24" Metz 24MPE7000Z 91,590 Ft Unsealed - in stock 1 pcs
Buy
24" Metz 24MPE7000Z
24" Metz 24MPE7000Z is an almost new item, in perfect condition, and comes with a full warranty. However, someone opened the original packaging before you. Why? It could have been an unwanted gift. For detailed information, click here.
Panel refresh rate is a critical parameter that affects the quality and smoothness of the image displayed on the TV screen. The frequency is expressed in Hertz (Hz) and indicates how many times per second the screen image is refreshed. Higher refresh rates, such as 120 Hz, provide a blur-free and jerk-free picture, which is ideal for watching fast-paced sporting events or playing action video games. A refresh rate of 140 Hz or higher can only be achieved in game mode by connecting an external graphics adapter (connecting to a PC with a GPU or to a console).