Első pillantásra az új Samsung Galaxy Z Flip6 nagyon hasonlít elődjére, a Galaxy Z Flip5-re. Jelentős változások történtek azonban a RAM-kapacitás, a porállóság és a főkamera felbontása terén, amely 12-ről 50 megapixelre nőtt, ami jelentős ugrás. Másrészt ez jelenleg valamiféle szabványnak számít, így a Samsung ezen lépése "kötelezőnek" tekinthető. A Z Flip6 mindenképpen egy olyan telefon, amely el tudja nyerni az ember tetszését, ha éppen egy hajlítható kijelzővel ellátott telefonra vágyik.
A Samsung jelenleg a finom színárnyalatok filozófiáját követi. Ha például kéket vagy sárgát vásárolsz, a szín nagyon finom lesz, és kiváltképpen a márka sárga modelljei inkább aranyszínűnek tűnnek.
A Galaxy Z Flip6 az általam tesztelt világoskék változatban vonzó, színe az ezüsthöz közelinek tűnik. Ebben a változatban a telefon különösen alkalmas lenne egy olyan fiatal, dinamikus személy kezébe, aki fel akarja hívni magára a figyelmet, és meg szeretné különböztetni magát a szürke átlagtól, de nem szeretne egy markánsabb színárnyalatot.
A zsanérok gyakorlatilag tökéletesek, minden jól illeszkedik, nem kell aggódni, mint a régebbi modelleknél (nemcsak a Samsungnál), hogy a behajtás után a telefon két fele között egyenlőtlen rés marad. Ez a probléma a múlté.
Ha kíváncsi vagy a kijelző elülső részének lefedettségi szintjére, akkor érdemes tudnod, hogy a Motorola Razr 50 Ultra készülékhez képest lényegesen kevesebb. Azért említem meg, mert nagyjából a Galaxy Z Flip6-tal egy időben kerül piacra, nagyjából ugyanolyan árcédulával, és mindenképpen megérdemli a figyelmet. Ha másért nem is, a kijelzők 165 Hz-es frissítési frekvenciája miatt.
A kialakítás szempontjából fontos megemlíteni a Galaxy Z Flip6 súlyát, amely mindössze 187 gramm. Így ha felpattintod, egy kicsi és könnyű telefont kapsz, amely elfér például egy ingzsebben. Ráadásul az új generáció megerősített fémtesttel rendelkezik, így valamivel tartósabb, mint a Z Flip5.
Ezt tükrözi a tanúsítvány IPX8-ról IP48-ra történő emelése is, ami teljes vízállóságot jelent, valamint némi ellenállóságot a porral és 1 mm-nél kisebb tárgyakkal szemben. A hajlítható telefonoknál ez korábban nulla volt, így itt dicséret illeti a gyártót a továbbfejlesztett zsanérért, ami egyébként is egy érzékeny pont.
A Samsung a Galaxy Z Flip6-nak ugyanazt a kijelzőt adta, mint az előző generációnak. Ez Dynamic AMOLED 2X-et jelent, 2640×1 080 pixeles felbontással, 1 és 120 Hz közötti adaptív frissítési frekvenciával. Ez egy jó választás, és a kijelző élességére vagy simaságára tényleg nem lehet panasz.
Az előlapi kijelző Super AMOLED panelt kapott, de annak frekvenciája csak 60 Hz, ami a mai kornak kevés, és ebből a szempontból a Samsung új flipje csak irigykedve nézhet a simább képmozgással rendelkező konkurens képernyőkre. Kérdezhetnéd, hogy fontos-e ez egyáltalán? Minden bizonnyal az.
Az ilyen típusú telefonok előlapi kijelzője gyakran teljes mértékben helyettesíti a belső kijelzőt, és amellett, hogy megjeleníti az alkalmazások értesítéseit, a buszra várva akár egy játékot is játszhatsz rajta (amit a Z Flip6 sajnos nem tud). És ez az a pont, amikor biztosan észre fogod venni a különbséget a 60 és a 120 Hz között.
Meglepődve láttam, hogy a Samsung Galaxy Z Flip6 az 512 GB-os tárhely mellett egy 256 GB-os változatot is kapott. Ez nem kimondottan kicsi, de az 50 Mpx-es kamerával és a 60 fps sebességű 4K videofelvétel képességével ez gyorsan megtelik.
Ráadásul a kapacitásváltozatok közötti árkülönbség minimális, így nem igazán van értem - miért venné meg bárki is a 256 GB-os változatot? Az 512 GB-os tárhellyel már olyan tárhelyet kapunk, ami nem fog olyan könnyen megtelni, még akkor sem, ha grafikailag- és kapacitásigényes játékokat telepítünk fel. Így ezeket a Z Flip6 felhasználója maximálisan kiélvezheti.
A processzor valójában a csúcsminőségű Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, így a teljesítmény gyakorlatilag a lehető legnagyobb, és mivel a Z Flip6 12 GB RAM-ot kapott, rengeteg alkalmazást futtathatsz egyszerre. A specifikációknak köszönhetően a rendszer és az alkalmazások egyszerűen fürgén futnak, hibának nincs helye.
Ami engem nagyon lenyűgözött az új Galaxy Z Flip6-ban, az a kiváló hangkimenet, amellyel nem kell semmit babrálni, hogy az a fülnek kellemes legyen. A zenét fülhallgató nélkül is élvezheted, bár a hajlítható telefon kompakt és könnyű teste viszonylag kisebb hangerőn is rezonál egy kicsit.
A hangzást a Dolby Atmos equalizerrel testre szabhatod, így ha ez fontos számodra, a Galaxy Z Flip6 nem fog csalódást okozni. Van még videó hangerő normalizáló, emberi hangerősítő, sőt, a felhasználó életkora alapján adaptív média- és híváshang is.
Ha nem túl érzékeny téma ez számodra, a telefon tudtára adhatod, hogy 30 vagy 60 év alatti, esetleg 60 feletti vagy, és a telefon ennek megfelelően beállítja a hangfrekvenciákat. Csak fülhallgatóval működik, a hangszórót nem befolyásolja.
Az akkumulátor kapacitása az előző generációhoz képest 3700-ról 4000 mAh-ra nőtt. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az akkumulátor két napig bírja egyetlen töltéssel. A csomagban hagyományosan nem találunk töltőadaptert, de a Samsung 45 W-os töltőjével a Galaxy Z Flip6 körülbelül másfél óra alatt töltődik fel.
Jelenleg a Samsung az összes felső kategóriás telefonját generatív Galaxy AI-val látja el. Ez a trend nem kerülte el a Z Flip6-ot sem, amely ugyanarra képes, mint az elit S sorozat tagjai.
Ez azt jelenti, hogy például bekarikázhatsz egy tárgyat a kijelzőn, majd megkeresheted azt a weben, vagy segítséget kérhetsz a jegyzetelésben. A Galaxy AI segít rendszerezni, összefoglalni vagy lefordítani a jegyzeteidet. Emellett képes a hangfelvételek szöveges átírásra való átalakítására és az egyszerű vázlatok fejlett rajzokká való átalakítására
Ha csak a kézi vázlatok mesterséges intelligenciával való életre keltése érdekel, jó hírem van. Ez kimondottan szórakoztató a Z Flip6-tal, és az eredmények használhatóak is. A Samsung nem túlzott, amikor azt állította, hogy akár egy egyszerű vázlatot is szinte műalkotássá alakíthatsz. Kár, hogy a Z Flip6 nem támogatja az érintőtollas rajzolást. Ehhez a Galaxy Z Fold6 nevű, függőlegesen hajlítható testvérére van szükség.
A Galaxy AI akkor is jó szolgálatot tesz, ha több készülékkel rendelkezel a Samsung ökoszisztémájában. Ha a Z Flip6-ot a Galaxy Watch7 és a Galaxy Ring készülékkel párosítod, akkor egy olyan rendszert kapsz, amely nyomon követi a fitnesz- és wellness-céljaidat. Ezután kiértékeli a személyes energiapontszámot, amely olyan adatokat tartalmaz, mint a lépésszám, a stresszszint, a pulzusszám és így tovább.
A mesterséges intelligencia is befolyásolhatja a képeket. Elemzi a jelenetet, és képes ráközelíteni, hogy az általad készített téma kiemelkedjen. Ez nem működik, ha a telefonod mozog, a téma túl közel van, vagy ha gyenge fényviszonyok között fényképezel.
Az előlapi kijelzőre a Samsung egy kicsit több gondot fordíthatott volna. Nagyobb szabadságot várnék abban a tekintetben, hogy mi jeleníthető meg rajta. Különböző munkaterületeket hozhatunk létre rajta olyan widgetekkel, mint a Naptár, vagy olyan alkalmazásokkal, mint a Galéria, de szerintem jobb lenne, ha az előlapi kijelző ugyanolyan szabadon működne, mint a belső.
A kamera kétségtelenül tiszteletet érdemel. Hozzá kell tenni, hogy nem egy fotómobilról van szó, értelemszerűen nem ezen van a hangsúly. Nincs makró üzemmódja vagy teleobjektívje a tárgyak nagyításához, de ettől még minőségi, részletgazdag és valósághű színekkel rendelkező képeket készít.
A minőség miatt biztosan nem kell aggódni, és a mesterséges intelligencia még a sötétebb és komorabb jeleneteket is szépen feldobja. Ez valószínűleg az optika a Galaxy Z Flip5-höz képest nagyobb fényérzékenységének is köszönhető. Hozzá kell tenni, hogy az éjszakai felvételek esetében a világosítás néha túlzásba esik.
Az előlapi kamera egy kicsit rosszabb az élesség szempontjából, de összességében a szelfik minősége elfogadható. Úgy is mondhatnánk, hogy átlagos minőségű.
A Flip6-ot a cikk elejétől kezdve az elődjéhez, a Galaxy Z Flip5-höz hasonlítgattam, így valószínűleg már tudod, hogy az idei változások jelentősek, és a tavalyi modell megvásárlása néhány elég nagy kompromisszumot jelent, például kisebb RAM-kapacitást vagy jelentősen alacsonyabb kamerafelbontást és akkumulátor-üzemidőt.
Említettem a Motorola Razr 50 Ultra-t is, amely sok tekintetben megelőzi a Galaxy Z Flip6-ot. Két 165 Hz-es kijelző, nagyobb szabadság az előlapon a még nagyobb területi lefedettséggel. A Motorola vállon vagy nyakon hordható pántot is kínál, valami csak 512 GB-os tárhellyel rendelkező változatban kapható, amely egy cseppet olcsóbb, mint az azonos kapacitású Samsung.
A teszt idején azonban a tavalyi Motorola Razr 40 Ultra volt épp akcióban, így ezt is mindenképpen érdemes lehet fontolóra venni. A főkamera csak 13 Mpx-es, de a 8 GB RAM és a Snapdragon 8+ Gen 1 kombinációja tisztességes teljesítményalapot jelenthet. Mindeközben a kedvezményes ár az újabb modellek árának körülbelül a harmada, így a kompromisszumok kifizetődők lehetnek.
Samsung Galaxy Z Flip6
MobiltelefonokA Samsung Galaxy Z Flip6 a jól megtervezett dizájnjával nyeri el az emberek tetszését. Teste könnyű, vékony, mégis erős, por- és vízálló. A felhasználói élményt a Dolby Atmos-szal ellátott kiváló minőségű hang támogatja, a Galaxy AI pedig segíti a jegyzetelést, rajzolást vagy szövegfordítást. A szépséghiba az előlapi kijelző, amely messze elmarad a konkurenciától, különösen a 60 Hz-es frekvencia. Ha azonban ez nem zavar, akkor kihasználhatod a flip-kialakítás által nyújtott előnyöket. Például azt, hogy szelfiket készíthetsz anélkül, hogy a telefont a kezedben tartanád.
Előnyök
Hátrányok
A Samsung Galaxy Z Flip6 egy evolúciós, de nem forradalmi telefon. Ugyanakkor egy szolid flip telefonról van szó, amely könnyű, vékony, erős, és nem hiányoznak belőle a Galaxy AI finomságai sem. Vannak furcsaságai, de bizonyos szempontból felülmúlhatatlan. Minőségi kamerával nyűgőzi le a felhasználóját, ami ugyan nem rendelkezik teleobjektívvel, de nincs is rá mindenkinek szüksége.
Aktualizálva • Szerző: Ondřej Chabr
Megérkeztek a Samsung idei hajlítható telefonjai. Közülük a legolcsóbb a Samsung Galaxy Z Flip6, amely a tavalyi modell után egy kicsit még magasabbra teszi a lécet. A gyártó több ponton is fejlesztéseket hajtott végre, de melyek az érintett területek?
i
A Samsung hajlítható újdonságát már előrendelheted, ráadásul most akár 15%-os kedvezménnyel juthatsz hozzá különböző Samsung termékekhez, ha egyszerre többet vásárolsz. A tájékoztatás nem teljes körű, további információkért látogass el erre az oldalra.
A Samsung felfrissítette a sajátos, század eleji összecsukható mobiltelefonokra emlékeztető kialakítású hajlítható telefonját. Továbbra is egy látszólag kompakt okostelefonnal van dolgunk, amelynek mindkét felét szilárd zsanér tartja. A készülék még laposabbnak tűnik a legkisebb kerekdedség nélkül. Színek tekintetében az új Flip nem fukarkodik, hiszen négy színváltozatban kapható: sárga, kék, mentazöld és ezüst. Ez a szín köszön vissza a kamerák gyűrűjén is.
A hajlítható telefonok ellenállósága sokak számára akadályt jelenthet. Ha arra számítasz, hogy a kialakítás a mozgó alkatrészek miatt nem birkózik meg a vízzel vagy porral való érintkezéssel, akkor a Samsung Galaxy Z Flip6 az IP48-as ellenálló képességével minden bizonnyal meg fog lepni. A víz tehát egyáltalán nem árt neki. Ráadásul a telefont masszív Armor Aluminium keret veszi körül, a külső kijelzőt pedig Gorilla Glass Victus 2 üveg borítja.
A kijelzőpáros tekintetében az új generáció nem kezdett bele jelentős változtatásokba. A külső AMOLED panel továbbra is ugyanazt a 3,4 hüvelykes képátlót éri el, ami teljesen elegendő az értesítésekkel való interakcióhoz, de a legtöbb alkalmazással való munkához is. A kijelző felbontása is megegyezik a Galaxy Z Flip5-ével, valamint osztozik vele a 60 Hz-es képfrissítési frekvencián is. Kár, hogy a Samsung még mindig nem tért át a 120 Hz-re, igaz, ez a külső panel esetében nem is annyira szükséges.
A magasabb frissítési sebesség természetesen sokkal jobban néz ki a belső 6,7 hüvelykes AMOLED kijelzőn, amely középen hajlik ketté. A szegélyek körülötte még mindig érezhetőek, így összességében hiába nagyobbak a Galaxy Z Flip6 méretei, a képátló nem jutott magasabb értékre.
A Samsung Galaxy Flip6 a játékosokat és a legigényesebb felhasználókat célozza meg. Ezt napjaink legjobb Android chipje – Snapdragon 8 Gen 3 – támasztja alá, amely ugyanakkor szerephez jut a Galaxy AI futtatásában is az Android 14-en a OneUI felépítéssel. A chip 12 GB RAM-mal egészül ki, ami idén már alap opciónak számít, míg tavaly feláras volt az ekkora kapacitás. A belső tárhely 256 vagy 512 GB-os lehet. Első alkalommal a Flip párologtató kamrával is rendelkezik a túlmelegedés elleni védelem érdekében.
Remek hír, hogy megnövekedett az akkumulátor kapacitása, ami az eddigi legnagyobb a Galaxy Z Flip sorozat történetében. Az új processzorral kombinálva a változás érezhetően hosszabb akkumulátor-üzemidőt jelent. A töltési teljesítmény esetében viszont nincs változás, kábellel 25, vezeték nélkül 15 W-tal tölthetünk. A csatlakoztathatóság tekintetében a Samsung minden elvárásnak megfelel, azaz 5G kapcsolat, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6 és NFC.
Bár a Galaxy Flip6 nem kapott harmadik kamerát, a fotózási képességek terén azért történt némi változás. A 12 Mpx-es főkameráról a Flip6 érzékelője 50 Mpx-re váltott. A képek továbbra is azonos felbontásúak lesznek, de most már minden egyes pixel négy különálló pixelből áll, így szürkületben is jobb eredményeket érhetünk el. A második kamera egy klasszikus nagylátószögű szenzor 12 Mpx-es felbontással. A belső kijelzőn ugyanaz a 10 Mpx-es szelfikamera kapott helyet.
A nagyobb felbontás azt is lehetővé teszi, hogy a kamera 2x optikai zoom-szerű minőséget produkáljon felvételkészítéskor. Digitálisan akár 10x-es zoomra is képes. A Samsung megemlíti az úgynevezett ProVisual Engine-t, amely feldolgozza a rögzített képeket, és részletes minőségben rendereli különösen a portrékat. Segítségedre lehet az éjszakai felvételek készítésénél is. A Samsung Galaxy Flip6 4K-s videofelvételeket 60 képkocka/másodperc sebességgel tud készíteni.
A legújabb, kisebb méretű, hajlítható Samsung Galaxy Z Flip6 már megtalálható az Alza polcain. Ha felkeltette érdeklődésedet a telefon, négy színben - sárga, kék, zöld és ezüst - választhatod, de az egyes változatok tárolókapacitásban is különbözhetnek. A Samsung Galaxy Z Flip6 12 / 256 GB-os készülék 499 990 forintos árcédulával indul útjára. A Galaxy Z Flip6 12 / 512 GB 549 990 Ft-os megjelenési áron szerezhető be.
Paraméterek/Modell | Samsung Galaxy Z Flip6 | Samsung Galaxy Z Flip5 |
---|---|---|
Kijelző | Képátló: 6,7" a 3,4" | Képátló: 6,7" a 3,4" |
Felbontás: 2 640 × 1 080 px, 425 ppi 748 × 720 px, 305 ppi |
Felbontás: 2 640 × 1 080 px, 425 ppi 748 × 720 px, 305 ppi |
|
Típus: AMOLED | Típus: AMOLED | |
Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz, (külső: 60 Hz) | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz, (külső: 60 Hz) | |
Védelem: Gorilla Glass Victus 2 | Védelem: Gorilla Glass Victus 2 | |
Hátlapi kamera | Fő: 50 Mpx, f/1,8 | Fő: 12 Mpx, f/1,8 |
Széleslátó: 12 Mpx, f/2,2 | Széleslátó: 12 Mpx, f/2,2 | |
Előlapi kamera | 10 Mpx, f/2,2 | 10 Mpx, f/2,4 |
Lapkakészlet | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
GPU | Adreno 750 | Adreno 740 |
RAM | 12 GB | 8 GB |
Belső tárhely | 256 / 512 GB | 256 / 512 GB |
Operációs rendszer | Android 14 | Android 13 |
5G hálózati támogatás | ✓ | ✓ |
3,5 mm-es jack | ✕ | ✕ |
Ellenállóság | IP48 | IPX8 |
Akkumulátor | 4 000 mAh | 3 700 mAh |
Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 25 W / 15 W |
Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 25 W / 15 W |
|
Méret | 165,1 × 71,9 × 6,9 mm (felhajtva) 85,1 × 71,9 × 14,9 mm (összehajtva) |
165,1 × 71,9 × 6,9 mm (felhajtva) 82,55 × 71,9 × 13,8 mm (összehajtva) |
Tömeg | 187 g | 187 g |
A csomag tartalma | USB-C kábel, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató | USB-C kábel, SIM-kártya eltávolító eszköz, használati útmutató |
Ár* | 499 990 Ft-tól | 399 990 Ft-tól |
i
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Az új Galaxy Flip6 a funkciógazdagabb Galaxy Z Fold6-tal együtt átveszi a Samsung legjobb hajlítható telefonjainak rangsorát, egyúttal a kiemelkedő tulajdonságaival a jelenlegi okostelefon-piac legjobb hajlítható telefonjának pozícióját is megtámadja. A markánsabb színes dizájn, de különösen a nagyobb teljesítmény és a hosszabb akkumulátor-üzemidő az, ami miatt valóban érdemes felfigyelni rá.