Lenovo Yoga 510-14ISK white
Tablet PC - Intel Core i3 6006U Skylake, multi-touch 14" LED IPS 1920x1080, 4GB DDR4 RAM, Intel HD Graphics 520, SSD 128GB, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.1, webcam, memory card reader, HDMI, USB 3.1 Gen 1, backlit keyboard, 2-cell rechargeable battery, Windows 10 Home 64-bit
The product is localised for HU
Code:  NT301y20 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Lenovo Yoga 510-14ISK white
Specifications
Size of operational RAM
4 GB
Processor model number
Intel Core i3 6006U Skylake
Processor frequency
2 GHz (2,000 MHz)
Storage Type
SSD
Display size
14"
Storage capacity (total)
128 GB
Equipment
Backlit keyboard, Memory Card Reader, Operating system, Touch display
Processor
Processor type
Intel Core i3
Processor model number
Intel Core i3 6006U Skylake
Number of processor cores
2 ×
Processor frequency
2 GHz (2,000 MHz)
Cache processor
3 MB
Memory
Size of operational RAM
4 GB
Memory frequency
2,133 MHz (2.13 GHz)
Number of installed slots
1 ×
GPU series/model
Graphics card series
Intel
Model graphics cards
Intel HD Graphics 520
Operating system
Operating system
Windows 10 Home
Hard drive
Storage Type
SSD
Storage capacity (total)
128 GB
Equipment
Webcam
720 px
Battery
Battery capacity
35 Wh
Number of cells
Maximum battery capacity
8.5 h
Construction
Convertibility
Reflexive
Weight
Weight
1.75 kg
Interface
Graphical output ports
HDMI
Mains-powered
RJ-45 (LAN)
Audio
Combo Audio Jack
USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0)
2 ×
USB 2.0
1 ×
Bluetooth
Bluetooth v4.1
Optical drive
Without Optical Drive
Dimensions
Width
336.4 mm
Depth
232 mm
Keyboard layout
Keyboard language
HU
More Specifications
Note:
  • Information about displayed capacity in Windows operating system.
  • Details of endurance when running on battery.
  • More information about installation media and the possibilities of operating system recovery.
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for Lenovo Yoga 510-14ISK white
P-DC1-WEB05
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ