Biztonságos virtuális pénznem - kriptovauta
A digitális valutáknak egyre több támogatója van. Ennek az egyik fő oka a biztonság és a nyitottság.
| Komplex titkosítást használ, így nem lehet meghamisítani vagy megváltoztatni. |
| Nem szabályozza és ellenőrzi egy kormányzati szervezet sem. |
| Minden végrehajtott tranzakció és számla általában átlátható. |
| Az átláthatóság miatt és az összes tranzakció komplex ellenőrzése miatt nem lehet vele visszaélni. |
A tranzakció biztonsága és lefolyása Bitcoin esetében
A Bitcoin esetében például minden virtuális érme a tulajdonos nyilvános kulcsához van társítva. Ha Bitcoint küldesz valakinek, az a következőképpen történik:
- Te létrehozol egy tranzakciót.
- Csatolod a címzett nyilvános kulcsát (címét) és az összeget.
- Az üzenet aláírása megerősíti a tranzakció érvényességét.
- Az összes tranzakció története mindenki számára elérhető a hálózatban (blockchain). Nem nehéz ellenőrizni, hogy ki egy bizonyos érme-csoport tulajdonosa.
A Bitcoin és más kriptovaluták jelenlegi árfolyama
Kifizetődő a Bitcoin bányászat?
A Bitcoin, mint az első kriptovauta betört a piacra, és szó szerint megbolondította az egész világot. Azonban ma már nagy valószínűséggel az optimálisan összeszerelt PC konfigurációval sem fogsz tudni nyereséget elérni. A bányászatot már az ASIC chipek felhasználásával épített speciális hardvert használnak a bitcoinok bányászatára. Bár ezeknek hatalmas számítási teljesítményük van, hátrányuk a magas vételár és az egyoldalú használat - csak Bitcoin bányászatra használhatóak.
Melyik kriptovalutára kell összpontosítani manapság?
Kriptovaluták nyereségpotenciállal
A grafikus kártyával számos más vonzó kriptovautát lehet bányászni, olyanokat, amelyek még gyorsabban fejlődnek, mint a Bitcoin. Az egyik ilyen például a Litecoin - az első, ami javított scrypt algoritmust használ. Egy másik digitális valuta, ami javuló tendenciát mutat a Ethereum, más néven Bitcoin 2.0.
A Zcash az egyik legfiatalabb virtuális pénznem, amely még nagyobb biztonságot nyújt, mint a Bitcoin. Ráadásul az árfolyama nagyon gyorsan elérte a majd 100 000 HUF értéket. Ennek eredményeképpen ez a pénznem a kriptovaluta bányászok kedvence 2017-ben. Az utolsó digitális pénznem, melyet érdemes megemlíteni, a Dash. Ez egy virtuális valuta, amely azonnali tranzakciókat kínál, és régóta az egyik legnépszerűbb virtuális valutának számít.
El akarom kezdeni a kriptovauta bányászatot. Mire lesz szükségem hozzá?
Ahhoz, hogy ki tudd választani, hogy milyen kriptovautát kezdj bányászni, alaposan tanulmányoznod kell mindent, amire szükséged lehet. Ehhez legalábbis közepesen jó színvonalú angol nyelvtudásra lesz szükséged, ugyanis magyar nyelven még nem érhető el minden szükséges információ. A bányászat megkezdésének folyamata a következőképpen foglalható össze:
- Döntened kell, melyik kriptovalutát kezded bányászni.
- A legjobb bányászati hardver biztosítása - az alábbiakban majd tanácsot adunk.
- Töltsd le a szabad szoftvereket, hogy bányászhass.
A bányászás során javasoljuk
- Csatlakozz a bányászok egy nagyobb csoportjába, az úgynevezett mining pool-ba. Egy bizonyos díjért a csoport tagjai között elért összes nyereség a bányászás teljesítménye szerint oszlik meg - nagyobb az elérhető nyereség.
- Telepíts mobiltárcát a kriptovaluták tárolásához. A legbiztonságosabb a hardveres pénztárca vásárlása.
- Kövesd nyomon az árfolyamokat és az árfolyamváltozással kapcsolatos híreket.
Grafikus kártyák a kriptovaluta bányászatához
A kriptovauták bányászaának legfontosabb összetevője a bányászat számára hatékony grafikus kártya - amely elvégzi az összes szükséges számítást. A grafikus kártyák egyes márkái és típusai más-más típusú kriptovauta bányászatára lehetnek alkalmasak. A bányászatnál az egyik legfontosabb paraméter a megfelelő GPU kiválasztásához az úgynevezett Hash Rate (minél magasabb, annál jobb).
Bányászatra alkalmas processzorok
A kriptovauták bányászatához használt processzoroknak nem erőteljeseknek, hanem gazdaságosnak kell lenni - ma már a bányászathoz használt számítási teljesítményt a grafikus kártyák biztosítják.
Alaplapok kriptovauták bányászatához
Az alaplap kiválasztásánál különösen fontos, hogy minél nagyobb számú PCI-E 3.0 x16 port legyen rajta, és támogassa a több grafikus kártya összekapcsolását lehetővé tevő AMD CrossFireX és NVIDIA SLI protokolokat.
A bányász konfigurációk tápellátása
A kriptovauták kitermeléséhez szükséges konfigurációk nagy teljesítményű tápegységet igényelnek, elegendő PCI-E csatlakozóval több grafikus kártya beillesztéséhez - ezeknek van a legnagyobb energiafelhasználása.
Hardveres pénztárcák és széfek
A digitális pénznemek tárolására a legbiztonságosabb megoldás a hardveres pénztárca. Az USB-porton keresztül csatlakozik a számítógéphez, és megvédi a kriptovalutát a hacker támadásoktól és a keyloggerektől (rosszindulatú szoftverek, amelyek nyomon követik a billentyűleütéseket). Minden tranzakciót a a pénztárcán található hardveres gombbal kell megerősíteni.
Szünetmentes tápegységek és a túlfeszültség-védelem
A szünetmentes tápegység és a túlfeszültség-védelem biztosítják a folyamatos bányászatot az esetleges áramkimaradásnál, és megvédik a gépet az elektromos hálózatból érkező tüskéktől és túlfeszültségektől. Tekintettel arra, hogy a kriptovauta kitermelő készlet viszonylag költséges befektetés, ezért kifizetődő ezeknek a védelmeknek a beszerzése.
A leírás elrejtése