Vízlágyító szer használata nélkül vízkő kerülhet a vízbe. Ennek a "kemény víz" az eredménye, és általában a dob mögött, a szűrőben és a tömlőkben rakódik le. Befolyásolja a mosógép teljesítményét, csökkenti a mosás hatékonyságát, és kellemetlen szagot okozhat a mosógépben. A nagy lerakódások gyakran visszafordíthatatlanul károsítják a készüléket. E problémák megelőzése érdekében tanácsos a vízlágyítószer rendszeres, megelőző jellegű használata.
i
Hogyan működik a vízlágyító por?
A legtöbb vízlágyító por nátriumvegyületeket tartalmaz, például nátrium-karbonátot (mosószóda), amely képes kicsapni a kalcium- és magnéziumionokat, így csökkenti a víz keménységét, vagy nátrium-citrátot, amely egy enyhébb hatású, környezetbarát alternatíva. Vannak zeolit tartalmú vízlágyító szer típusok is, amelyek kicserélik a keménységet okozó ionokat nátriumionokra, így a víz lágyabbá válik.
A vízellátás több mint 80%-a kemény. A kemény vizet oldott ásványi anyagok, elsősorban kalcium és magnézium magas koncentrációja jellemzi.
A vízkeménységgel kapcsolatos információkat a vízszolgáltatód weboldalán találod. A kemény víz egyértelmű jelzés a vízlágyító szer rendszeres használatára. Ennek a következő jelei lehetnek: