100" Samsung QE100QN80H
Television - SMART QLED, 254cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 600×400, 30 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, E
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
100" Samsung QE100QN80H 1,823,990 Ft Expected June 2026
Buy
Benefits of Pre-Orders:
  • You can cancel your pre-order anytime without giving any reason.
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
  • There is no need to pay in advance. You can choose a cash on delivery.
  • Available stocks are distributed among customers in all countries served by Alza.
100" Samsung QE100QN80H
Specifications
Compare
Diagonal
100 " (254 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
100 " (254 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
QLED
Backlight
Direct
Screen surface
Glossy
Operating system
Operating system
Tizen OS
Interface Language
Czech, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Bixby
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 6E
Audio-video connectors
HDMI s eARC
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
5.74 cm
TV weight
58.9 kg
Height without stand
Depth without stand
5.74 cm
Base width / leg spacing
Package width
Package height
Box depth
23 cm
Package weight
81.7 kg
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
430 W
Typical power consumption
159 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 100" Samsung QE100QN80H
Related categories
P-DC1-WEB10
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ