A grafikus PC és előnyei és hátrányai
A grafikus PC -k a komponenseiknek és a felhasználási területüknek köszönhetően számos előnnyel, de néhány hátránnyal is rendelkeznek.
- Hibátlanul kezelik a 2D és 3D grafikát.
- Erős, megbízható és zökkenőmentes teljesítményt nyújtanak.
- Nagy tárhely kínálnak az összes adat számára.
- Általában már megoldott és stabil hűtéssel rendelkeznek.
- Magasabb a beszerzési áruk.
- Néhány grafikus kártya nem alkalmas játékra.
- Az olcsóbb összeállítások nem biztos, hogy megfelelnek videószerkesztésre vagy a CAD munkákra.
i
CAD alkalmazásokhoz keresel grafikus PC -t? Az ilyen igénybevételhez inkább a különféle munkállomások illenek. A videó szerkesztéssel foglalkozókat pedig a videószerkesztő PC-k érdekelhetik, amelyek magasabb teljesítményt, vagy akár a népszerű és kiváló minőségű h.265 kodek támogatását is kínálják.
PC grafikai munkára – milyen konstrukciót válassz?
A grafikus PC -t többféle kivitelben is kiválaszthatod. Mindegyiknek megvannak az erősségei és gyengeségei, ezért csak rajtad múlik, hogy melyik konstrukciót választod. A három leggyakoribb grafikus PC típus:
Asztali PC grafikai munkára
A klasszikus asztali PC grafikai munkára minden komponenst egy viszonylag nagy házban foglal magába. Bár külső monitort igényel a munkához, előnyei közé tartozik a hatékonyabb hűtés és az egyes komponensek egyszerű cseréje vagy bővítése. A nagy méretek és a nagyobb tömegük miatt az asztali grafikus PC -k nem hordozhatóak.
Mini PC grafikai munkára
A mini PC grafikai munkára egy kis házban tartalmazza az összes komponenst. Nagyon kompakt, így az asztalon kevés helyet foglal, és akárhová magaddal viheted az ilyen típusú PC-t. A mini grafikus PC -k korlátozott komponens cserét kínálnak, és néhánynál túlmelegedési problémák is előfordulhatnak, viszont alacsonyabb energiafogyasztással büszkélkedhetnek.
All-in-One PC grafikai munkára
Az All-in-One PC grafikai munkára minden komponenst egy speciális monitorban tartalmaz. Ez egy viszonylag kompakt és könnyű eszköz, amelyhez nem szükséges külső monitor. Az All-in-One grafikus PC -k gyengeségei közé tartoznak a komponensek, beleértve a kijelzőt is, amelyeknek nehezebb a cseréje.
Asztali PC grafikai munkára
Mini PC grafikai munkára
All-in-One PC grafikai munkára
Az All-in-One grafikus PC -k esetében a monitor paraméterei alapján is választhatsz. Az alapvető és legfontosabb paraméterek közé tartozik az átmérő, a felbontás és a kijelzőtechnológia.
Milyen operációs rendszert használhatnak a grafikus PC típusok?
Az operációs rendszer minden grafikus PC agya. Befolyásolja a felhasználói környezetet, a kezelhetőséget, a funkciókat és egyéb tényezőket. A grafikus PC -k általában három előtelepített operációs rendszer egyikével kerülnek a boltokba, de az igényes felhasználók tiszta, op. rendszer nélküli konfigurációt is választhatnak, és telepíthetnek más rendszert, vagy aktiválhatják a már meglévő licencet.
- Windows 10 Home: alapvető funkciókat kínál, amelyek elegendőek a hétköznapi felhasználóknak.
- Windows 10 Pro: magasabb védelmet biztosít, és lehetővé teszi a vállalati tartományhoz való csatlakozást és a távoli asztal funkció használatát.
- MacOS: csak az Apple iMac termékekben található meg. Gördülékeny, jól optimalizált és biztonságos, de kevesebb elérhető programot kínál, és persze drágább.
i
Vásárlás előtt javasoljuk, hogy ellenőrizd, hogy kompatibilisek-e a kedvenc grafikus programjaid a kiválasztott grafikus PC operációs rendszerével.
Milyen komponensekből áll a grafikus PC?
Minden grafikus PC magas teljesítményű komponenseket tartalmaz, amelyeket nagyobb igénybevételre terveztek. Hogyan igazodj el közöttük? Lássuk!
Processzor – a grafikus PC szíve
A nagy teljesítményű processzor minden grafikus PC alapja, ezért legalább 4 maggal kell rendelkeznie, általánosságban azonban 6-8 vagy annál több mag ajánlott. A választás során figyelj a sorozatszámra, a magasabb szám általában több magot és nagyobb teljesítményt jelez. A grafikus PC -k Intel vagy AMD processzorokkal rendelkeznek, amelyek hasonló teljesítményt kínálnak.
- Intel Core i5, i7 és i9 processzorok: jobb drivereket, szoftvereket és túlhajtási lehetőségeket kínálnak.
- AMD Ryzen 5, 7 és 9 processzorok: alacsonyabb fogyasztással és jobb ár-érték aránnyal rendelkeznek.
A grafikus PC videokártyája biztosítja a tökéletes megjelenítést
A grafikus kártya (GPU) a grafikus PC második legfontosabb komponense, mivel a monitoron megjelenő minden objektum megjelenítéséért felelős. Fontos paraméter a grafikus kártya memóriája, amely a teljesítményt elsősorban a 3D alkalmazásokban befolyásolja. A 3D grafikára szánt PC-nek legalább 6 GB GPU memóriával kell rendelkeznie.
- Alap grafikus PC: Nvidia GTX vagy AMD Radeon 500 grafikus kártyákkal rendelkezik.
- Haladó grafikus PC: Nvidia RTX vagy AMD Radeon 6000/5000 grafikus kártyákkal van felszerelve.
- Professzionális grafikus PC: prémium grafikus kártyával van felszerelve, mint az Nvidia Quadro vagy AMD Radeon Pro.
A processzor különféle technológiákkal javíthatja a grafikus PC teljesítményét, mint például a HyperThreading, az automatikus túlhajtás és a virtualizáció támogatása.
Az operációs memória zökkenőmentes működést biztosít
Az operációs memória (RAM) a grafikus PC zökkenőmentes működését biztosítja. A mai gépek esetében a minimum a 8 GB, de ne félj 16 GB vagy annál nagyobb kapacitást választani, amelyek jobban kezelik a nagy igénybevételt és biztosítják a zökkenőmentes működést. A gyorsabb feladatvégzést a magasabb frekvenciájú RAM-mal rendelkező grafikus PC biztosítja. Különbséget fogsz észrevenni a 3200 MHz vagy annál magasabb frekvenciájú memóriával rendelkező konfiguráció esetén.
A grafikus PC merevlemeze minden szükséges adatot tárol
A grafikus PC merevlemeze az operációs rendszer, a programok és az összes fájl tárolására szolgál. A konfigurációkban leggyakrabban gyors SSD található, amely gyors rendszer- és programindítást biztosít. Néhány PC-ben kiegészítőként lassabb HDD is található, amely általában csak fájltárolásra szolgál. Általánosságban legalább 500 GB kapacitást ajánlunk.
i
Kevés a tárhely vagy lassú a multitasking? Fontold meg további merevlemezek vagy RAM beszerzését. Először azonban győződj meg arról, hogy a komponensek beépíthetőek-e a grafikus PC -be.
Grafikus PC csatlakoztatása a monitorhoz
A grafikus PC házától függően különböző csatlakozók találhatók rajta a monitorhoz való csatlakozáshoz. Elmagyarázzuk, miben különböznek.
- VGA/D-SUB: a legrosszabb minőséget nyújtja, ezért már nem használják.
- HDMI: jó hang- és képminőséget kínál, de más csatlakozók túlszárnyalják.
- DVI: 144 Hz-es frissítési frekvenciát kínál FullHD minőségben, de egyébként nem kiemelkedő.
- DisplayPort: ma a leggyakrabban használt monitorcsatlakozó. 4K minőségű képet közvetít 144 Hz-es frissítési frekvenciával, és az MST technológiának köszönhetően több monitor csatlakoztatását is lehetővé teszi.
Minden grafikus PC megérdemel egy minőségi professzionális monitort, amely kiváló színmélységgel és színskálával rendelkezik.
Egy PC vagy egy laptop alkalmasabb a grafikai munkákhoz?
Az utóbbi időben a grafikai munkákhoz szánt grafikus laptopok száma is növekszik. Hasonló árkategóriában viszonylag összehasonlítható eszközöket szerezhetsz be, amelyeket magaddal vihetsz bárhová. Ha nem zavar a komponensek korlátozott cseréje, a kisebb kijelző és az alkalmankénti túlmelegedés, a 3D grafikai munkákhoz való laptop kiváló választás lehet a számodra.
Hogyan válassz laptopot grafikai munkákhoz?
A laptopot grafikai munkákhoz hasonló paraméterek alapján válaszd ki, mint a számítógépet, plusz a kijelző tulajdonságai alapján is választhatsz. A megfelelő választásban segít a felhasználási terület és az ár meghatározása. Például egy olcsó grafikus laptop alkalmas lehet képek szerkesztésére, de valószínűleg nem hozol majd benne létre 3D modelleket.
- Laptopok képszerkesztéshez: nem igényelnek túl erős komponenseket.
- Laptopok vektorgrafikához: kicsit nagyobb teljesítményt kínálnak és nagyobb tárhelyet.
- Laptopok CAD és 3D grafikához: a legnagyobb teljesítményű és legdrágább modellek a piacon.
-
Notebook videoszerkesztéshez: főként a videók sima lejátszását szolgáló magas frissítési frekvenciával rendelkezik.
i
Szeretnél játékokat játszani és grafikával is foglalkozni? Ehhez keresed a megfelelő számítógépet? A gaming PC összeállítások arany középutat kínálnak, de egy gaming laptop a 3D grafikához is tökéletes választás lehet, ami lehetővé teszi a munkát bárhol.
A leírás elrejtése