Az objektívvel ellátott tükörreflexes szettek ideális megoldást jelentenek a kezdő fotósok számára, mivel nem kell törődniük a megfelelő objektív kiválasztásával a váz megvásárlásakor. A készletben többnyire a váz és az objektív, vagy a váz és két vagy több objektív kombinációja a leggyakoribb. Ennek köszönhetően az objektívekkel ellátott tükörreflexes készlet olcsóbb.
Tovább
A készlet kiválasztásánál jól gondold meg, hogy melyik márkát választod
Ne felejtsd el, hogy amikor kiválasztasz egy tükörreflexes fényképezőgép szettet, akkor egy komplett fényképezőgépet kapsz, ami azt jelenti, hogy a váz mellett objektívet és kiegészítőket stb. is. Minden gyártó kínál kiegészítőket, amelyek csak és pontosan a saját márkájú kamerákkal kompatibilisek. Az idő múlásával egy másik márkára áttérni már nem olyan egyszerű. Ha egy klasszikus kompakt vagy ultrazoom fényképezőgépről akarsz áttérni a tükörreflexes rendszerre, akkor feltétlenül gondolkodj el a kedvező árú szetteken. Így egyszerre, kedvező áron beszerezheted a digitális tükörreflexes fényképezőgépet és a hozzá való objektívet is. Különösen jó választás ez a kezdő fotósok számára.
Mit tartalmaz a tükörreflexes készlet
- A tükörreflexes fényképezőgép vázát és az objektívet.
- Egyes készletek memóriakártyát is tartalmaznak.
- Előnyös, hogy a készlet tartalmaz tokot vagy táskát, amely megvédi a készüléket a szennyeződéstől.
- Ha épp az első tükörreflexes gépedet szándékozod megvenni, akkor neked a legkifizetődőbb egy kezdőcsomag beszerzése.
Abban az esetben, ha egyetlen tükörreflexes fényképezőgép/objektív szett sem nyeri el tetszésedet, választhatsz az önállóan forgalmazott SLR vázak közül. A vázhoz be kell szerezned legalább egy objektívet is, amelyeknek már nem olyan kedvezményes az áruk, mint a szettek esetében. Szükség lesz ezenkívül még pár tartozékra is. A külön vázba való befektetést azoknak a fotósoknak ajánljuk, akik új fényképezőgépet szeretnének beszerezni és már vannak a kiválasztott márkával kompatibilis tartozékaik.
Milyen paraméterekre kell figyelni, a tükörreflexes készlet kiválasztásánál
A képérzékelő mérete
- Nagyon szorosan összefügg a képminőséggel.
- Általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb a képérzékelő, annál kisebb lesz a zaj és jobb lesz a végső képminőség.
- A digitális tükörreflexes fényképezőgépekben többnyire a kisebb méretű APS-C és a nagyobb Full Frame képérzékelőket használják.
A képérzékelő felbontása
A nagy felbontás még nem garancia arra, hogy a fényképeid jobb minőségűek lesznek. Gyakorlatilag az érzékelő képpontjainak (pixeleinek) nagysága és az érzékenységük a fontos. Minél nagyobbak az érzékelő képpontjai, annál jobb minőségű információt biztosítanak. Elsősorban a kedvezőtlenebb fényviszonyoknál fordulhat elő, hogy a 20Mpx Full Frame érzékelő jobb minőségű képet rögzít, mint a 20Mpx felbontású APS-C érzékelő.
- A képérzékelő felbontása kihatással van a nyomtatásnál a kép minőségére és méretére.
- A digitális tükörreflexes gépek érzékelőinek felbontása 15 - 45 Mpx között mozog.
- Egy A4 méretű fénykép 300 dpi minőségben történő kinyomtatásához elegendő a 8 Mpx felbontás.
A képérzékelő érzékenysége - ISO
Az ISO egységekben megadott érzékenység érték. Megmondja, hogy az érzékelő milyen mértékben reagál a beeső fényre.
- A nagyobb érzékenység rosszabb fényviszonyok között kedvező.
- A nagyobb érzékenységgel arányosan nő a képbe kerülő zaj, ami csökkenti a kép minőségét.
Záridő
Ez adja meg azt az időtartamot, amíg a zárszerkezetnek nyitva kell lennie, hogy az érzékelőre elég fény jusson. Ez az „expozíciós idő”. Ha a fényképezendő objektum mozog, a hosszú expozíciós idő elmosódást okoz a képen. Minél rövidebb az expozíciós idő annál gyorsabb mozgást tudsz élesen megörökíteni.
Képtovábbítási sebesség
- Általánosságban a tükörreflexes fényképezőgépek 3 - 5 képet tudnak egy másodperc alatt készíteni.
- A professzionális gépek megbirkóznak akár 10 képpel is másodpercenként. Ezt a fotóriporterek tudják kihasználni.
További információkat a digitális tükörreflexes fényképezőgépekről egy másik cikkben találsz.
A leírás elrejtése