50" LG 50UA73006
Television - SMART LED, 127cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10 and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, USB recording, Bluetooth, DLNA, Chromecast, game mode, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, webOS, VESA 300×300, 20 W speaker(s), Dolby Digital AC3, G
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
50" LG 50UA73006 129,590 Ft Unsealed - in stock 3 pcs
Buy
50" LG 50UA73006
50" LG 50UA73006 is an almost new item, in perfect condition, and comes with a full warranty. However, someone opened the original packaging before you. Why? It could have been an unwanted gift. For detailed information, click here.
Specifications
Compare
Diagonal
50 " (127 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen size and resolution
Diagonal
50 " (127 cm)
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen surface
Matte
Colour depth
8
Operating system
Operating system
webOS
Model year
Model year
2025
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
Gaming features
GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
WiFi standards
WiFi 5
Audio-video connectors
HDMI 2.0
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.0 ports
3 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
CI+ 1.4, LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
TV height
70.8 cm
TV depth
29.2 cm
TV weight
9.1 kg
Height without stand
64.1 cm
Depth without stand
5.89 cm
Base width / leg spacing
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Classic
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
71 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
95 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for 50" LG 50UA73006
P-DC1-WEB15
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 million megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérõ