24" JVC LT-24VH5405 76,390 Ft As good as new - in stock 1 pcs
Buy
24" JVC LT-24VH5405
24" JVC LT-24VH5405 is fully functional and a great deal. It may have some minor scratches, but it's still ready to use. For more detailed information, click here.
Panel refresh rate is a critical parameter that affects the quality and smoothness of the image displayed on the TV screen. The frequency is expressed in Hertz (Hz) and indicates how many times per second the screen image is refreshed. Higher refresh rates, such as 120 Hz, provide a blur-free and jerk-free picture, which is ideal for watching fast-paced sporting events or playing action video games. A refresh rate of 140 Hz or higher can only be achieved in game mode by connecting an external graphics adapter (connecting to a PC with a GPU or to a console).