75" Samsung QE75QN800C 1,025,990 Ft Unsealed - in stock 1 pcs
Buy
75" Samsung QE75QN800C
75" Samsung QE75QN800C is an almost new item, in perfect condition, and comes with a full warranty. However, someone opened the original packaging before you. Why? It could have been an unwanted gift. For detailed information, click here.
Specifications
Compare
3D/AR
3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
399 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
3D/AR
Panel refresh rate is a critical parameter that affects the quality and smoothness of the image displayed on the TV screen. The frequency is expressed in Hertz (Hz) and indicates how many times per second the screen image is refreshed. Higher refresh rates, such as 120 Hz, provide a blur-free and jerk-free picture, which is ideal for watching fast-paced sporting events or playing action video games. A refresh rate of 140 Hz or higher can only be achieved in game mode by connecting an external graphics adapter (connecting to a PC with a GPU or to a console).