Minden nap 7:00 és 18:30 óra között tartunk nyitva.
A megrendelt termékeket biztonságosan átveheted az AlzaBox automatánk egyikében.
Több mint 10 000 termék
Ha okostelefont választ, az operációs rendszer (OS) az egyik legfontosabb megfontolandó paraméter. Azért, hogy megkönnyítsük a választást közülük, cikkünk áttekintést nyújt az elérhető operációs rendszerekről, erősségeikről és gyengeségeikről.
Az Android OS egy nyílt forráskódú operációs rendszer és gyakorlatilag korlátlanul személyreszabható – néhány dolog az alapbeállításoknál is állítható, míg a változtatások többsége a Google Play Áruházból tölthető le.
Egyszerűen módosítható a grafikus megjelenés vagy akár a telefon vezérlése is. A rendszer nyitottsága ugyanakkor azt is jelenti, hogy jobban ki van téve a különböző kártékony softwarek támadásának, ezért vírusölő programok használata és fokozottabb elővigyázatosság ajánlott webböngészéskor vagy ismeretlen forrású alkalmazások telepítésénél.
Az Androiddal nem kell aggódnia a digitális tartalmak hiánya miatt. A Google Play jelenleg körülbelül 2,2 millió alkalmazást és játékot kínál, melyek között ingyenesen letölthetőeket is talál.
Az Android telefonok olyan telepített Google alkalmazásokkal kerülnek forgalomba, mint a Gmail, Google Drive, Chrome, Google Maps, Google+, stb.
Az iOs egy zárt forráskódú operációs rendszer. Ez minimalizálja a kártékony softwarek támadásának kockázatát, így biztonságosabb, mint nyílt forráskódú versenytársai. Másfelől ez azt is jelenti, hogy nem végezhetőek nagy változások a rendszer megjelenése és funkcionalitása tekintetében. Azonban meg kell jegyezni, hogy a létező beállítások több, mint kielégítőek a legtöbb felhasználó számára. Ha egy olyan platformot keres, ami lehetőséget biztosít a rendszerbeállítások módosítására és az interface szignifikáns megváltoztatására, válassza az Android OS-t.
Az Apple AppStore jelenleg körülbelül 2 millió alkalmazást és játékot kínál letöltésre – nagyjából hasonló számban, mint az Android Google Play Áruházában.
Az iOS az olyan Apple szolgáltatások integrációját kínálja, mint az iMessage, FaceTime, iCloud, iTunes, stb.
Míg az Android és az iOS vizuálisan hasonló elrendezést kínálnak, addig a Microsoft egy külön útra lépett és átvette a jólismert csempés elrendezést a hagyományos Windows operációs rendszerből. Ezért azoknak, akik az Android vagy az iOS rendszereket ismerik, pár napra szükség lesz, amíg megszokják a Windows Phone-t. Mindazonáltal a Windows Phone egy egyszerű és intuitív operációs rendszer ami ideális első mobiltelefon vásárlóknak és idősebb felhasználóknak.
Az iOs-hoz hasonló a Windows Phone is zárt forráskódú operációs rendszer, ami kevés lehetőséget biztosít a testreszabására, de ezt a kártékony software-k támadásának minimalizálásával kompenzálja.
A Windows Phone Store (korábban: Windows Phone Marketplace) több, mint 600,000 elérhető alkalmazást kínál. Habár ez is soknak tűnik, mégis jóval kevesebb az Android vagy az iOS platformokkal összehasonlítva.
A Windows Phone okostelefonján is elérést biztosít az olyan jól ismert Microsoft alkalmazásokhoz, mint a Microsoft Office, a Onedrive és a Skype.
A BlackBerry jól ismert a biztonságos kommunikációs megoldások biztosításáról számos vállalati ügyfelének a világon a BlackBerry Enterprise Server (BES)-en keresztül. Személyes használatra a BlackBerry Internet Service (BIS) lassan előkészítette a helyet az új BlackBerry 10 operációs rendszernek.
Akárcsak az Android és az iOS, a BlackBerry 10 is zárt forráskódú rendszer. A telefon menüje és a grafikus felület nem tér el sokban az Android és az iOS operációs rendszerektől. A BlackBerry 10 számos kézmozdulatot használ, amelyek segítségével könnyebben és hatékonyabban léphet interakcióba a telefonnal. Az internet eléréshez és az e-mailek szinkronizálásához nem lesz szüksége tovább a Blackberry Internet Service-ra, mivel az adattarifák más operátoroktól is elegendőek lesznek.
A BlackBerry operációs rendszernek saját alkalmazás áruháza van – a BlackBerry World – több, mint 200 ezer elérhető alkalmazással. Továbba, hivatalosan is használhatja az Amazon AppStore-t, amely több, mint 600.000 alkalmazást kínál. Ezenfelül lehetséges telepíteni és futtatni olyan alkalmazásokat BlackBerry 10-en is, amelyeket Android operációs rendszerre terveztek (APK).
A BlackBerry Hub egy egységes postaládaként működik, összegyűjtve üzeneteit minden fiókjából, legyen az SMS, e-mail vagy privát üzenet a Facebookról vagy Twitterről. A Blackberry Messenger (BBM) lehetőséget biztosít, hogy videóhívásokat bonyolítson vagy korlátlan hosszúságú üzenetet küldjön Android, iOS vagy Windows Phone operációs rendszer felhasználóinak. Az egyedüli feltétel, hogy a fogadó félnek szintén legyen feltelepítve a BBM.