A Motorola Edge 50 széria számos üde modellt sorakoztat fel, de amikor megláttam az Edge 50 Neo-t, az első dolog, ami megragadta a tekintetem, a dinamikus színek voltak. A tesztalanyunk narancsvörös Pantone Poinciana árnyalatban érkezett, ami határozottan szemrevaló.
Ha tetszik a telefon kinézete, akkor arra is kíváncsi lehetsz, hogy mit rejt a motorháztető alatt. Én mindenesetre kíváncsi voltam, de főleg a kamera érdekelt. Mert éreztem a csontjaimban, hogy egy ilyen telefon elsősorban azokat a fiatalokat szólítja meg, akik sokat fotóznak, és jó áron szeretnének csúcsminőségű képeket kapni. Hogy ez beigazolódott-e, az kiderül az alábbi sorokból.
A Motorola az Edge 50 Neo készülékkel szép munkát végzett. Négy színárnyalat áll rendelkezésre, és közülük csak az egyik egy kicsit konzervatívabb. Csak egy kicsit, mert a halványszürke nem éppen gyakori szín, csak nem tűnik olyan dinamikusnak, mint a többi árnyalat. Az új Motorola egy lágy, tejeskávéra emlékeztető barna, egy gazdag tengerészkék és a már említett, szinte rikító vörös-narancs színben is kapható. Egyszerűen imádom ezeket a színeket, és tetszik, hogy a Motorola nem feledkezik meg azokról a vásárlókról, akik unják a klasszikus feketét.
A kialakítás témájában rámutatnék, hogy az Edge 50 Neo két okból is nagyon jó kézben tartható. Egyrészt a vegán bőrrel borított hátlap nem csúszik, másrészt a telefon súlya mindössze 171 gramm. Ennek köszönhetően még egy gyengébb kézben is jól érzi magát, így még a hosszú telefonhívások alkalmával sem fárasztja el az ember kezét. A gyártó a telefon színének megfelelő színű tokot is mellékel. A gond csak az vele, hogy az árnyalat nem egészen passzol, mivel a Motorola környezetbarát törekvéseinek részeként ez a tok újrahasznosított anyagokból készült. Normális esetben ez dicséretes lenne, de eléggé meg is látszik rajta, ha tehát enyhe kényszerbetegségben szenvedsz, akkor hiába próbálod majd folyamatosan tisztogatni a foltokat.
Az ellenállóságot is megemlítem, mivel az Edge 50 Neo nemcsak a legmagasabb kereskedelmi protokollnak, az IP68-nak, hanem a katonai MIL-STD 810H szabványnak is megfelel. A kijelzőt Gorilla Glass 3 védi, ami egy újabb lépés a nagyobb ellenállóság felé.
A paraméterek terén nagyon kevés a megoldandó feladat. Az Edge 50 Neo 8 GB RAM-mal és 256 GB tárolókapacitással rendelkezik. Ezek olyan értékek, amelyek se nem lenyűgözőek, se nem megbotránkoztatóak, így hacsak nem csinálsz valami különlegeset a telefonnal, ez elég kell, hogy legyen neked. Általános szabályként minimum 512 GB tárhelyet ajánlok, de ez a Motorola csak egy kapacitáskombinációt és egy szép végárat kínál, tehát nem válogathatunk.
Ami a processzort illeti, a gyártó a Motorola Edge 50 Neo esetében a MediaTek Dimensity 7300-at használta. Ez egy modern, 4 nm-es technológiával készült processzor, amely meglehetősen tisztességes teljesítményt nyújt, azonban időnként úgy éreztem, hogy a többfeladatos működés és a telefon indítása során egy kicsit több energiát igényelne. Ennek ellenére, ha szeretsz alkalmanként játszani, ne várj olimpiai teljesítményt, de a feladatot elvégzi.
Ha van valami, ami a Motorola Edge 50 Neo esetében átlagon felüli, akkor az határozottan a 120 Hz-es pOLED kijelző. A 6,4 hüvelykes képátló azt jelenti, hogy a telefon egy kicsit keskenyebb, talán ezért is kezelhető olyan jól. A 2670×1220 pixeles felbontás viszont lenyűgöző, 460 ppi élességet biztosít, és ez tényleg látszik is. A modell a szokásosnál nagyobb kijelző élességet kínál, és a 3000 nites fényerővel kombinálva a kemény nyári napsütésben sem fog cserben hagyni. Akkor is látni fogod, amit a kijelző mutat, amikor kisüt a nap, és ez nem magától értetődő.
Ahogy már utaltam rá, a kamera ebben az esetben határozottan nagyon fontos, és a Motorola Edge 50 Neo tényleg büszke lehet rá. Érdekes, hogy a gyártó az AI által feljavított felvételek korában is inkább a jó részletességre és a valósághű, nem kiégett színekre koncentrált ebben az esetben.
Akár kültéren, akár beltéren készítesz felvételeket, nagyjából ugyanolyan jó minőségű felvételeket kapsz. Egy hibát leszámítva. Nagyobb zoomoknál és makrófotózásnál a vörös egyes árnyalatai néha elszállnak, és eléggé eltávolodnak a valóságtól.
Ennek ellenére dicsérem a makrót, és azt kell mondanom, hogy még automatikus módban is kiváló eredményeket lehet elérni vele, különösebb erőfeszítés nélkül. Az ínyencek számára ott van a professzionális mód is, és végül azt is kiemelném, hogy jól megbirkózik az erős ellenfénnyel. Napközben.
A kamera leggyengébb pontja az éjszakai fényképezés. Képes a sötét égboltot megörökíteni anélkül, hogy az a kék spektrumba menne át, számos versenytársával ellentétben, de a felvételek elég könnyen elmosódnak, és a részletesség tekintetében sem teljesítenek túl jól.
A háromszoros optikai zoomból nincs hiány, de ami a fotók minőségét illeti a legnagyobb zoomnál, nem voltam éppen elragadtatva az élességtől és a részletességtől. Nem akarok azonban túl negatívan hangzani, az Edge 50 Neo egy igazán jó fotómobil, csak nem minden körülmények között.
Érdemes megemlíteni, hogy ez a Motorola meglepő módon csak 4310 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik, ennek ellenére másfél napig bírja szuflával. A telefon a kis akkumulátorral együtt is könnyű, és mindössze 15 perc alatt a kapacitásának harmadára tölthető fel. Hogy mi a helyzet az eredeti töltővel, azt nem tudom pontosan, mert ez is egy olyan modell, amelyet az ökológiai lábnyom csökkentésének részeként töltőadapter nélkül kapunk meg. Ugyanakkor a töltés jó és gyors egy másik márka töltőjével is.
Sokan örülni fognak a vezeték nélküli töltés lehetőségének is, mivel egyre gyakrabban találkozhatunk beépített töltővel a hétköznapi autókban is. Csak helyezd az Edge 50 Neo-t egy kompatibilis töltőre, és egyszerűen feltöltődik.
A Motorola Edge 50 Neo hangzása kiváló, és a Dolby Atmos integrációnak köszönhetően a hangzást a saját ízlésed és az éppen aktuális tartalomtípus szerint állíthatod be. A magas hangok területén hagy némi kivánnivalót maga után, de a legtöbb felhasználó ezt valószínűleg észre sem venné.
Körülbelül ugyanezen az áron kapható az Oppo Reno 12 is, amely több RAM-ot kínál (12 GB), ami több alkalmazás egyidejű futtatásakor lehet hasznos. Emellett valamivel nagyobb kijelzővel rendelkezik, tehát a Motorola Edge 50 Neo jobban megfelel a kisebb kezeknek. A Reno 12 nem kínál olyan magas ellenállósági fokozatot (IP65), így ez szintén személyes preferencia kérdése.
A Nothing Phone(2a) Plus szintén kiváló jelölt. Valószínűleg elsősorban azok a felhasználók fogják választani, akiknek fontos az eredeti dizájn. A Nothing a nem szokványos dizájnra helyezi a hangsúlyt a telefonjaiban, egyébként a paraméterek tekintetében eléggé hasonlít az Edge 50 Neo-ra. Több RAM-ot kapunk (12 GB), alacsonyabb víz- és porállóságot (IP65), egyesek azonban hiányolhatják a vezeték nélküli töltést.
Érdemes megfontolni a Honor 200-at is, amely elég népszerű, kameraminőségben pedig veri a Motorola Edge 50 Neo-t, különösen éjszaka, ami nem elhanyagolható. A processzor egy Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, így a Honor is valamivel nagyobb teljesítményt nyújt, közel azonos telefonár mellett.
Egyébként, ha gamer teljesítményről van szó, ott van még a Snapdragon 8s Gen 3 processzorral ellátott Poco F6 is. Határozottan alkalmasabb játékok futtatására, mint a Motorola Edge 50 Neóban lévő Dimensity 7300. A teljesítményt a 12 GB RAM és 512 GB tárhely kombinációja egészíti ki, így nemcsak a játékosok számára lehet kiváló választás.
Ha Androidos szempontból csábítana a Google referencia telefonja, akkor a Pixel 8a-t is beszerezheted hasonló áron. Itt sincs hiány dinamikus színekből és vezeték nélküli töltésből, a specifikációi hasonlóak az Edge 50 Neo-éhoz, kivéve a valamivel alacsonyabb ellenállóságot (IP67), a kisebb kijelzőt (6,1") és a szerényebb 128 GB-os tárhelyet.
Motorola Edge 50 Neo
MobiltelefonokKönnyű, szemet gyönyörködtető, mégis rendkívül ellenálló test, amely nemcsak az IP68, hanem a katonai MIL-STD 810H szabványnak is megfelel? Így igaz. A specifikációi meglehetősen szabványosak a középkategóriában, bár a konkurencia sok esetben már 12 GB RAM-ot kínál, amivel ezt a Motorola nem tud versenyezni. Másrészt valószínűleg egyetlen hasonló telefon sem bírja ennyire jól, emellett az éles kijelző az ellenállósággal kombinálva verhetetlen. A kamerának megvannak a maga furcsaságai, de alapvetően az éjszakai fotózás kivételével nagyon jól teljesít.
Előnyök
Hátrányok
A Motorola Edge 50 Neo egy kiváló alsó középkategóriás telefon. Kiváló kijelzőjével és szokatlanul könnyű testével nyeri el az érdeklődők tetszését. Én személy szerint örömmel fogadtam a vonzó színeket is, amelyekben kapható. A másfél napos akkumulátor-üzemidő, a gyors töltés és a remek kamera a jó makró móddal szintén említést érdemel. Vannak furcsaságai, például a gyengébb éjszakai fényképezés, de ezek a tesztelés során nem nagyon zavartak.
• Szerző: Ondřej Chabr
Egy igazán üdítő telefonpárost mutatott be a napokban a Motorola. A gyártó úgy tűnik, hogy lezárta a Motorola Edge 50 sorozatot, amely mostanra már több, ár és funkciók szerint rétegzett modellt is tartalmaz. A piacunkra érkező újdonságok a Motorola Edge 50 és Edge 50 Neo okostelefonok, amelyek meglehetősen vonzó felszereltséggel, érdekes és modern színekben kaphatók. Lássuk a medvét!
Mindkét újdonság szimpatikus méretekkel rendelkezik. Egyáltalán nem túl nagyok, a kisebb Motorola Edge 50 Neo magassága például belefér a 155 mm-be. A nagyobb Motorola Edge 50 viszont mindössze 7,8 mm-es vastagsággal örvendeztet meg. Megjelenésüket tekintve tökéletesen illeszkednek a jelenlegi Edge 50 sorozatú modellekhez. Jellegzetességük továbbá a hátlap felülete fölé kissé kiemelkedő fotómodul.
Mindkét modell szélei a hátlapon íveltek, de az Edge 50 Neo lapos előlapi kijelzőt kínál minimalista keretezéssel. A Motorola Edge 50 csak felül és alul rendelkezik keretekkel, az élek pedig az oldalak felé lekerekülnek. Az alapcsomagban helyet kapott egy tok is, amely színben pontosan illeszkedik az általunk választott modell színéhez.
Hogy állnak az új Motorolák az anyagfelhasználás és az ellenállóság terén? A Motorola Edge 50 Neo és az Edge 50 is teljes IP68-as por- és vízállóságot kínál. De ez még nem minden, a gyártó a MIL-STD 810H katonai szabványt is megemlíti.
A Motorola Edge 50 Neo mind a négy színváltozatban vegán bőrből készült hátlappal rendelkezik, és mind a négy árnyalat megtalálható a Pantone mintakönyvben. A Motorola Edge 50 zöld és szürke színben kerül a boltok polcaira, mindkét színben szintén bőrből készült hátlappal. A zöld egy durvább bőr, míg a szürke velúr. A kijelzőt Gorilla Glass 3 védi az Edge 50 Neo esetében, az Edge 50-en pedig Gorilla Glass 5.
Papíron mindkét új Motorola nagyszerű kijelzői specifikációkkal rendelkezik. Míg az Edge 50 Neo 6,4 hüvelykes képátlót kínál, addig az Edge 50 6,67 hüvelykre bővül. A modellek 1220 pixeles felbontással dolgoznak szélességben, a nagyobbik modell pedig néhány plusz pixellel rendelkezik magasságban. Mindkét modell nagyon magas kijelzőfinomsággal büszkélkedhet, így a felhasználóknak nem kell aggódniuk a pixelek láthatósága miatt.
i
Alaposan leteszteltük a két legerősebb Motorola Edge 50 szériájú telefont:
A 20:9-es képarányú P-OLED kijelzők valódi élményt nyújtanak a videók nézésekor, a rendszer teljes 120 Hz-es képfrissítési frekvencián fut a képernyőn. Természetesen a HDR10+ támogatás is rendelkezésre áll. Az Edge 50 Neo kisebbik képernyője 3000 nites fényerővel büszkélkedhet, az Edge 50-nél valamivel kevesebb, nevezetesen 1600 nit áll rendelkezésre. Azonban mindkét telefon esetében biztosra vehető, hogy a közvetlen napfény nem fog az olvashatóság rovására menni.
A motorháztető alatt rejlő lapkakészletekre biztosan nem lehet panasz. Az új Motorolák a Qualcomm és a Mediatek modern chipjeire támaszkodnak. Így a drágább Motorola Edge 50 a Snapdragon 7 Gen 1 Accelerated Edition processzorral és 12 GB RAM-mal áll a rajtvonalhoz. Az Edge 50 Neo sem sokkal rosszabb, itt ugyanis Mediatek Dimensity 7300-at és 8 GB RAM-ot találunk. A rajtuk lévő Android 14 operációs rendszer már készenlétben áll a legújabb generációs Android 15 megjelenésére.
Nem is lenne igazi Motorola, ha nem jeleskedne az akkumulátor képességeiben. Az 5000 mAh (Edge 50) és 4310 mAh (Edge 50 Neo) kapacitások nem szokatlanok, de a teljesítményadatok mindenképpen jól hangzanak. Mindkét okostelefon esetében 68 W-ot kapunk, vezeték nélküli töltésre pedig 15 W-tal képesek. A Dolby Atmos sztereó hangszórók gondoskodnak a jó hangos zenehallgatásról.
Mind az Edge 50, mind az Edge 50 Neo remek társ a fotózásban. Valójában a specifikációjuk is telitalálat, ezért foglalkozzunk is rögtön a technikai adatokkal.
A főkamera mindkét esetben egy Sony Lytia 700C érzékelő, 50 megapixeles felbontással, f/1,8 rekeszértékkel és képstabilizátorral. Az eredményeket a moto ai mesterséges intelligencia segíti, amely állítólag gondoskodik az adaptív stabilizálásról, az akár 30-szoros zoomról, a hosszabb expozíciós időről felvételkészítéskor stb. A második kamera egy 13 Mpx-es, 120°-os látószögű, széles látószögű kamera, amely makrófotók készítésére is alkalmas. A sort egy 10 Mpx-es teleobjektív zárja, amely 3x-os optikai zoomal képes nagyítani.
Az új Motorolák képesek 4K videót készíteni 30 fps sebességgel, vagy Full HD-t 60 fps sebességgel, továbbá 32 megapixeles szelfikamerával rendelkeznek.
Teljesítmény és ár tekintetében az Edge 50 széria modelljei a következőképpen oszlanak meg. A Motorola Edge 50 Neo a sorozat legalapvetőbb modellje, közvetlenül a Motorole Edge 50 Fusion után. Ezt követi a Motorola Edge 50, felette pedig az Edge 50 Pro. A teljes szériát a Motorola Edge 50 Ultra csúcsmodell koronázza meg.
Paraméterek/Modell | Motorola Edge 50 | Motorola Edge 50 Neo |
---|---|---|
Kijelző | Képátló: 6,67" | Képátló: 6,4" |
Felbontás: 2 712 × 1 220 px, 446 ppi | Felbontás: 2 670 × 1 220 px, 460 ppi | |
Típus: p-OLED | Típus: p-OLED | |
Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | |
Védelem: Gorilla Glass 5 | Védelem: Gorilla Glass 3 | |
Hátlapi kamera | Fő: 50 Mpx, f/1,8, OIS | Fő: 50 Mpx, f/1,8, OIS |
Széleslátó: 13 Mpx, f/2,2 | Széleslátó: 13 Mpx, f/2,2 | |
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,0, OIS | Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,0, OIS | |
Előlapi kamera | 32 Mpx, f/2,4 | 32 Mpx, f/2,4 |
Lapkakészlet | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 | Mediatek Dimensity 7300 |
GPU | Adreno 750 | Adreno 740 |
RAM | 12 GB | 8 GB |
Belső tárhely | 512 GB | 256 GB |
Operációs rendszer | Android 14 | Android 14 |
5G hálózati támogatás | ✓ | ✓ |
3,5 mm-es jack | ✕ | ✕ |
Ellenállóság | IP68 | IP68 |
Akumulátor | 5 000 mAh | 4 310 mAh |
Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 68 W / 15 W | Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 68 W / 15 W | |
Méret | 160,8 × 72,4 × 7,8 mm | 154,1 × 71,2 × 8,1 mm |
Tömeg | 180 g | 171 g |
A csomag tartalma | USB-C kábel, tok, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató | USB-C kábel, tok, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató |
Ár* | 219 990 Ft-tól | 209 990 Ft-tól |
i
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Úgy tűnik, hogy a Motorola az Edge 50 és az Edge 50 Neo modellek végső párosával kimerítette képességeit. A felhozatal igazán jól sikerült, így most már valóban itt az ideje, hogy részletesen átnézzük az egyes specifikációkat, és kiválasszuk a tökéletes társat. Melyik modell illik a legjobban hozzád?