A maszkoktól eltérően a légzésvédő maszkok megóvják a légutakat a por, aeroszol, gőz formájában jelentkező veszélyes részecskéktől, valamint a baktériumoktól és (korona)vírusoktól.
Az a maximális időtartam, ameddig a zár nyitva van, lehetővé téve, hogy fény érje az érzékelőt. A hosszabb záridőket különböző speciális effektekhez használják, célzott elmosódással.
Az ISO paraméter azt adja meg, hogy mennyi fényt kell az érzékelőre engedni az optimális expozícióhoz. A nagyobb érzékenység különösen a rossz megvilágítási körülmények között kívánatos az elmosódás elkerülése érdekében. A magas ISO-értékek ugyanakkor nagy ellenségei a fotók tisztaságának, mert zavaró zajt okoznak. Ezért ezzel a paraméterrel óvatosan kell bánni.
Az objektív gyújtótávolsága egy érdekes mérőszám, amivel tulajdonképpen az objektívek látószögét jellemezzük. Ha lemérjük, hogy a párhuzamosan érkező sugarakat a lencsétől hány milliméter távolságban gyűjti össze egy pontban az objektív akkor megkapjuk a gyújtótávolságot.A gyújtótávolság alapján a fényképezőgépeket feloszthatjuk széles látószögű (14 mm - 24 mm), fixfókusz (egy érték), klasszikus zoom (18 mm – 300 mm) és teleobjektíves (300 mm-től nagyobb) típusokra.
Az objektív fényereje (f) azt fejezi ki, hogy az objektív milyen mennyiségű fényt képes összegyűjteni a fényképezésnél, amit aztán a fényképezett tárgy kirajzolásánál használ fel. A fényerő egy arányszámot jelöl, ami azt mutatja, hogy hogyan aránylik a gyújtótávolság az átmérőhöz.A gyakorlatban ez azt jelenti: minél kisebb ez a szám, annál jobb az eszköz fényereje és annál jobb képeket tudsz rossz fényviszonyok között készíteni.
A zoom az objektív azon képessége, hogy közelíteni tudja a távoli objektumokat. Ezt az objektív lencséinek átcsoportosításával és a gyújtótávolság megváltoztatásával tudja elérni. Minél jobban közelíted a képet (vagyis nagyobb gyújtótávolsággal fényképezel) , annál kisebb az objektív fényereje, és annál érzékenyebb a végső kép a kamera bemozdulására.