A Honor eredetileg a Huawei almárkája volt, de ma már önállóan működik, és termékek széles skáláját kínálja az okostelefonoktól az okosórákig és kiegészítőkig. A legújabb Honor Magic7 Lite nagy energiasűrűségű szilícium akkumulátort hoz a középkategóriába, amely hosszabb üzemidőt ígér. Január közepén került a hazai piacra, mi pedig szerkesztőségi tesztnek vetettük alá. Hogyan teljesített? Tényleg megérdemli a figyelmet? Vessünk rá egy pillantást!
A tesztalanyul szolgáló telefon csomagolása minimalista és méretét tekintve az almás telefonok csomagolásához hasonlítható. A dobozon csak a Honor Magic7 Lite felirat és az 5G logó látható, semmi más. A csomagolás dizájnja tehát letisztult, minden figyelmet magára a készülékre irányít.
A doboz tartalmazza magát a Honor Magic7 Lite-ot, a kijelzőre már gyárilag felhelyezett védőfóliával, amely gyakorlatilag észrevehetetlen a szem számára. Van még egy USB-C töltőkábel a töltéshez és az adatátvitelhez egyaránt, egy tű a SIM-kártyahely kicsúsztatásához, és a kötelező papírok. És ennyi, vége, finito. Tokot, töltőadaptert vagy védőüveget, mint például az Infinix Zero 40 5G esetében, ne is keress benne.
A dobozból kivéve a Honor Magic7 Lite elegánsnak tűnik. Vékony teste és egyszerű kialakítása megfelel a középkategóriás szabványoknak, miközben a kivitelezés nem tűnik olcsónak.
A Honor olyannyira ragaszkodik a tervezési stílusához, hogy az ügyfélhűség mintaképe lehetne. Karcsú derék, fazettált oldalak, igazított élek és egy kör alakú fotómodul a hátlapon - ez egy olyan felállás, amely rendszeresen megjelenik a márka karácsony utáni kiárusítása részeként. Az új modellt az előzőtől megkülönböztetni körülbelül olyan könnyű, mint megtalálni a különbséget az egyforma pulóvereket viselő ikrek között. Másrészt a vásárlók már egyértelműen megszokták ezt a dizájnt, és ez nyilvánvalóan meg is felel nekik. Úgy tűnik tehát, hogy a Honornak nincs oka drámai változtatásokra.
A Magic7 Lite két színváltozatban kapható - fekete és lila, mindkettő a feltűnő „Titanium” felirattal, amelynek körülbelül annyi köze van a valódi titániumhoz, mint egy műanyag kanálnak a rozsdamentes acél evőeszközökhöz. A valóságban a telefon teljes egészében műanyag - az oldala fényes, a hátlap matt -, a fémes érzet tehát csak vizuális illúzió.
Ki merem jelenteni, komolyan és teljes felelősségem tudatában, hogy egy daktiloszkópia-rajongó majd kicsattanna az örömtől a telefon hátlapja láttán. Olyan, mintha egy bűnügyi ujjlenyomat-lap lenne.
A Honor Magic7 Lite méretei 162,8 × 75,5 × 7,98 mm, súlya pedig 189 g. Első ránézésre standard értékek, de amint a kezünkbe vesszük, olyan könnyűnek érezzük, mintha egy papírból készült telefont tartanánk a kezünkben - elegáns, ugyanakkor a törékenység benyomását kelti. A karcsú profilja a könnyű súlyával együtt elgondolkodtat, hogy vajon mennyire ellenálló valójában. Lehet, hogy ez csak szubjektív benyomás, de az első alkalommal, amikor megfogtam, azt éreztem, hogy óvatosabban kell tartanom, mint ahogy egy hagyományos telefont tartanék a kezemben. Súlya 189 gramm, ami manapság nagyon kényelmes súlynak számít.
Az ellenálló képessége lehetne jobb is, a Honor Magic7 Lite IP64-es tanúsítvánnyal rendelkezik, ami csupán alapvető védettséget jelent a por és a fröccsenő víz ellen. A gyártó állítása szerint a készülék ellenáll a fizikai sérüléseknek, és akár a két méteres magasságból kemény felületre történő leejtést is kibírja. A Honor azzal is büszkélkedhet, hogy telefonja -30°C és 55°C közötti hőmérsékletet is kibír. Más szóval, többet bír ki, mint egy átlagos ember fürdőruhában a tél közepén vagy télikabátban a Szaharában.
A Honor jó minőségű kijelzőket használ, még a megfizethetőbb modelleknél is. A Magic7 Lite is erről ad tanúbizonyságot – 6,78 hüvelykes panelt kínál, amely nemcsak tágas, hanem remek vizuális élményt is nyújt. A panel felső részén egy pirula alakú kivágás látható, amely magában foglalja a szelfikamerát és az egyéb érzékelőket. A színek kellően telítettek, de nem tűnnek mesterségesnek, a betekintési szögek hibátlanok, az összképminőséget pedig az 1224 × 2700 pixeles felbontás és a 437 ppi-s finomság még tovább fokozza.
A kijelző ebben az árkategóriában biztosan nem okoz csalódást, a tartalmak megtekintése élvezetes. Ráadásul a 120 Hz-es frissítési frekvencia beállítható fixen, vagy dinamikus módban is hagyható, ahol a telefon szükség szerint automatikusan vált a 60 és 120 Hz között.
A Honor Magic7 Lite a kínai Visionox cég AMOLED paneljével büszkélkedhet, amely egy lenyűgöző számot tartogat a tarsolyában: a maximális fénysűrűség elérheti akár a 4000 nits értéket is. Lenyűgözően hangzik, de van egy kis bökkenő, ezt az értéket csak HDR tartalmak lejátszásakor éri el.
Normál üzemmódban a Honor Magic7 Lite kijelzőjének fényereje 1100 nits körül mozog, ami nem annyira lenyűgöző, de még mindig jó értéknek számít. Szerencsére a telefon okosan kezeli az automatikus fényerőszabályozást, így még egy napsütéses napon is jól olvasható a kijelző. Más szóval, lehet, hogy közvetlen napfényben nem nyújt majd mozihatást, de biztosan nem lesz olvashatatlan a tartalom.
A hasznos funkciók közé tartozik a TÜV Rheinland által tanúsított Eye Comfort Display technológia. A hagyományos kékfény-szűrőkkel ellentétben nemcsak a fényerőt csökkenti aszerint, hogy nappal vagy éjszaka van-e, hanem alkalmazkodik a cirkadián ritmushoz is - a szervezet természetes ciklusához, amely befolyásolja az alvást és az ébrenlétet. A telefon elemzi a szokásaidat - mikor használod a legtöbbet, mikor fekszel le és mikor kelsz fel -, és ennek megfelelően állítja be a kijelzőn megjelenő kék fény mennyiségét. Így a telefon pontos képet alkot a napi rutinodról. Ijesztően hangzik?
A Honor Magic7 Lite kijelzője jó benyomást tett rám, de a szemeim - amelyek már láttak egy s mást - ezt egy kicsit másképp érzékelték. Az alapértelmezett szövegméretet inkább egy szemorvosi látásvizsgálathoz hasonlíthatnám, ezért olyan szintre kellett növelnem, ahol már nem állt fenn annak a veszélye, hogy az üzenetet csak a betűk elmosódott kavalkádjaként látom.
A Honor Magic7 Lite esetében a gyártó a biztosra ment, egy Snapdragon 6 Gen 1-es processzort épített bele Adreno 710 grafikával kiegészítve. A teljesítmény kiegyensúlyozott és bőségesen elegendő a normál használathoz, de lássuk be, néhány finomítás azért nem ártana.
Ha a Honor Magic7 Lite-ot alapfeladatok elvégzésére használnám - e-mailek, közösségi hálózatok, fotózás, zene, streaming -, semmi gondom nem lenne vele. De amint elindítom az igényesebb játékokat, meg is mutatkoznak a korlátok, mint például a hirtelen FPS-csökkenés. Röviden, a normál használatot simán kezeli, de a grafikailag igényes címeknél megáll a tudomány.
Összességében a rendszer élénken fut, de az örömöt elrontja az alkalmazások lassabb betöltése és a teljesítmény, ami körülbelül annyira áll közel a hardcore gaminghez, mint a csiga a maratonhoz - távol áll tőle. De gondolom, senki sem tervezte azt, hogy az igényes játékokhoz pont ezt a modellt választja. Más szóval, aki alkalmi használatra keres telefont, az boldog lesz vele. De ha játékteljesítményre számítasz, akkor máshol kell keresgélned.
A Honor Magic7 Lite dicséretet érdemel a széles körű csatlakoztathatóságáért. A felhasználók a Bluetooth 5.3, a Wi-Fi 6E és az NFC szolgáltatásokra támaszkodhatnak. A tárhely is említést érdemel - a modell 256 GB-os belső tárhelyet kínál. Az extra teljesítményt az alap 8 GB RAM támogatja, amelyet a Honor automatikusan további 8 GB virtuális memóriával bővít a RAM Turbo technológiának köszönhetően.
Míg a Snapdragon 6 Gen 1 néha úgy érezheti magát, mint egy futó, aki a verseny felénél már a padot keresi, ahol megpihenhet, a Honor Magic7 Lite akkumulátora teljesen más ligában játszik - inkább olyan, mint egy végtelen kitartású ultramaratonista. Ebből a szempontból a Honor rengeteg dicséretet érdemel.
A gyártónak sikerült szó szerint belezsúfolnia egy 6600 mAh-s akkumulátort, amely nagy energiasűrűségű szilícium-szén cellát használ, egy hihetetlenül vékony testbe. Az eredmény? Tiszteletet parancsoló üzemidő. A Honor állítása szerint a Magic7 Lite akár 48,4 órányi zenehallgatásra vagy 25,8 órányi videostreamingre is képes. És saját tapasztalatom alapján megerősíthetem, hogy ez határozottan nemcsak marketingmese.
Mivel megszoktam, hogy minden este a töltőre dobom a telefonjaimat, a Magic7 Lite kellemesen meglepett - egyszer sem sikerült teljesen „legyőznöm” egy nap alatt. Még intenzív használat mellett is 45-40% közötti energiaszinten maradt estére. A Honor továbbá azt is állítja, hogy még 2%-os töltöttség mellett is képes 50 perc beszélgetési időre, ami egy tartalék generátorhoz méltó teljesítmény. A készülék 66 W-os gyorstöltéssel tölthető fel. Mindent egybevetve a Honor Magic7 Lite elég magasra teszi a lécet az üzemidő tekintetében.
Mivel régóta Apple és Samsung felhasználó vagyok, eltartott egy ideig, amíg megszoktam ezt a bővítményt. Ha azonban egy másik kínai telefonról váltasz, valószínűleg gyorsabban eligazodsz majd benne. A MagicOS 8.0-nak körülbelül annyi köze van a tiszta Androidhoz, mint az almának a körtéhez - elegáns a dizájnja, hemzseg az animációktól és effektektől, de néha kicsit kaotikus is.
A Honor a „kártyáknak” nevezett widgetekre fogad. Bár próbál az Apple nyomdokaiba lépni, az eredmény olyan, mint egy befejezetlen másolat - az erőfeszítés látható, de a kivitelezés elmarad. Az óra, a naptár és a galéria új köntöst kapott, de összességében a felület következetlennek tűnik - elavult widgetek ólálkodnak a modern megjelenésű kártyalapok körül. Az eredmény egy olyan vizuális összevisszaság, amely a nagymama régi komódja mellett díszelgő modern nappalibútor összhatásához hasonlít. Lehet, hogy a Honor éppen dizájnfrissítéssel próbálkozik, de egyelőre ez még nem sikerült.
A gyártót egyértelműen az Apple inspirálta a dinamikus kivágás tekintetében, így kíváncsi voltam, hogy ez csak egy dizájn dolog lesz-e, vagy gyakorlati funkciókat is kínál. Első pillantásra ígéretesnek tűnik - a kivágás képes megjeleníteni a visszaszámlálót vagy a zenelejátszó vezérlését. A YouTube Music és a Spotify használata közben is nagyra értékeltem ezt az elemet.
És ez itt sajnos a történet vége. Ha szélesebb körű felhasználásra számítottál más alkalmazásokban is, akkor nincs szerencséd. A kivágás továbbra is kidolgozatlan, nem kommunikál más szolgáltatásokkal, és inkább tűnik befejezetlen kísérletnek, mint teljes értékű funkciónak. Összességében egy olyan meccsre emlékeztet, ahol a Honor ígéretesen indult, de végül öngólt lőtt. Kár érte, itt volt az esély egy nagy dobásra. Az alma messze esett a fájától.
A Honor idén kispórolta a makró kamerát - konkrétan a 2 Mpx-es érzékelőt, ami inkább csak a számok miatt volt, mint a valós használatért. Őszintén szólva nem nagy veszteség. A másik két hátlapi kamera azonban teljesen változatlan maradt az elődhöz képest, ami elég nagy kár. A fő szenzor 108 Mpx-es és f/1.8 rekeszértékkel, optikai stabilizátorral és fázisfókusszal rendelkezik. A nagylátószögű kamera 5 Mpx-nél és f/2.2 rekeszértéknél állapodott meg. A szelfikamera 16 Mpx-es, f/2.5 rekeszértékkel és elektronikus stabilizálással. A Honor idén az „ami működik, azon ne változtass” utat választotta. És hogy ez hogyan tükröződik a fotók minőségében?
A minimalista fotófelszereltség ellenére a Honor Magic7 Lite főkamerája meglepetést okoz - jól kezeli a mélységélességet és digitális zoomot is kínál, amely a 108 Mpx-es képből való 12 Mpx-es kivágást jelenti. A Honor néhány kreatív módot is beépített - mozgókép, panoráma, vízjel, dokumentumszkennelés, time-lapse és story, ahol szűrőkkel, színátmenetekkel, keretekkel és matricákkal játszhatunk. Rengeteg lehetőség van, amelyek meglepő módon jól is működnek.
A Honor Magic7 Lite egy meglehetősen intuitív natív kameraalkalmazással rendelkezik, amellyel mindent beállíthatsz, amire szükséged van. Ugyanakkor kipróbálhatsz néhány szűrőt is, amelyek érdekes színvisszaadással rendelkeznek. Tekintsd meg az alábbi eredményeket.
Eléggé meglepett, hogy a kamerarendszer milyen jól megbirkózik a makróval makróérzékelő nélkül is. El kell ismernem, hogy elég jól csinálja. Jól kezeli a mélységélességet és a részletek megjelenítését. Tetszett a természetes bokeh hatás is.
A videókészítés határozottan nem az erőssége ennek a modellnek. A hang olyan, mintha kútból szólna, az optikai stabilizátor hiánya pedig csak egy dolgot jelent - hacsak nincs betonból a kezed, készülj fel a remegő felvételekre.
Az éjszakai felvételek este 11 óra körül készültek, amikor a területet csak az utcai lámpák világították meg. Az eredményeket alább láthatod, de szubjektíven azt mondhatom, hogy a telefon árkategóriájának megfelelőek.
A Honor Magic7 Lite-nak számos versenytársa van a piacon. A Poco X7 Pro például MediaTek Dimensity 8400 Ultra processzorral van felszerelve, amely nagyobb teljesítményt nyújt, mint a Honor Magic7 Lite-ban lévő Snapdragon 6 Gen 1-es. A Poco X7 Pro 6000 mAh kapacitású akkumulátorral van felszerelve, amely 90 W-os gyorstöltési támogatással rendelkezik, így körülbelül 17 perc alatt 50%-ra tölthető fel.
Szintén említést érdemel a közelgő, Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 processzorral felszerelt Realme 14 Pro+ 5G, amely szolid teljesítményt kínál a mainstream felhasználók számára. Ne feledkezzünk meg a Honor 200 telefonról sem, amely teljesítmény tekintetében zsebre teszi a kisebbik testvérét. A Honor 200 Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 processzort kapott, amely nagyobb teljesítményt nyújt a Snapdragon 6 Gen 1-nél.
Honor Magic7 lite
MobiltelefonokA Honor Magic7 Lite lenyűgöz elegáns kialakításával és kivételes üzemidejével. A 6600mAh kapacitású akkumulátornak köszönhetően akár két napig is bírja. A nagy fényerejű, 120 Hz-es frekvenciával rendelkező kijelző tetszetős, de a Snapdragon 6 Gen 1 teljesítménye inkább átlagos. A MagicOS 8.0 vonzó, Apple által inspirált megjelenést kínál, de helyenként rendezetlennek tűnik. A videofelvételek minősége a stabilizálás hiányától szenved, így inkább csak állóképek készítésére alkalmas. Összességében jó választás a kevésbé igényes felhasználók számára, de a versenytársak erősebb alternatívákat kínálnak.
Előnyök
Hátrányok
A Honor Magic7 Lite lenyűgöz elegáns dizájnjával és nagyszerű akkumulátor-üzemidejével, köszönhetően a 6600 mAh-s akkumulátornak. A Snapdragon 6 Gen 1 teljesítményének megvannak a maga határai. A kamera tisztességes eredményeket nyújt, de nincs videostabilizálás. Remek választás a kevésbé igényes felhasználók számára, akik nagyra értékelik a kiváló üzemidőt és a könnyed használatot.
• Szerző: Ondřej Chabr
A mutatós külső és a rengeteg belső funkció kombinációja a Honor Magic6 Lite-ot az alsó középkategóriás telefonok népszerűségi listájának élére juttatta. A következő generációs Honor Magic7 Lite is erre a sikerre kíván építeni. Egyes területeken előrelépést látunk, máshol viszont még lenne min javítani. Na de mit is tud ez az új készülék?
Már megszoktuk, hogy a Honor odafigyel telefonjai külsejére. Az új Honor Magic7 Lite-nál sem lehet ez másképp, bár nagyon hasonlít az előző generációs Magic6 Lite-hoz. A hátlap sima, a fotómodul kör alakú, a fekete változaton arany díszítéssel. A fekete mellett a másik színváltozat a lila lesz, és nem a zöld, mint korábban. A telefon a nagy képátló miatt magas és széles, de megtartja kecses, mindössze 8 mm-es vastagságát.
Az új készülék szerencsére kellemes újdonságokkal is tud szolgálni, például a még nagyobb ellenállósággal. A Magic6 Lite-hoz képest azonban csak egy kicsit mozdulnak el a számok, IP53-ról IP64-re. A pornak tehát teljesen ellenáll, a víz ellen pedig minden oldalról három réteg védi. Javult az ütésállósága is, 2 méteres magasságból történő zuhanásnak is ellenáll. Ne tévesszen meg senkit a hivatalos színleírás a „titán” szóval, a keret ebben az árkategóriában csak műanyag.
A Honor Magic7 Lite kijelzője megtartja a legtöbb specifikációt a múltból. Őszintén szólva, nincs sok javítanivaló, így ez nem lehet meglepő. A képátló 6,78”, a felbontás csak észrevétlenül emelkedett 2 700 × 1 224 pixelre. Az egész panel lekerekített az oldalakon, ami a szemrevaló dizájnnal együtt egy lényegesen drágább okostelefon látszatát kelti.
A panel tetején egy kapszula alakú kialakítás látható, amely egy szelfikamerát és egyéb érzékelőket tartalmaz. A kijelző AMOLED típusú, 120 Hz-es képfrissítési frekvenciával. Magas villogási frekvenciával is dolgozik, ami kíméli a szemet, ugyanis a Magic7 Lite a kényelemre törekszik az egész napos használat mellett.
Bár mást várnánk, a Honor Magic7 Lite-ban használt processzor pontosan ugyanaz, amit már az elődjében is láhattunk. Az erőforrás tehát egy Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, amely az Adreno 710 GPU-val kombinálva meglehetősen kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt. A gyártó tehát nem kockáztatott egy új processzorral, meglátjuk majd, hogyan bírja a mobil az esetleges nagyobb terhelést.
A rendszer a MagicOS 8.0 lesz, amely az Androidu 14-en alapul. A Honor Magic7 Lite zárolása és védelme vagy 2D-s arcszkenneléssel vagy ujjlenyomattal történik majd. Hatalmas előnynek számít az akkumulátor kapacitásának növekedése. A Honor Magic7 Lite egy igazán masszív, 6600 mAh-s akkumulátornak ad otthont. Ehhez jön még a gyorsabb, 66 W-os gyorstöltés, de vezeték nélküli töltés továbbra sincs. Végül pedig a sztereó hangszórók is újdonságnak számítanak.
A kamerák tekintetében semmi jelentős változás nem történt a Magic7 Lite esetében. Az optikai képstabilizátor a 108 Mpx-es főérzékelőn mindenképpen kellemes újdonság. Az 5 Mpx felbontású széles látószögű kamera változatlan maradt. És ennyi, a harmadik érzékelő ezúttal nem került bele, bár ez nem nagy veszteség. Hiányzik tehát a dedikált makró, ami a Magic6 Lite-nál sem volt túl jó minőségű, és itt is biztosan pótolható a zoomolással.
A szelfikamera sem változott, továbbra is 16 Mpx-es, f/2.45 fényerővel fényképez. Míg a hátsó kamera kiváló minőségű 4K videókat tud felvenni, addig az előlapi lencse Full HD-re korlátozódik. A telefonon számos előre beállított fotó- és videomód is található, többek között dokumentumszkennelés vagy AI-asszisztált fényképfelvétel.
Az új Honor Magic7 Lite már a kanyarban van, valószínűleg január végén érhet ide. Várjuk meg a magyar árcédulát, ami a 256 GB-os változat esetében kb. 180 ezer forint alatt lehet. Egy 512 GB-os változat is forgalomba kerülhet, mindkettő 8 GB RAM-mal.
Az alábbi táblázat összehasonlítja az új készüléket az előző modellel
Paraméterek/Modell | Honor Magic7 Lite | Honor Magic6 Lite |
---|---|---|
Kijelző | Képátló: 6,78" | Képátló: 6,78" |
Felbontás: 2 700 × 1 224 px, 437 ppi | Felbontás: 2 652 × 1 220 px, 431 ppi | |
Típus: AMOLED | Típus: AMOLED | |
Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | Max. képfrissítési frekvencia: 120 Hz | |
Hátlapi kamera | Fő: 108 Mpx, f/1,8, OIS | Fő: 108 Mpx, f/1,8 |
Széleslátó: 5 Mpx, f/2,2 | Széleslátó: 5 Mpx, f/2,2 | |
|
Makró: 2 Mpx, f/2,4 | |
Előlapi kamera | 16 Mpx, f/2,5 | 16 Mpx, f/2,5 |
Lapkakészlet | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 |
GPU | Adreno 710 | Adreno 710 |
RAM | 8 GB | 8 GB |
Belső tárhely | 256 / 512 GB | 256 GB |
Operációs rendszer | Android 14 | Android 13 |
5G hálózati támogatás | ✓ | ✓ |
3,5 mm-es jack | ✕ | ✕ |
Ellenállóság | IP64 | IP53 |
Akkumulátor | 6 600 mAh | 5 300 mAh |
Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 66 W / - | Gyorstöltés / vezeték nélküli töltés: 35 W / - | |
Méret | 162,8 × 75,5 × 8 mm | 163,6 × 75,5 × 8 mm |
Tömeg | 189 g | 185 g |
Csomag tartalma | USB-C kábel, SIM-kártyaeltávolító eszköz, használati útmutató | USB-C kábel, SIM-kártyaeltávolító eszköz, használati útmutató |
Ár | 180 000 Ft-tól* | 119 990 Ft** |
i
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Az újdonságnak sikerült elődje jól bevált alapjain elindulnia, és néhány apró lépést tenni előre. A Honor Magic7 Lite már a dizájnjával padlóra küldi a versenytársakat. Hogy mivel lesz népszerű a felhasználók körében, és hogy a telefon teljesítménye elegendő lesz-e a magasabb árcédulához, az még kiderül.