Akvizice ApF HU Slevy s AP+

Termékkatalógus
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/wifi-7-router.jpg

Mi az a WiFi 7?

A WiFi 7, vagy műszaki nyelven IEEE 802.11be, a vezeték nélküli hálózati szabványok legfrissebb generációját képviseli. Az előző generációk, mint például a WiFi 6 és a 6E által lefektetett alapokra építve, a WiFi 7 gyorsabb adatátviteli sebességet, fokozott megbízhatóságot, valamint az elérhető frekvenciaspektrum hatékonyabb felhasználását kínálja. A WiFi 7 fő célja, hogy teljes vezeték nélküli szabadságot nyújtson felhasználóinak. Hogyan állhatunk át a WiFi 7-re, és milyen eszközök szükségesek ehhez a váltáshoz? Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/main_3.jpg

Minden, amit a WiFi 6E-ről tudni kell

Az előrejelzések szerint 2025-re világszerte mintegy 100 milliárd internetkapcsolat lesz. Az IoT, a VR/AR és más jövőbeli technológiák számára pedig a 2,4 és 5 GHz-es sávok egyszerűen nem elegendőek. Ezért a WiFi hálózatokat továbbfejlesztik: a WiFi 6 szabványt WiFi 6E-re bővítik, így előtérbe kerül a 6 GHz-es átviteli sáv. Mit jelent ez a felhasználók számára a gyakorlatban, és milyen előnyökkel jár? Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pocitacovy-vir.jpg

Mi a számítógépes vírus?

A számítógépes vírus a rosszindulatú szoftverek egy olyan típusa (úgynevezett "malware"), amely úgy terjed, hogy önmagát sokszorosítja, és saját kódját más programokba vagy fájlokba illeszti. A vírusok gyakran fertőzött e-mail mellékleteken, internetes letöltéseken, illetve pendrive-okon és más cserélhető adathordozókon keresztül terjednek. Cikkünkben megismertetünk a számítógépes vírus fogalmával és ötleteket adunk arra is, hogyan védekezzünk a számítógépes vírusok ellen. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/wifi-6-nahled.jpg

Mi az a WiFi 6?

Az elmúlt hónapokban példátlan mértékben megnövekedett az otthoni WiFi-hálózatok igénybevétele. Ennek eredményeként elengedhetetlen, hogy otthonod minden pontján stabil és gyors kapcsolat álljon rendelkezésre. Ebben kulcsfontosságú lépés lehet a WiFi 6 vezeték nélküli szabványra való áttérés, amely kiemelkedő sávszélességet kínál számos eszköz egyidejű támogatásához. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/alza-pc.jpg

Az alaplap, a videokártya és a processzor megfelelő kombinációja

Szeretnél saját számítógépet építeni, de nem tudod pontosan, hogyan kell csinálni? Szívesen segítünk, mert mi is jól ismerjük azt a felemelő érzést, amely egy új számítógép sikeres első indítását kíséri. Nemcsak abban adunk tanácsot, hogyan építsd meg technikailag a számítógépét, hanem az alaplap, a videokártya és a processzor megfelelő kiválasztására is összpontosítunk. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/diskove-pole.jpg

RAID lemezkötegek

A különböző RAID lemezkötegek alapvető módon különböznek egymástól, ami befolyásolja a teljesítményüket, a biztonságot és az árat. Egyes kötegek alkalmasak az írás és olvasás gyorsítására, míg mások szinte azonnali adatmentést biztosítanak több meghajtó hirtelen meghibásodása esetén. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cahe (1).jpg

Mi az a gyorsítótár, avagy cache?

A gyorsítótár egy puffer, amely adatokat tárol a későbbi gyors hozzáférés érdekében. Előnye a nagy sebesség és a rövid hozzáférési idő. A cache-memória megtalálható a processzorokban, merevlemezekben stb. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nahled (1).jpg

Mi az a CPU cache?

A gyorsítótár (cache) rendkívül fontos része minden processzornak. A gyorsítótár villámgyors hozzáférést biztosít a leggyakrabban használt adatokhoz. A CPU-ban lévő gyorsítótár-memóriának több rétege és funkciója van. Nézzük meg közelebbről, hogyan működik mindez. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pameti-ram-nahled.jpg

Memória késleltetés (RAM latency)

A Column Address Strobe (CAS) késleltetés a dinamikus véletlen hozzáférésű memóriamodulok (DRAM) sebességének egyik mércéje. Ez az az idő, amely az olvasási vagy írási parancs memóriába történő elküldése és az adat tényleges processzor általi rendelkezésre állása között telik el. A CAS késleltetést a felhasznált chipek típusa és a gyártó határozza meg, így az utólag nem változtatható meg. Nézzük meg közelebbről, hogyan működik a memória késleltetése, és hogyan befolyásolja a megfelelő RAM-modulok kiválasztását. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/p-oled-displej-iphone.jpg

Mi a P-OLED kijelző?

A P-OLED kijelzők műanyag hordozót használnak, amely lehetővé teszi, hogy rugalmasak legyenek. A nem-P-OLED kijelzők azonban szintén műanyag hordozót használnak, de csak egy gyártó használja ezt a megnevezést. Mi is az a P-OLED valójában, és miben különbözik például az AMOLED technológiától? Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vesa-mount-nahled.jpg

VESA felfüggesztés

A VESA felfüggesztés egy olyan szabvány, amely megkönnyíti a vásárlók számára a tájékozódást, amikor a tévéjükhöz vagy monitorukhoz állványt vásárolnak. Egységesíti a rögzítőelemeket, azaz a tévé hátoldalán lévő rögzítő nyílások elhelyezkedését, illetve a tartóelemeket. Cikkünkből megtudhatod, hogy hogyan működik, illetve hogyan igazodhatsz el a számok között. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/direct-led-podsviceni.jpg

Direct LED: Mi az és hogyan működik?

A Direct LED a LED televíziókban használt háttérvilágítási technológiák egyike. Mi a lényege, mik az előnyei és hátrányai, és miben különbözik az RGB LED-től vagy az Edge LED-től? Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/co-je-mini-led.jpg

Mi az a Mini LED?

A Mini LED egy új LED háttérvilágítási technológia, amelyet LCD TV-kben használnak. Kisebb méretű LED-ekről van szó, ami sokkal nagyobb kontrasztot és ezáltal nagyobb képmélységet biztosít a tévékészülékeknek. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tpd-procesoru.jpg

Mi a processzor TDP-értéke?

A processzor termikus tervezési teljesítménye (TDP) a processzor legnagyobb lehetséges hőteljesítménye, amely a szabványos alkalmazásokban elérhető. Azt jelzi, hogy a számítógép hűtőrendszerének mennyi hőt kell elvezetnie a processzortól, hogy megvédje a túl magas hőmérséklettől, amelyet az nem képes kezelni. A tervezett hőteljesítmény értékét a gyártó adja meg minden egyes komponensre (processzorok, videókártyák stb.). A magasabb TDP érték általában nagyobb teljesítményű processzort jelent. Azonban ahogy nő az értéke, úgy nőnek a hűtési követelmények is. A TDP mértékegysége a watt. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/co-je-oled-displej.jpg

Mi az OLED kijelző és hogyan működik?

Az OLED kijelző úgynevezett szerves diódákat használ. A technológia elnevezése is innen ered, az Organic Light-Emitting Diode (szerves fénykibocsátó dióda) rövidítése. Fejlettebb és sok szempontból jobb technológia, mint a hagyományos LCD és LED kijelzők, de számos tekintetben különbözik tőlük, és hátrányai is vannak. Az OLED kijelzők televíziókban, mobiltelefonokban és egyéb készülékekben is megtalálhatók. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-nainstalovat-wifi-router.jpg

Mi az a WiFi 802.11ac?

A 802.11n - WiFi 4 szabvány mindkét sávban (2,4 és 5 GHz) képes kommunikálni, és a MU-MIMO (többutas jelterjedési) technológiának köszönhetően komoly valós sebességet biztosít. A MU-MIMO technológia itt azért fontos, mert lehetővé teszi, hogy a WiFi router egyszerre több eszközzel is nagy sebességgel kommunikáljon. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/active-passive-repro-thumb.jpg

Aktív vagy passzív hangfal?

Az aktív hangszóró saját erősítővel rendelkezik, amely be van építve a testébe. A passzív hangszóróhoz viszont külső erősítőre vagy vevőegységre van szükség. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sluchatka-impedance-nahled.jpg

Az impedancia arról árulkodik, hogy a fejhallgató hogyan fog kijönni a lejátszóval

A fejhallgatók paraméterei között találkozhatunk az impedancia fogalmával. Ez egy olyan paraméter, amelyet semmiképp sem szabad alábecsülni. Alapvetően azt mondja meg, hogy a fejhallgató mennyire jól - vagy mennyire rosszul - jön ki a hangforrással, telefonnal, lejátszóval vagy vevőegységgel. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/apple-liquid-displej.jpg

Liquid Retina XDR panel

A Liquid Retina XDR az Apple által használt elnevezés a csúcskategóriás kijelzőkre, amelyek rendkívül nagy felbontást, széles színskálát és magas kontrasztarányt kínálnak. Ez a paneltípus kivételes képminőséget biztosít a legigényesebb feladatokhoz is. Részletek itt »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ssd-m2-nahled.jpg

Mi az az SSD? (SSD vs HDD)

Az első SSD meghajtót 1976-ban gyártották le, de 35 hosszú évbe telt, amíg az ára elérte azt a szintet, hogy a nagy tömegek számára is elérhetővé váljon. Mit hozott magával tulajdonképpen az SSD, mennyire megbízható, és hogyan csatlakozik? Mi a különbség az SSD és a HDD között? Mi az NVMe SSD? Milyen SSD-t vegyek? Cikkünkből megtudhatod. Részletek itt »
123
P-DC1-WEB10
30 év tapasztalat az e-kereskedelemben
3 millió megrendelés évente
a vásárlók 98% visszatérő
Több infó
Felhívunk és szakértői tanácsot adunk
06-1-701-1111
Kérdés a rendeléssel kapcsolatban
Kérdés a termék(ek)kel kapcsolatban
Kérjük, add meg a telefonszámodat:
Keress minket
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra Mi, az Alza.cz a.s., azonosítószám: 27082440, sütiket használunk a weboldal működőképességének biztosításához, és a beleegyezéseddel weboldalunk tartalmának személyre szabásához is. Az "Értem" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát és a weboldal viselkedésével kapcsolatos adatok átadását a célzott hirdetések megjelenítésére a közösségi hálózatokon és más weboldalakon található hirdetési felületeken.
További információ Kevesebb információ