Lenovo IdeaPad 110-15ACL Black
Laptop - AMD E1-7010 Dual Core processor, 15.6" LED display (1366x768), 4GB DDR3L RAM, AMD Radeon R2, 500GB HDD (5400rpm), DVD-RW, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0, webcam, card reader, FreeDOS
The product is localised for HU
Code:  NT356n7m7e1 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Lenovo IdeaPad 110-15ACL Black
Specifications
HDD capacity
0.5 TB (500 GB)
Size of operational RAM
4 GB
Processor model number
AMD E1 7010
Processor frequency
1.5 GHz (1,500 MHz)
Storage Type
HDD
Display size
15.6"
Storage capacity (total)
500 GB
Equipment
Memory Card Reader, Numeric keyboard, Operating system, Optic drive
Processor
Processor type
AMD E1
Processor model number
AMD E1 7010
Number of processor cores
2 ×
Processor frequency
1.5 GHz (1,500 MHz)
Cache processor
1 MB
Memory
Size of operational RAM
4 GB
Memory type
DDR3L
Memory frequency
1,600 MHz (1.6 GHz)
GPU series/model
Graphics card series
AMD Radeon
Operating system
Operating system
Without Operating System
Hard drive
Storage Type
HDD
Storage capacity (total)
500 GB
HDD capacity
0.5 TB (500 GB)
Equipment
Battery
Battery capacity
24 Wh
Number of cells
Maximum battery capacity
3.1 h
Weight
Weight
2.2 kg
Interface
Graphical output ports
HDMI
Mains-powered
RJ-45 (LAN)
Audio
Combo Audio Jack
USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0)
1 ×
USB 2.0
1 ×
Bluetooth
Bluetooth v4.0
Dimensions
Width
378 mm
Depth
265 mm
Keyboard layout
Keyboard language
HU
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for Lenovo IdeaPad 110-15ACL Black
P-DC1-WEB05
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ