85" Samsung QE85QN80H
Television - SMART QLED, 215cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 600×400, 30 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, E
Add to list
85" Samsung QE85QN80H 1,139,990 Ft Expected June 2026
85" Samsung QE85QN80H
Diagonal
85 " (215.9 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
85 " (215.9 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Backlight
Direct
Screen surface
Glossy
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Total number of USB ports
2 ×
TV depth
5.25 cm
TV weight
32.1 kg
Height without stand
Depth without stand
5.25 cm
Base width / leg spacing
Package width
206 cm
Box depth
17.8 cm
Package weight
46.3 kg
Colour
Black
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
370 W
Typical power consumption
129 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 85" Samsung QE85QN80H
Related categories
P-DC1-WEB15
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ