kényelmesen, a mobiltelefonodról konfigurálhatsz.

Okos és egyszerű felügyelet

A hálózaton lévő több száz eszköz kezeléséhez egy jól átlátható felületre van szükség. A TP-Link és az összes többi gyártó, aki hasonló megoldásokat gyárt, egy teljes mértékben konfigurálható dashboardra támaszkodik, amely a design és a funkciók tekintetében sokféleképpen módosítható. A távoli hozzáférés másik módja a fent említett mobilalkalmazás, amely megkönnyíti a munkát, ugyanakkor valós áttekintést nyújt a hálózat állapotáról és használatáról, beleértve magát a forgalmat is. Ugyanazon a dashboardon belül tájékozódhatsz a hálózat állapotáról, a rendellenes eseményekre vonatkozó riasztásokról és az esetleges értesítésekről, vagy figyelemmel kísérheted a legfontosabb adatokat egy zsúfolt helyen. A grafikus hálózati topológia segít az informatikai rendszergazdáknak gyorsan azonosítani és lokalizálni minden problémát. És ugyanilyen könnyen frissítheted egyszerre több hozzáférési pont firmware-ét is, ami például biztonsági szempontból fontos.

TP-Link; Omada; hálózatkezelés; WiFi; switch elosztó
Az átlátható központi adminisztráció webböngészőből is elérhető.

Kiberbiztonság

A rendkívüli érzékenységet szem előtt tartva a kiválasztott switchek robusztus védelemmel rendelkeznek, beleértve a felhasználók adatainak fokozott védelmét is. A legfontosabb biztonsági funkciók közé tartozik az egyéni VPN, az erős tűzfal, az URL/IP/MAC-szűrés, a hozzáférés-szabályozás, a fejlett WPA3 titkosítás és az ideiglenes hozzáférés regisztrálására szolgáló speciális portál. Így mindig vissza tudod követni, hogy egy eszköz mit csinált a hálózaton.

Optimalizálás hang- és videó alkalmazásokhoz

A korszerű Quality of Service (QoS) technológiával jobban kezelheted az adatáramlást a hálózaton belül. Például a hang- és videó alkalmazások adatai magasabb prioritást kaphatnak különböző tényezők, például az IP-cím, a MAC-cím, az UDP-port száma és egyéb jellemzők alapján. A QoS segítségével a hang- és videó alkalmazások megszakítás nélkül futnak, még akkor is, ha a sávszélesség nem túl jó.

VLAN

Korábban különböző switcheket kellett használni a különálló hálózatok létrehozásához (így párhuzamos infrastruktúrát kellett kiépíteni). Napjainkban azonban igen elterjedt a VLAN-ok (virtuális LAN-ok) használata, amelyek lehetővé teszik több különálló hálózat (alhálózat) működtetését egyetlen aktív elemen belül. Egyszerűen fogalmazva, a switchet több logikai switchre oszthatjuk, ha bizonyos portokat bizonyos VLAN-okhoz rendelünk. Ez azonban azt is biztosítja, hogy a VLAN-ok között nem lehet közvetlenül kommunikálni.

PoE tápegység

A Power over Ethernet (PoE) egy olyan technológia, amely lehetővé teszi, hogy az internet elosztó switch egyidejűleg áramforrásként szolgáljon és adatokat is továbbítson egy Ethernet-kábelen keresztül. A PoE-kompatibilis switchek kínálta előnyök hatékonyabb megoldást kínálnak az olyan eszközök, mint a VoIP, IP-kamerák és hozzáférési pontok csatlakoztatásához. A PoE tápellátásnak köszönhetően az IP-telefonok esetében költségeket takaríthatsz meg, de egy további adapter kábelezésére sem lesz szükség.

i Ezek is érdekelhetnek:

A switch egy sokoldalú hálózati eszköz, amely otthoni környezetben is bevethető, de elsősorban vállalati környezetben kerül alkalmazásra.

4,9 394×
TP-LINK TL-SG105
Switch - QoS (Quality of Service), LAN portok átviteli sebessége 1 Gbit, mérete 25 × 99,8 × 98 mm (Ma×Sz×Mé)
7 680 Ft
Szállításra kész > 10 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: TP666k
4,9 329×
TP-LINK TL-SG108
Switch - QoS (Quality of Service), LAN portok átviteli sebessége 1 Gbit, mérete 25 × 158 × 101 mm (Ma×Sz×Mé)
10 990 Ft
Szállításra kész > 5 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: TP666v
4,9 78×
TP-LINK TL-SG108E
Switch - L2, QoS (Quality of Service), menedzselhetőség (smart Switch, web Manageable) és VLAN (Virtual Local Area Network), mérete 25 × 158 × 101 mm (Ma×Sz×Mé)
11 390 Ft
Szállításra kész > 5 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: TP666w
4,8 44×
Ubiquiti USW-Flex-Mini
Switch - PoE (Power over Ethernet) és VLAN (Virtual Local Area Network), LAN portok átviteli sebessége 1 Gbit, 5 port 1 Gbit sebességgel, mérete 21 × 107 × 70 mm (Ma×Sz×Mé)
15 190 Ft
Szállításra kész > 5 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: PW089p1
4,9 293×
D-Link DGS-105/E
Switch - IGMP Snooping és QoS (Quality of Service), LAN portok átviteli sebessége 1 Gbit, mérete 28 × 100 × 98 mm (Ma×Sz×Mé)
10 590 Ft
Szállításra kész 3 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: NN310a
5,0
Ubiquiti USW-FLEX
Switch - PoE (Power over Ethernet) és VLAN (Virtual Local Area Network), LAN portok átviteli sebessége 1 Gbit, 5 port 1 Gbit sebességgel, mérete 28 × 123 × 107 mm (Ma×Sz×Mé)
47 890 Ft
Szállításra kész > 5 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: PW089p2
4,8 12×
Ubiquiti UniFi Dream Machine Pro
Router - 8× GLAN, 4000 MB RAM,
262 290 Ft
Szállításra kész > 5 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: PW099b2
4,8 94×
Mercusys MS105G
Switch - desktop, 5× RJ-45, LAN portok átviteli sebessége 1 Gbit, mérete 25 × 105 × 70 mm (Ma×Sz×Mé)
Leárazás -7 %
3 990 Ft 4 290 Ft
Szállításra kész > 10 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: TP648a1
4,8 140×
D-Link GO-SW-5G
Switch - mérete 22,45 × 94 × 75 mm (Ma×Sz×Mé)
6 390 Ft
Szállításra kész > 5 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: NN310a2
3,4
D-LINK DGS-1016S
Switch - 16 portos gigabites switch, ventilátor nélküli, fém, asztali vagy falra szerelhető, vékony, alacsony profilú kivitel
34 590 Ft
Szállításra kész 5 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: NN2020Mi022
Ubiquiti USW-Pro-48-POE - Switch Ingyenes
szállítás boltjainkba
4,7
Ubiquiti USW-Pro-48-POE
Switch - PoE (Power over Ethernet), menedzselhetőség (smart Switch, web Manageable) és VLAN (Virtual Local Area Network), LAN portok átviteli sebessége 10 Gbit, mérete 44 × 442 × 400 mm (Ma×Sz×Mé)
500 890 Ft
Szállításra kész 1 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: PW089k2
4,6 215×
TP-LINK TL-SF1008D
Switch - LAN portok átviteli sebessége 100 Mbit, 8 port 100 Mbit sebességgel, mérete 22,5 × 134,5 × 79 mm (Ma×Sz×Mé)
5 390 Ft
Szállításra kész > 10 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: TP661
4,8 137×
D-Link GO-SW-5E
Switch - LAN portok átviteli sebessége 100 Mbit, mérete 21 × 87 × 47 mm (Ma×Sz×Mé)
3 290 Ft
Szállításra kész > 10 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: NN310a3
4,8 375×
TP-LINK TL-SG1005D
Switch - LAN portok átviteli sebessége 1 Gbit, mérete 28 × 165 × 108 mm (Ma×Sz×Mé)
6 190 Ft
Szállításra kész > 10 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: TP666
4,9 17×
TP-Link LiteWave LS1008G
Switch - desktop, 8× RJ-45, LAN portok átviteli sebessége 1 Gbit, mérete 66,5 × 127 × 23 mm (Ma×Sz×Mé)
8 290 Ft
Szállításra kész > 10 db
Éjfélig megrendeled, reggel az AlzaBoxban leled.
Infó
Termékkód: TpLNk2012
Nyomtatás
P-DC1-WEB10
28 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 millió megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérő
Több infó
Felhívunk és szakértői tanácsot adunk
06-1-701-1111
Kérdés a rendeléssel kapcsolatban
Kérdés a termék(ek)kel kapcsolatban
Kérjük, add meg a telefonszámodat:
Keress minket
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.
További információ Kevesebb információ