Hogyan működik a WiFi antenna?
A WiFi antenna egy olyan eszköz, amelyet alapvetően a WiFi jel vételére vagy továbbítására használnak. A Wifi jelet a levegőben terjedő elektromágneses hullámok közé sorolják, és lehetővé teszi a vezeték nélkül kommunikációt olyan eszközök között, mint a számítógép, okostelefon, tablet vagy a ma már széles körben használt intelligens otthon. A WiFi antennák különböző formájúak, méretűek és típusúak lehetnek, attól függően, hogy milyen jelre van szükségünk, vagy hogy fogadni vagy továbbítani szeretnénk a jelet. Nézzük tehát a különböző WiFi antennák típusait.
- A WiFi antenna egy nagyszerű eszköz a vezetékes LAN hálózatból származó minőségi WiFi jel előállítására.
- A WiFi router antennájaként is hasznos, hogy további jelerősítést biztosítson az egész otthonban vagy az irodában.
- A WiFi antennát gyakorlatilag bárhol elhelyezheted, ahol az internetkapcsolat erősítésére van szükséged.
- A kültéri WiFi antenna lehetővé teszi a jel terjesztését a kertben, a teraszon vagy bárhol a szabadban.
Hogyan terjed a WiFi jel?
Azért, hogy megfelelő helyre telepíthessünk egy WiFi antennát, jó, ha tudjuk, hogyan terjednek a WiFi jelek. A WiFi jel közvetlenül az antennáról terjed. Amint akadályba ütközik, a jel egy része áthalad rajta, egy része pedig visszaverődik, és egy részét az akadály elnyeli. Az eredmény a jel és a kapcsolat sebességének csökkenése. Természetesen minden akadály másképp hat a jelre. A WiFi antenna elhelyezésekor tehát azt is vedd figyelembe, hogy a jelnek hol lesz a legkönnyebb az útja.
i
Hogyan működik a kültéri WiFi antenna?
Ha egy kültéri WiFi antenna érdekel, akkor valószínűleg szükséged van jelre a kertben, a teraszon vagy bizonyos közterületeken. Egy kültéri WiFi antenna úgy van megépítve, hogy ellenálljon a zord körülményeknek. Még ezekkel az antennákkal is biztos lehetsz benne, hogy a helytől függően maximális sebességet és jelerősséget kapsz.
A 2.4 GHz-es WiFi antenna nélkülözhetetlen
A 2,4 GHz-es WiFi antenna az egyik alapvető antenna, amelyet a WiFi jel terjesztéséhez használhatsz az otthonodban vagy az irodádban. Ezek az antennák támogatják a 802.11 b/g/n szabványokat, és akár 450 Mbps átviteli sebességet is elérhetnek. Lakóházakhoz azonban nem nagyon alkalmasak, mivel a 2,4 GHz-es sávban interferencia lép fel a közelben lévő nagyszámú különböző WiFi hálózat miatt. Az ilyen antenna előnye azonban a jobb hatótávolság, ami például az 5 GHz-es WiFi antenna esetében rövidebb.
Mi a a különbség a WiFi 802.11 b/g/n és 802.11ac szabványai között? Olvasd el a cikkünket arról, hogy mi a WiFi 802.11ac. Ebből megtudhatod, hogy miben különbözik ez a szabvány a régebbi WiFi generációktól, és mit is tud valójában.
A WiFi antenna 5 GHz-es változata az igazán igényeseknek való
A WiFi antenna 5 GHz-es változata nagyon jó szolgálatot tesz mindazoknak, akiknek valóban szükségük van az erős és gyors WiFi jelátvitelre. Egy ilyen WiFi antenna garantálja a nagy, akár 1 300 Mbps átviteli sebességet, és támogatja a klasszikus 802.11 b/g/n szabvány mellett a 802.11ac/a szabványt is. Hátránya azonban a kisebb jeltartományban rejlik. Ebben a sávban azonban nincsenek ilyen jellegű interferenciák, így otthoni használatra is tökéletes.
i
Fontold meg a WiFi extender használatát a jel erősítéséhez
Ha az egész otthonodban ki szeretnéd terjeszteni a jelet, fontold meg egy WiFi extender beszerzését. Ha már rendelkezel ilyennel, de még mindig nem tudod, hogyan erősítsd meg a WiFi jelet, olvasd el a hasznos tippekkel teli útmutatónkat.
Mi az LTE WiFi antenna?
Az LTE antenna gyors és megbízható mobilkapcsolatot biztosít az internet- és adatszolgáltatásokhoz. Ezt 4G hálózatnak is nevezik. Az LTE antenna segítségével stabilabb és gyorsabb mobilkapcsolatot érhetsz el ott, ahol a hagyományos WiFi hálózat nem áll rendelkezésre, akár az adóoszloptól való távolság, akár a különböző akadályok miatt. Ezek azok a helyek, ahol egy LTE antenna jól jöhet.
Szeretnél jó minőségű WiFi jelet a laptopon vagy a számítógépen, de a beépített hálózati kártya nem támogatja a legújabb szabványokat, vagy nem képes nagyobb átviteli sebességgel dolgozni? Akkor biztosan USB hálózati kártyákat keresel, amelyek javítják a WiFi jel vételét az eszközön.
Hogyan oszthatóak fel a WiFi antennák?
A WiFi antennák elsősorban aszerint oszthatóak fel, hogy milyen irányban sugározzák vagy fogadják a jelet. Alapvetően három alapvető WiFi antenna típus létezik. Ezek pedig a mindenirányú antennák, a szektoros antennák és az irányított antennák. Nézzük meg, miben különböznek egymástól az egyes típusok, és melyik a legjobb a számodra.
- A mindenirányú WiFi antenna minden irányban egyenletesen továbbítja vagy fogadja a jelet. Ezek az antennák a legalkalmasabbak kis terek, például otthonok, lakások vagy irodák lefedésére. A minden irányú WiFi antenna gyakran a router vagy az átalakító része.
- A szektoros WiFi antenna csak az antennától egy bizonyos sugárzási szögön belül sugározza vagy fogadja a jelet. Egy ilyen antenna már alkalmasabb a nagyobb területek, például parkolók, pályaudvarok stb. lefedésére. Leggyakrabban WiFi hotspotok létrehozására vagy két pont összekapcsolására használják nagyobb távolságokon keresztül.
- Az irányított WiFi antenna csak egy meghatározott irányban sugározza vagy fogadja a jelet. Ezt az eszközt arra használják, hogy a jelet igazán nagy távolságokra terjesszék. Az irányított WiFi antennák városi vagy megyei szinten találhatóak meg.
i
Hogyan kell helyesen telepíteni a WiFi routert?
Szeretnéd tudni, hogy hogyan kell megfelelően telepíteni egy WiFi routert? Manapság egyetlen háztartás sem nélkülözheti a minőségi WiFi routert, de ahhoz, hogy az úgy működjön, ahogyan kell, megfelelő telepítésre van szükség. Cikkünkben éppen ebben segítünk.
Hogyan válasszunk WiFi antennát?
A WiFi antenna kiválasztásakor fontos figyelembe venni néhány alapvető tényezőt. Először is légy tisztában a felhasználási céllal. Ki szeretnéd bővíteni a WiFi router hatótávolságát? Két pontot szeretnél összekötni? Fontos a frekvencia is, mivel a mai WiFi antennák a 2,4 GHz-es vagy az 5 GHz-es sávban működnek. A WiFi antenna nyereségét decibelben (dB) adják meg, ez pedig megadja, hogy az antenna mennyire erősíti vagy gyengíti a jelet. Minél nagyobb az erősítés, annál erősebb a jel.
- A felhasználási cél a legfontosabb, mielőtt egyáltalán WiFi antenna vásárlására mellett döntesz. Jó, ha tudod, hogy mi lesz a célja az új antennádnak. Lehet, hogy egyszerűen csak erősíteni szeretnéd a routerről érkező WiFi jelet, vagy esetleg két pontot szeretnél összekötni nagy távolságon keresztül.
- A WiFi antenna frekvenciája lehet 2,4 GHz vagy 5 GHz. Az előbbi nagyobb hatótávolsággal rendelkezik, és jobban terjed a falakon keresztül, de hajlamosabb az interferenciára, és ezért nem alkalmas a lakásokban. Az 5 GHz-es frekvencia viszont rövidebb távolságokat ér el, de nagyobb adatátviteli sebességet kínál, és kevésbé hajlamos az interferenciára.
- A WiFi antenna erősítése megadja, hogy a jel milyen erős lesz. Az erősítés egy olyan mérőszám, amely azt jelzi, hogy az antenna mennyire erősíti vagy gyengíti a jelet. Ezt decibelben adják meg, és minél nagyobb az erősítés, annál erősebb lesz a jel.
- A WiFi antenna polarizációja a jel elektromos mezejének terjedési iránya. A polarizáció lehet függőleges, vízszintes vagy körkörös.
A WiFi Powerline segítségével bármely helyiségben kiterjesztheted a WiFi-t, amely egyszerűen csatlakoztatható egy 230 V-os konnektorba. A Powerline adapter a WiFi antennán kívül egy klasszikus LAN csatlakozóval is rendelkezik.
Milyen tartókat és csatlakozókat érdemes beszerezni a WiFi antenna mellé?
Hasznosak lehetnek a különféle tartók, kábelek és csatlakozók is. A tetőre vagy falra szerelhető WiFi antenna tartókat is találsz a kínálatunkban. A tetőre szerelhető tartókat úgy alakították ki, hogy még kedvezőtlen körülmények között is biztonságosan a helyén tartsák az antennát. Ha azonban egy nem feltűnő megoldást keresel arra, hogy hová helyezd el a WiFi antennát, fontold meg a fali rögzítést. A WiFi antenna kábelek a WiFi csatlakoztatására szolgálnak a vezeték nélküli hozzáférési pont között. Arra is használható, hogy az internetet az adatcsatlakozótól a modemig vezesd.
A leírás elrejtése