ELECTRONIC ARTS

Electronic Arts - minél nagyobb, annál jobb
A kaliforniai székhelyű Electronic Arts (EA) a játékipar első nagy úttörőjének tekinthető. Eredete 1982-re nyúlik vissza, amikor Trip Hawkins megalapította a céget Redwood Cityben. Azóta az EA óriásira nőtt, és bár van néhány "saját" játéka, például a FIFA sportfranchise, az NHL, az NBA és hasonlók, leginkább az AAA-címek kiadására koncentrál, amelyeket más világhírű stúdiók, például a BioWare, a DICE és a Maxis fejlesztettek az égisze alatt. Az EA márkanevet olyan franchise-ok is használják, mint a The Sims, a Need for Speed, a Battlefield és a Mass Effect.

FIFA - a futball még mindig megmozgatja a világot
A FIFA játéksorozat az Electronic Arts egyik zászlóshajója. Több mint 100 millió eladott példánnyal a legkelendőbb sportjáték sorozat, amely mögött az EA Sports áll. Évről évre vasszigorlatos rendszerességgel szállítja a legjobb virtuális futballt. A FIFA játéksorozat hivatalosan licencelt, így valódi futballisták és klubok neveit is megtalálhatjuk benne.
The Sims - amikor a való élet nem elég
A Maxis és a The Sims Studio megalkotta a The Sims nevű jelenséget, amely lényegében egy valós élet szimulátor. Természetesen olyan dolgokat is megtehetsz, amiket a való életben nem úsznál meg, de hát erről szólnak a videojátékok. Létrehozod a karakteredet, egy úgynevezett simet, és aztán csak próbálod minél jobbá - vagy rosszabbá, ha huncut vagy - tenni őt. A The Sims 4 aktuális részéhez még számos DLC-bővítmény jelenik meg, például a The Sims: Dogs and Cats.


Csatatér - a második világháborútól a jövőig
A sorozat legelső része, a Battlefield 1942 szó szerint lyukat robbantott a világba. Ez egy második világháborús FPS volt, amelyből teljesen hiányzott az egyjátékos kampány, és csak a többjátékos játékra koncentrált, a hangsúlyt a csapatjátékra, a változatos hivatásokra és a taktikai területfoglalásra helyezve. Azóta különösen maguk a csataterek változtak meg. A Battlefield 2 a modern hadszínterekkel ismertetett meg minket, a Battlefield 2142 a jövőbe repített minket, a jelenlegi Battlefield 1 pedig egy olyan világháborús időszakot kínál, amely a játékiparban nem igazán van képviselve.
Need for Speed - a rendőrségi üldözések és az autótuning sosem unalmas
Sok év telt el az Electronic Arts első címe, az 1994-es Need for Speed óta, és azóta számtalan folytatást láthattunk. Ez egy arcade versenyszimulátor, ahol a világ leghíresebb márkáinak autóival száguldozhatsz. A Need for Speedre jellemzőek az adrenalintól fűtött üldözések a rendőrséggel és az autótuning, ami különösen az Underground sorozatban nagyon magas szintet ér el.


MMass Effect - az epikus sci-fi szerepjáték, amely ma is él
A BioWare fejlesztői tudják, hogyan kell rendes RPG-t készíteni. Az összes epizód - Mass Effect, Mass Effect 2 és Mass Effect 3 - cselekménye az élet megőrzéséért folytatott nagy csatát követi az egész galaxisban. Shepard parancsnok szerepében megpróbálod egyesíteni az ismert univerzum intelligens fajait a szörnyű Kaszások elleni harcban. A Mass Effect játékcímet a kiváló szinkronizálás, a filmszerű párbeszédek és a kiváló hangsávok miatt dicsérik. A legújabb rész, a Mass Effect: Andromeda, az eredeti trilógia történetétől függetlenül, az azonos nevű galaxisban játszódik.
Érdekes tények az Electronic Arts vállalatról
- 2017 elején az Electronic Arts az Activision Blizzard után a világ második legnagyobb játékipari vállalata. Ezzel megelőzi a Take-Two Interactive-ot és a Ubisoftot.
- A már említetteken kívül az Electronic Arts olyan márkák tulajdonosa, mint a Crysis, a Dead Space, a Star Wars: Knights of the Old Republic és a Command & Conquer.
- Az Electronic Arts tulajdonában van egy Origin nevű elektronikus alkalmazás, amely a Valve Steamjéhez hasonló elven működik.
