Ezeket a digitális tükörreflexes fényképezőgépeket objektív nélkül szállítjuk. A fényképezőgép működéséhez elengedhetetlen objektívet külön kell hozzá megvásárolnod, de más tartozékok, például szűrők, táskák és adattárolók is hasznosak lehetnek. Mivel minden gyártó saját típusú bajonettet használ az objektív csatlakoztatására, mindig ellenőrizni kell ezek kompatibilitását. Ha a meglévő DSLR fényképezőgéped modernizálásán gondolkodsz és már megvan az összes tartozékod, az önálló váz vásárlása a megfelelő választás.
Tovább
|
|
|
|
Canon
(Bajonet EF a EF-S)
|
Nikon
(Bajonet Nikon F)
|
Pentax
(Bajonet Pentax K-AF2)
|
Sony
(Bajonet Sony A)
|
Nem tudod, hol kezd el? Ha egy új digitális SLR gépet keresel, akkor kedvezőbb lehet egy Starter Kit megvásárlása, amely a vázon kívül egy vagy két alap objektívet és egyéb apró kiegészítőket is tartalmaz, mint pl. egy praktikus hordtáska.
Milyen paramétereket kell figyelembe venni a digitális tükörreflexes fényképezőgép kiválasztásakor
Érzékelő mérete
A digitális tükörreflexes fényképezőgépek esetében a leggyakrabban a kisebb APS-C vagy nagyobb Full Frame érzékelőt használják. Az érzékelő chip mérete szorosan kapcsolódik a képminőséghez. Minél nagyobb az érzékelő, annál jobb lehet a képminőség. Ezzel párhuzamosan csökken a keletkező zaj.
- Az érzékelő mérete szorosan kapcsolódik az érzékelő felbontásához
- A nagy felbontás nem jelenti azt, hogy a kapott fotók jobbak lesznek
- Igaz, hogy minél nagyobbak az érzékelő képpontjai, annál jobb az általuk szolgáltatott információ
A képérzékelő érzékenysége - ISO
Az ISO egységekben megadott érzékenység érték. Megmondja, hogy az érzékelő milyen mértékben reagál a beeső fényre. A nagyobb érzékenységgel nő a képzaj, ami rontja a kép minőségét.
- A nagyobb érzékenységgel nő a képzaj
- Az ISO értékeket fokozatokban lehet állítani minden felvételnél
- A magasabb érzékenységet főleg kedvezőtlen fényviszonyok között lehet kihasználni
Záridő
Ez adja meg azt az időtartamot, amíg a zárszerkezetnek nyitva kell lennie, hogy az érzékelőre elég fény jusson. Ez az „expozíciós idő”. Ha a fényképezendő objektum mozog, a hosszú expozíciós idő elmosódást okoz a képen. Minél rövidebb az expozíciós idő annál gyorsabb mozgást tudsz élesen megörökíteni.
A digitális tükörreflexes más fontos paraméterei
- Képtovábbítási sebesség – Általánosságban a tükörreflexez fényképezőgépek 3 - 5 képet tudnak egy másodperc alatt készíteni. A professzionális gépek megbirkóznak akár 10 képpel is másodpercenként. Ezt a fotóriporterek tudják kihasználni. A videóknál a képkockasebesség is fontos paraméter.
- Tömeg – a nehezebb test jobb stabilitást biztosít, de próbálj meg egész nap fényképezni egy ilyen géppel, ahhoz még kondíció is kelleni fog.
Mit kell a digitális tükörreflexes vázhoz venni?
- Objektívet, illetve objektíveket, amelyek kompatibilisek a digitális tükörreflexes fényképezőgép vázával (bajonettjével)
- Memóriakártyákat, amelyek majd tárolják az összes felvételt
- Fotós táskát vagy fotós hátizsákot - szállítás és munka közben védelmet biztosít a felszerelésnek
A leírás elrejtése