Eltelt egy újabb év, és meg is érkezett az új Poco X5 Pro 5G. A tavalyi modell meglehetősen vegyes reakciókat váltott ki a kritikusokból, a gyártó egyértelműen meg is szívlelte a kritikákat. Azonban talán nem úgy, ahogyan azt várnánk. Röviden, az X5 Pro 5G egy tuti tipp. A telefon egy sor finomhangolt specifikációval érkezik, de első ránézésre nem nagyon mutat fel semmi újdonságot. Milyen volt használni a telefont, és mi mindent kínál valójában? Az alábbi sorokból kiderül.
A Poco X5 Pro 5G egy meglehetősen terjedelmes dobozban érkezett meg hozzám, amely a telefon színeiben tündököl - sárga és fekete -, tehát meglehetősen vonzó dizájnnal rendelkezik. Minden megtalálható benne, ami egy középkategóriás kínai telefontól elvárható. Nevezetesen egy USB-A - USB-C töltőkábel, egy használati útmutató, egy gyorstöltő, amely támogatja a telefon maximális, 67 W-os töltési teljesítményét, és bónuszként egy átlátszó szilikontok. Érdemes még megemlíteni, hogy a telefonra gyárilag védőüveget ragasztottak. Egyszóval minden megvan, amit csak kívánhatunk.
A kijelző mindenképpen dicséretet érdemel. Bár ugyanolyan, mint az elődjéé, és nem meglepő módon a hasonló árú Xiaomi modellek ihlették, nincs okunk panaszra. A panel jól mutat a szögletes testben, az AMOLED technológiának köszönhetően színekben gazdag, a fekete is remekül néz ki rajta, emellett a telefon támogatja az Always On-t. A kijelző a 120 Hz-es panelnek köszönhetően csodálatosan simán jeleníti meg a képet - bár ez ebben az árszférában már eléggé standardnak számít.
Első ránézésre a Poco X5 Pro 5G dizájnját az előző Poco ihlette, a fotómodult pedig a Xiaomi Redmi Note 12 Pro-tól kölcsönzi. Személy szerint úgy gondolom, hogy ez a fúzió gyönyörűen sikerült. Ráadásul a "POCO" logó oldalra költöztetésével a hátlapon egy kicsit megnyílt a hely, és a telefon most egyszerűen remekül néz ki. Webáruházunkban jelenleg fekete és kék színben kapható.
A prémium dizájn kedvelői valószínűleg nem fogadják nagy örömmel, hogy a telefon szögletes kerete és hátlapja is teljes egészében műanyagból készült. Abban az árkategóriában azonban, amiben az X5 Pro van, éppen azon a határon vagyunk, ahol én örülnék az üveg és a fém hagyományos kombinációjának, másrészt viszont nem hibáztathatom a gyártót, hogy olcsóbb anyagot választott. Ráadásul a Poco dizájnja nagyon jól eladható a szép matt felülettel, emellett a telefon nagyon könnyűnek tűnik, noha a 181 grammos súlya átlagosnak mondható.
Egyértelmű, hogy a Poco nem tervezi visszahozni a zászlóshajó chipseteket a rendkívül olcsó telefonokba, az X3 Pro mintájára. Elvégre ugyanez a mintha volt megfigyelhető a Xiaomi-nál a mára "archaikus" Xiaomi Mi 9 esetében, amikor is a gyártó rengeteg rajongót nyert meg magának egy verhetetlen ár/teljesítmény arányú telefonnal, de soha többé nem adott ki hasonló telefont.
Másrészt nem lehet azt mondani, hogy a Qualcomm Snapdragon 778G 5G rossz választás lenne. Elvégre számos középkategóriás versenytárs is ezzel a sárkánnyal van felszerelve. Ez egy egészen tisztességes teljesítményű chipset, amely a játékok széles skáláját képes kezelni, bár az igényesebb játékoknál nem fogja tudni kihasználni a 120 Hz-es panel teljes potenciálját. Az 5G támogatás már csak a hab a tortán, ami ugyanakkor már elég gyakori még az olcsóbb mobilok esetében is, de azért mégis csak jó, hogy benne van.
Mint már említettük, a Poco X5 Pro 5G fotómodulja remekül néz ki. A jó hír az, hogy funkciókban sem szűkölködik. A trió legnagyobb objektívje mögött a Samsung 108 MP-es ISOCELL HM2 szenzora áll, amely számos más Xiaomi telefonban is megtalálható, többek között a Poco X4 Pro 5G-ben is. A tavalyi modell tulajdonosai számára tehát a kamera nem lesz újdonság.
A fő érzékelő nagyon szépen teljesít fényben, és minden bizonnyal elegendő a mindennapi pillanatok megörökítéséhez. A színek nem túlzóak, a képélesség pedig összehasonlítható más telefonokéval, amelyek pixel binninget használnak (az érzékelő teljes 108 Mpx-es képének 12 Mpx-es fotóvá történő kompozíciója). Ha jó napszakot választasz, a telefon igen látványos képeket tud készíteni.
Gyengébb fényviszonyok mellett azonban érezhetően rosszabb. Ilyenkor a Poco X5 Pro képein nem sok minden látszik, de ha mégis, akkor a képminőség eléggé gyenge. A tesztelés során kicsit meglepett az éjszakai üzemmód, mivel tapasztalatom szerint gyakorlatilag semmit sem csinál. Amikor több fény van egy jelenetben, az éjszakai mód szétteríti azt a sötét területekre, de az igazán éjszakai égbolt vagy utcai fényű felvételeknél a hatás minimális.
A Poco X5 Pro 5G két további érzékelővel rendelkezik. A nagylátószögű 8 MP felbontást kapott, és f/2.2-es lencsén keresztül nézi a világot. Bár papíron nagy a különbség a fő- és a nagylátószögű kamera között, a gyakorlatban a fotóik nagyon hasonlóak. A harmadik egy makró kamera 2 Mpx-es érzékelővel. Én személy szerint nem szerettem meg ezt a kameratípust, a gyártó még arra sem vette a fáradtságot, hogy külön szekciót készítsen neki a kameraalkalmazásban. De ha használni akarod, akkor a kamera beállításaiban kapcsolhatod be, az eredmények végül is jól néznek ki.
Ha a kamera a fő szempont a számodra, akkor azt javasolnám, hogy tegyél hozzá még egy kicsit és vegyél inkább egy Google Pixel 6a készüléket. Összességében azonban a Poco X5 Pro fotós triója szépen kiszolgálja az alkalmi fotósokat, amennyiben nem terveznek éjszakai felvételeket készíteni. Amit viszont eléggé hiányolok, az az optikai stabilizálás legalább a főkamera esetében, amit például egy hasonló árú, már említett Xiaomi Redmi Note 12 Pro meg tudott engedni magának.
A Poco X5 Pro 5G üzemideje nagyszerű. Ha olyan helyre utazol, ahol nem fogsz állandóan a telefonodon lógni, akkor több napig is bírni fogja. Amint visszatérsz egy átlagos napra, amikor csevegsz, YouTube-videókat nézegetsz, zenét hallgatsz a Spotify-on és közösségi oldalakat látogatsz, egyetlen töltéssel magabiztosan számíthatsz másfél napra. És ha már itt tartunk, a töltés a 67 W-os adapternek köszönhetően villámgyorsan elvégezhető. Konkrétan egy teljes töltés körülbelül 45 percet vesz igénybe.
Amikor először elindítottam a telefont, kissé meglepett a Xiaomi legújabb rendszerfelépítése, a MIUI 14 és a régebbi Android 12 operációs rendszer kombinációja. Ez azonban nem jelent nagyobb kellemetlenséget, mivel a teszt írásakor már elérhetővé vált az Android 13-ra történő frissítés, így a telefon beállításai között azonnal letölthető és telepíthető.
A telefon kezelőfelülete egyébként világos és meglehetősen kellemesen használható, bár egy kicsit "teltebb", mint más márkák felépítményeinél megszokott. De a Xiaomi telefonok mindig is inkább a funkcionalitást preferáló felhasználóknak szóltak, és a felület egyszerűen a lehető legtöbb információt adja egy helyen, ami természetesen nem rossz dolog. Az ún. bloatware probléma, amiről a MIUI mostanában híres, azonban továbbra is fennáll. Nekem személy szerint nincs szükségem arra, hogy a telefonom magától telepítse a TikTok-ot, az AliExpress-t, egy csomó véletlenszerű játékot, mint a "Bubble Shooter", a "Crazy Juicer" és más hasonló alkalmazásokat.
Poco X5 Pro 5G
MobiltelefonokA Poco X5 Pro 5G egy kiegyensúlyozott középkategóriás készülék, melyben nincs sok hiba, másrészt nincs semmi kiemelni valója sem. Talán a dizájn, amely legalább egy kicsit megpróbál kitűnni a sztereotípiák közül. Ha ebben az árkategóriában keresgélsz, és nincsenek preferenciáid a specifikációkat illetően, a Poco X5 Pro 5G nem egy rossz választás, mivel mindenből van benne egy kicsi. Ha szigorúan fotómobilt, esetleg gamer telefont keresel, akkor vannak jobb lehetőségeid is.
Előnyök
Hátrányok
i
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
A Poco X5 Pro 5G egy szimpatikus középkategóriás telefon, amely a kevésbé igényes felhasználóknak fog leginkább tetszeni, akik a mindennapi használatra keresnek telefont. Ha azonban különleges teljesítmény- vagy kameraelvárásaid vannak a telefonnal szemben, inkább a konkurencia irányába nézelődj.
Poco X5 Pro 5G POCO mobiltelefonok