85" Samsung QE85QN70H
Television - SMART QLED, 215cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 600×400, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, E
Add to list
85" Samsung QE85QN70H 797,990 Ft Expected June 2026
85" Samsung QE85QN70H
Diagonal
85 " (215.9 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Diagonal
85 " (215.9 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Backlight
Edge
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Total number of USB ports
2 ×
TV depth
2.69 cm
TV weight
40.5 kg
Height without stand
Depth without stand
2.69 cm
Base width / leg spacing
142 cm
Box depth
17.1 cm
Package weight
53 kg
Colour
Black, Silver
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
310 W
Typical power consumption
125 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 85" Samsung QE85QN70H
Related categories
P-DC1-WEB05
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ