A kürtős páraelszívóknak csatlakozásra van szükségük a páraelszívó rendszerhez
Kürtős páraelszívók nagyszerű választásnak bizonyulnak nagyobb konyhákba, ahol a lehető legnagyobb szívóerőre van szükség, de minden méretű konyhában népszerű választásnak számítanak. Ne feledd, hogy a kürtős páraelszívó kürtőhöz, elszívócsőhöz vagy esetleg szellőzőaknához csatlakozik. Ha nincs ilyen, a telepítés kihívást jelenthet.
A keringetős páraelszívók szinte bárhol elhelyezhetők
A belső keringetésű páraelszívók a többi elszívótól az elszívás módjában különböznek. Míg a hagyományos páraelszívó egyszerűen elszívja a levegőt a helyiségből kifelé, addig ez a szagelszívó szénszűrőkkel van felszerelve. Ezek megtisztítják a levegőt, és közvetlenül a helyiségbe vezetik vissza. A készüléket nem kell csatlakoztatnod az elszívórendszerhez, de a szűrőket körülbelül félévente egyszer ki kell cserélned.
A belső keringetésű páraelszívónak van egy kisebb hátránya. A szűrők csak a zsírt és a szagot szedik ki a levegőből, a nedvességet nem. Tehát főzés után ki kell szellőztetned.
Milyen a páraelszívó megfelelő kialakítása?
Az elszívás típusa mellett a páraelszívó kialakítása is döntő fontosságú. Leggyakrabban a páraelszívókat a szekrény helyére, a tűzhely és a sütő fölé helyezik, de ez a kialakítás nem mindenhol működik. Nézzünk meg néhány más lehetőséget.
i
Nincs konkrét elképzelésed, de tudod, hol kell elhelyezned a párelszívó készüléket? Nézd meg a kategóriánkat páraelszívók elhelyezés szerint, hogy megkönnyítsük számodra a választást.
A sziget páraelszívó kéz a kézben jár a konyhaszigettel
A sziget páraelszívó, nem meglepő módon a konyhaszigethez tartozik. Leggyakrabban a mennyezetről függesztik le, és általában recirkulációs. Egyes modellek azonban kürtős páraelszívóval is rendelkeznek, amelyet a tetején keresztül kell vezetni. Egy ilyen páraelszívó beszerelése bonyolultabb lehet, de számodra ez lesz az ideális, amennyiben nagyobb konyhával rendelkezel, elsősorban a lényegesen nagyobb teljesítmény miatt.
Amennyiben igazán modern megjelenést szeretnél elérni a konyhádban egy szigettel, nézd meg a főzőlapok beépített páraelszívóval című cikkünket.
A beépíthető páraelszívó nem zavarja a konyha formatervezését
Beépíthető páraelszívó nagyszerű választás számodra, ha szereted a tökéletesen összeillesztett konyhai elemeket. Bár néha egy páraelszívó érdekes színfoltja lehet egy konyhának, sőt, még a megjelenést is feldobhatja, máskor viszont egyszerűen nem illik bele. Ilyenkor nincs is egyszerűbb, mint közvetlenül a konyhaszekrénybe építeni, ahol el lesz rejtve a külvilág elől.
A teleszkópos páraelszívó segít helyet megtakarítani a kis konyhákban
Teleszkópos páraelszívó felbecsülhetetlen érték az olyan konyhákban, ahol minden centiméter számít. A kicsúsztatás szempontjából különböznek egymástól. A beépíthető modellek keskenyebb konyhaszekrények alá is elhelyezhetők. Ha szükséges, csak csúsztasd az aktív részt a főzőlap fölé, és máris készen áll. Az asztali páraelszívók is igen mutatós dizájnelemek lehetnek.
Amennyiben a teleszkópos páraelszívók iránt érdeklődsz, kérlek vedd figyelembe, hogy kisebb méretük miatt kisebb a teljesítményük, mint más páraelszívó modelleké. Ezáltal különösen alkalmasak kisebb konyhákba.
A hagyományos páraelszívók nem foglalnak el sok helyet
Hagyományos páraelszívók nagyon kompaktak, és könnyen elférnek a konyhaszekrény alatt. Így nem kell értékes helyet elfoglalnod a kis konyhádban. Bár a kürtős páraelszívókhoz képest hiányzik a felső "kürtős" rész, a hagyományos páraelszívó lehet keringető és kürtős elszívó is. Mindenesetre mindkét esetben kisebb teljesítményre kell számítanod.
Hogyan válasszunk páraelszívót a szélessége szerint?
Szélesség szerint a páraelszívó leggyakrabban a következőképpen osztható fel. Bár más méretek is fontosak, általában a szélesség határozza meg, hogy a páraelszívó befér-e a szekrények közé. Optimális esetben a készülék szélessége megegyezik vagy nagyobb, mint a főzőlap szélessége. A páraelszívók lehetnek különböző (akár atipikus) szélességűek. Ezek azonban a leggyakoribbak:
- Páraelszívó 90 cm elég sok helyet foglal el a konyhában, de cserébe általában sokkal nagyobb teljesítményt nyújt.
- Szagelszívó 80 cm a nagy teljesítmény és az ésszerű méretek közötti arany középutat jelenti.
- Konyhai elszívó 60 cm nagyon népszerű. Ennek oka, hogy ez a konyhaszekrények és tűzhelyek általános mérete is egyben.
- Páraelszívó 50 cm a valaha volt legkisebbek elszívók közé tartozik. Így tökéletes olyan konyhákba, ahol a helyhiánnyal küszködnek.
Javaslom, hogy vásárolj kiegészítőket a páraelszívó készülékhez
Tartozékok amelyekre elkerülhetetlenül szükséged lesz. Nálunk azonban széles a választék, így nem kell, hogy váratlanul érjen. A tartozékok kategóriában szén- és zsírszűrőket találsz a kürtő nélküli páraelszívókhoz, a kürtővel rendelkező elszívókhoz pedig visszacsapó szelepet. Ez az elszívócsatornába kerül, és biztosítja, hogy a levegő csak kifelé áramoljon.
i
Amennyiben nem a beépített kivitel mellett döntöttél, a páraelszívó a design kérdése is. Ha azt szeretnéd, hogy a készülék tökéletesen illeszkedjen a konyhád többi részéhez, akkor nézz körül a design páraelszívók között.
A leírás elrejtése